Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen szokott lenni egy...

Milyen szokott lenni egy "Mondocon"?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam, viszont mindig nézem a programokat, és annyira irigylem azokat akiknek van egy barátjuk akivel eltudnak menni 😫😫

Na de mindegy is, tényleg, milyen egy ilyen Mondocon? Én nem bírom a tömegeket és a zsúfoltságot, hangzavart, szóval soha nem tudnám elképzelni magam ott egyedül 💀💀

Viszonylag könnyű elviselni?

Persze olyan helyen vagy, ahol sok emberrel ugyanaz az érdeklődési körötök, de azért érdekelne, ti hogy szoktátok érezni magatokat CCC:



jan. 8. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Egy rakás videó van róla.
jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha nem bírod a tömeget, kevésbé ajánlom, mert egyre kisebb területet bérelnek, viszont egyre többen mennek rá, emiatt borzasztóan zsúfolt az egész. Voltam tavaly nyáron a Dokomin, 150 ezer ember fordult meg ott a 3 nap alatt, és ott nem éreztem magam ennyire beszorítva,, mint a Mondoconon, pedig brutál nagy tömeg volt ott is, de a sokkal nagyobb terület és csarnokok miatt ez kevésbé tűnt fel, és amúgy sokkal csendesebb is volt (kapásból random zenehallgatók, free hugos fal, önszerveződő k-poposok nem is voltak, a színpadok is el voltak különítve, Mondoconon meg van hogy egy csarnokba berakják a két színpadot, aztán nem csoda ha túl akar ordítani mindenki mindenkit). Illetve mivel nagy volt az egész hely is, a Dokomin voltak tök rejtett zugok, ahova vissza lehetett kicsit vonulni... hát ilyen nem nagyon van már a Mondoconon. Ha meg hajlamos vagy a tömegben pánikrohamot kapni, akkor se ajánlanám, főleg ha egyedül mész. Esetleg kezdésnek a Fantasy Expót mondanám, kisebb rendezvény, bár már kinőtte az FMK-t, ahol van. De vannak még ezen kívül is kisebb rendezvények (GeekCon, Hungarocon), ezek még a Fantasy Expónál is kisebbek.


Személyes véleményem: csak a programokért egyik magyar rendezvényre se érdemes egynél többször kimenni. Nemcsak "házon belül" vannak ugyanazok, hanem a rendezvények között is nagyon nagy az átfedés (nyilván azért mert nem túl sok a lehetőség az országban a vendégeket/előadókat tekintve, az anyagiak miatt pedig a külföldiek is korlátozottak). Az évek óta kijáró conosok többsége a társaság miatt megy ki, mert sokszor van, hogy az ország különböző részein élők ilyenkor tudnak csak találkozni. Illetve vannak, akik mondjuk a versenyek miatt járnak (most nemcsak a cosplayerekre gondolok, hanem pl. ott a Just Dance, Mondoconon van karaoke-verseny, ezeknél is megvan a keménymag, meg pár új ember).

Szóval ha érdekelnek a programok, 1-2 alkalommal még szórakoztató lehet, de egy idő után unalmas, ha meg már évek óta jársz, és ezen felül még a szervezőket is megismered, lényegében garantált a kiábrándulás. De ha nem vonódsz be annyira, akkor lehet, hogy több ideig tudod még élvezni, főleg ha találsz egy baráti társaságot.


Szóval röviden: először inkább egy kisebb con, ismerkedj az emberekkel, ha sikerül barátokat találni, be lehet próbálkozni a Mondoconnal is, a lényeg, hogy ha arra mész, mindenképpen valaki olyan legyen veled, aki tudja, hogy nem bírod a tömeget, nehogy bármi baj történjen.

