Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Magyarországon hogyan lehet...

Magyarországon hogyan lehet képregényt csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A történet meg van.

Viszont nem tudom merre induljak el, hogy képregény legyyen belőle.

Kik segítenek?

Vannak cégek?

Facebook csoportok... Stb

Első évad 8 részből állna.

....és még ami lényeges, milyen árban mozog átlagban egy rész elkészítése ( tudom sok mindentől függ)



jan. 23. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Itt
jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Azt mással csináltatni elképesztően költséges.
jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Képregényekben nem is beszélhetünk "évadról" meg "részről", ha van is ilyen cég, akkor panelban gondolkodnak, mert egy képregény abból épül fel. Kicsit más, de egy könyv fordításánál se az van, hogy 1 oldal 1000 forint, hanem szóban/karakterben adnak meg árat.
jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még picit fiatal vagy kérdező... Ez nem így működik. Még a jobb költők, képregényrajzolók, írók közül is jó, ha ezerből egy, akit felkarolnak manager-ek. Akkor már inkább próbáld managelni magad, pl youtuber-ként készíts csatit a képregénykultráról, a video alá meg csatold CC liszensszel a műveidet. Aztán talán inentől akár már 1% is lehet az esélyed, hogy egyszer talán emg is élsz belőle...


Volt egy ismerősöm, aki az internetkorszak előtt zenélt, amikor még a számítógépes cd-re adatírás se létezett. A srác felvásárolt egy csomó magnókazit a 90es évrk elején, házi studiójában felvette a zenéit, és maga cipelte körbe a kisvárosban. Ezen kívül bármi kis rendezvény volt a városban, pl nemzeti ünnepek (március 15, karácsony, stb), folyton bekérezkedett ingyen zenélni.


Egyszóval éveken át kitartóan és ingyen promütálta magát, mire talált valami ksi kiadót, aki az akkoriban már elterjedt cd formátumon is kiadta talán 500 példányban a cd-it, amit megintcsak önmaga hordott szét város szerte, boltoknak adta el olcsón. Szerintem olyan tíz év alatt végre országos híre lett, de direkt nem fogom elárulni az ismerősöm nevét. ;-) Kb ambient - new age műfajú zenéket csinált. Manapság nem tudom, mi a helyezt vele. Zenész családból származik, az apukája és a zeneakadámiéát végzett tesója máig ismeremtlen név.


Szóval nem lesz ez könnyű menet, és a törekvők közl is a 99% hiába akar ebből megélni sose fog.


A kedvedért megírtam most égis egy szerencsés történetet, amelyben a kitartás és a munka is kellett hozzá, és akkor az önmagában még semmi... Szerencse kell a legtöbb.


Persze, hála az internet világának, ma már ingyen sokakhoz eljuttathatod a máűveidet. Csak ma már igen nagy az amatőr konkurencia.

jan. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!