Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik az az anime amivel...

Melyik az az anime amivel kilehet üldözni a világból téged? Nekem a Dragon Ball

Figyelt kérdés

2023. okt. 8. 14:40
1 2 3 4
 1/34 Park Chae Young ***** válasza:
59%

De why? Nekem a kedvenc animém a Dragon Ball

Narutot utálom és kilehet űzni vele a vilagbol

2023. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

14.52. Köszönöm válaszod.

Szubjektív

Számomra a Dragon Ball mindig is egy fapados anime volt együgyű karakterek tömkelegével akiknek a célja nagyjából abban kimerült, hogy én akarok a legerősebb lenni. Az ellenfelek se különbek, mindig jön egy újabb "na én most elpusztítom, leigázom a földet" javarészt. Goku edz és a mellette lévő társai is,aztán jön egy bazi nagy csata, hogy megmutassa Goku mennyit fejlődött. És ezt így újra és újra.

Én a Narutot sokkal többre tartom például, mint érzelmekben mint mondanivalóban ami eléggé megérinti az embert. A karakterek meg (persze nem mindegyik) jól kidolgozottak, egyesek már túlságosan is, (Obito,Pain)

Tisztában vagyok vele, hogy a Narutónál jóval összetettebb művek vannak, de hogyha a nagyobb animéket nézzük nekem a Naruto kiemelkedő.

Persze ez csak AZ ÉN VÉLEMÉNYEM.

2023. okt. 8. 15:32
 3/34 anonim ***** válasza:
60%

A Naruto-t miért? Filler? Azt nem/nem volt kötelező megnézni.


Nekem nincs ilyen anime.

2023. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%
nekem kiragadott nincsen, viszont, ha genreket nézzük akkor kb. az összes harem/ecchi anime számomra kizárásos, főleg ha egy akár érdekesebb történetre építik rá. Fan service-el engem a legelejétől kezdve ki lehetett kergetni a világból. Ha a nagyobb címeket nézzük igazából semelyik sem olyan ami kifejezetten irritálna, viszont amit írtál a #2-es válaszban a Dragon Ball-ról azzal én is nagyjából egyet értek.....Ettől függetlenül tagadhatatlanul menőek azok a harc jelenetek, bármennyire is legyenek repetatívak :D
2023. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%
Diabolik lovers :<
2023. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az ötös válasszal.


Engem az Orange anime az, ami nagyon felidegesített...

2023. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Plastic Memories

Amit el elhet cseszni egy történettel, az ebben el van cseszve. Ha valakinek nem elég az agykikapcsoláshoz, hogy cuki karakterek cukik együtt, az agyvérzést fog kapni a mérhetetlen mennyiségű ostobaságtól és következetlenségtől, amit sikerült abba a röpke 13 részbe beleerőltetni.

2023. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
28%

#2

"Én a Narutot sokkal többre tartom például, mint érzelmekben mint mondanivalóban ami eléggé megérinti az embert."

Ez a Dragon Ball-ról leírtak fényében nem tudom értelmezni. Egy egyszerű karakter is kiválthat érzelmeket, ahogy egyszerűbb karakterekkel is lehet komoly mondanivalót szállítani.

Sőt, az ember kifejezetten kedvelni szokta ezt, lásd kisgyerekek. 10 éves korukig azért elég egyszerűek, mégsem elviselhetetlenek az emberek többségének.


"A karakterek meg (persze nem mindegyik) jól kidolgozottak, egyesek már túlságosan is, (Obito,Pain)"

Hát, annyira mondjuk mint a Dragon Ball-ban.

Te a múltjukat kevered a karakter komplexitásával, valójában a többségük ugyanolyan félmondatokra leegyszerűsíthetőek, mint a Dragon Ball esetén, bosszúállás, új világ teremtése, Hokage-nak lenni.


Ha mindenképp a nagyobb shounen-ek közül akarunk választani, akkor a One Piece talán a legjobb. A Naruto meg a leggyengébb.

2023. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
"Ha mindenképp a nagyobb shounen-ek közül akarunk választani, akkor a One Piece talán a legjobb. A Naruto meg a leggyengébb." - Nincs olyan, hogy legjobb. Ez szubjektív. Mindenkinek más. Ha valakinek meg a Bleach a legjobb akkor mi van? Megfogod magyarázni, hogy márpediglen a One Piece a legjobb mert sok az eladás ezért ez egyenlő a népszerűség (anime nem igaz, pl Sazaea-san stb)? Ez nem így működik. Minden ember más és más ezért más dolgokat szeret. Ennek így kell lennie.
2023. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
19%

#9

" Nincs olyan, hogy legjobb. Ez szubjektív. Mindenkinek más"

Amire te gondolsz az a kedvenc. A két dolog elég különböző.

Bizony elég sok mindent lehet objektíven mérni, pl. a plothole-ok számát, vagy filler-ek arányát, szóval de, lehet beszélni legjobbról.


"Ha valakinek meg a Bleach a legjobb akkor mi van?"

Alapvetően a Bleach se rossz, viszont nem olyan komplex a világa, illetve sok a filler. Ez ilyen egyszerű.


"Ez nem így működik. Minden ember más és más ezért más dolgokat szeret. Ennek így kell lennie"

És ez így van jól, de nem arról beszéltem, hogy ki mit szeret, ez a különbség. És ezzel a "szeret" résszel el is árultad, hogy kevered a dolgokat.

Egy anime minősége az tőled független. Akár szereted, akár nem az anime maga ugyanolyan marad. Amikor legjobbról beszélünk, akkor azt nézzük, hogy az anime minősége milyen.

A te preferenciáid azt befolyásolják, hogy te mennyire szereted.


Saját példát is tudok mondani, mert a MAL-on hasonlóan értékelek. Van olyan anime a listámon, amit annyira nem élveztem, mert nem az én stílusom, viszont magasabb pontot adtam neki, mint egy általam élvezett, de rosszabb minőségű animéket.

Hogy legyenek konkrét animék is megnevezve. Nekem a ToraDora nem jött be, de látom, hogy milyen minőségű, míg a KamiKatsu-n jól szórakoztam, de elég nevetséges a minősége.

2023. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!