jan. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsúfolt eléggé ha tömeg iszony van nálad, akkor egyedül eszedbe se jusson, valakit csipj fel menyj vele, sok animés van neten, én onnan ismertem meg a párom és néhany jó barátom.😁😁😁
jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én arra jutottam hogy mondjuk Fantasy Expora mennék ki kezdetnek hogy ugye az kisebb és még nem voltam egy animés rendezvényen sem (meg nem 8-10k a jegy) bár azt nem tudom mernék-e egyedül vagy be kellene szervezni valakit, meg még nem cosplayeltem de lehet beöltöznék ^^"
jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ‹3

Igen, elég hajlamos vagyok pánikrohamot kapni, egyedül szinte nem is megyek sehova xd de amúgy meg interneten beszéltem már sok mindenkivel, de a mai napig nem ír vissza egyik sem xd szóval majd várok, hátha dob valakit az égből a Jóisten :)) xd

jan. 10. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen kedves válaszoló. :))
jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsibvásár semmi több.

Egyik standról mensz a másikra aztán annyi.

Nagyon amatőr az egész amit rossz nézni.

Olyan mintha lenne egy kibérelt hely ahol te azt csinálsz amit akarsz vagy amit viszel és el leszel a többiekkel de maga a rendezvény semmit nem ad hozzá, az egész olyan mint ha ott sem lenne. Magatoknak elvagytok és kész ebből áll az egész.

Kezdetben a Mondocon még arról szólt amiről kellene még most is, tehát Japán kultúráról, animékről és mangákról és esetleg még japán játékokról. Lényegében csak Japánról és semmi többről de ma már mindenről szól csak arról nem. Amolyan vegyes felvágott lett az egész egyre kevesebb Japánnal. Meg lehet nézni a videókat róla vagy az a pár kegyetlen amatőr kínos program ami van mint a cosplay. Tele van Star Wars meg egyéb más nyugati médiával ami szerintem nem odavaló lenne.

Elvileg nincs pénz jobbra de mindig telt ház van.

A főszervező nyaral ezért nem ér rá foglalkozni a rendezvénnyel stb.

Az egész egy pénzmosda szerűség.

jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsiráf40 ***** válasza:
100%

Én szerettem a nagyszimpadot az AMV vetítés az AMV Monten Combat az animefilm vetítést, az animés kerekasztalt a tömegkvizt K-pop fellépést és a Cosplay Champion Shippet (bár ott kb az 1/3 anime a többi játékokból és sorozatokból vannak beöltözve) (ez egy kicsit csalódás volt).

Kegyetlenül sok az ember és pl. a nyárin beültem egy film vetítésre, de annyira meleg volt hogy a 2 órás film alatt 4* voltam a wc, a nagy meleg miatt és a wcre várni kellett és közbe meg a film és előtted vannak még 4 miközbe vársz a wcre,ez nem túl jó.Én a két naposan ajánlom mert ott a programon is jobbak. Ami nemtetszett hogy sorbanállás és lépni csak araszolva lehet a piactéren. Az ételek mennyisége felháborítóan kevés és jó drága pl. Fél fogadra elég zöldséges rámen 3000ft. Akkor zöldséges pad thay, amin csak mogyoró volt. Se koriander se hús se mungóbabcsíra. 3000ft. Eléggé elszálltak az árak. Inkább menjél japán étterembe.

Amit szeretek és tudom hogy semmi közi Japánhoz. Az a Just Dance és a könyveket elég jó árba lehet kapni. Én már 5 conon túl, én csak a programokért megyek ki meg veszek könyveket meg bubble teát.

Ami nekem nagy csalódás volt hogy én sorbanállás közben akartam beszélgetni emberekkel és egy csomó ember ignorált. Kb egy kezemen meg tudom számolni hogy mennyi emberrel beszéltem kb 5 percet. Nekem is azt mondták hogy jobb barátokkal menni, csak hát eddig a közeli környezetembe nem néztek animét, akik meg néztek azoknak a 6000ft jegyár kegyetlenül sok és bolondnak néznek hogy pár program miatt kiadok annyit. Amugy mostmár asszem a tavaszira az elővétel 7000ft. Szóval már azis egy kissebb vagyon hogy elmegyek a rendezvényre és akkor még nem vettem semmit.

márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!