Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy magyar embernek van...

Egy magyar embernek van lehetősége animéket szinkronizálni Japánban, ha úgy megy ki oda, hogy színészetet tanult, és perfektül beszéli a nyelvet?

Figyelt kérdés
Ha kimegy Japánba, és jelentkezik a Toei Animation-nál, azt írva az önéletrajzába, hogy színművészeti főiskolát végzett, és japán JLPT 1-es nyelvvizsgája van, akkor van rá esély, hogy behívják egy próbafelvételre?
jan. 25. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Szinte semmi. Legfeljebb ha idegen akcentusra van szükség. De olyan meg akadhat helyben is. És szinkronizáláshoz kevés színész vizsga, és anélkül is lehet valaki jó benne.
jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de ennek az esélye gyakorlatilag zero.És szépen fogalmazva a japánok meg elég furán viszonyulnak a külföldiekhez. Ők pont azt rühellik a legjobban ha valaki integrálódott
jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A japánokat is megkérdezheted.


[link]

jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem beszélve, hogy Japánon belül is nagy a verseny, sőt, folyamatos... Kemény munka és konkurenciaharc, nem csak bekerlni, de éveken át megtartani a nívót, a pozíciót...


Ezen felül Japánban külön szinkronszínészképzés is folyik, ami kötelező a szakmában ott, sé ha azt is elvéágeznéd, még mindig szinte nulla volna az esélyed akkor is, ha született japán volnál.


Még ott kint is az ilyesmihez protekció IS szükséges.


Évek óta nyomon követem (részlegesen) az idol- és animevilágot, hozzáteszem, NEM vagyok szakértő. De amit eddig észleltem, aszerint erre nulla az esélyed, ahogy nekem is. Nem kizárt, hogy tíz évben egyszer, az akcentusod miatt, netán behívnának téged. Ergo nem éri meg a sok tanulás azért, hogy -mondjuk- tízévente keress egyszer százezer yent evvel a munkával.


Tudok egy csomó protekciós dolról, akik minden vágya szinkronizálni animét, és tíz év idol hírnevet követően huszonévesen közülük csak néhány jutott be (protekciósan) szinkronstúdióba dolgozni, mégpedig valami noname, ZS-kategóriás gyerekanimét szinkronizálni egyetlen évad erejéig, majd a kövi években nulla szinkronmunkát kapott. Egyetlen egy idolról tudok eddig (biztos van több is, de nem valami gyakori), hogy az ismertebb idolok közé került, és kb tíz év idol munka után immáron 5-6 éve kb a harmadik animeévadját szinkronizálja, ugyanazon franchise-hoz. Természetesen ú épp olyan protekciós, mint sok ezer más idol, de csak neki volt ekkor szerencséje. Pedig elég so kidolról tudom, hogy vágyik animét szinkronizálni, beszélgetéseket, interjúkat hallgatok velük és olvasom naplóikat. (Már amelyekét persze.)


Mégis amondó vagyok, épp csak egy kevés rálátásom van erre, de már eleve ezt sem túl kecsegtető a seiyuu szakméra nézve még Japánon belül se. Ott kb 130millióan élnek, és gondolhatod, hány gyerek és hány felnőtt szeretne szinkronizálásból megélni... ne kevés. És hány kap majd rendeszeresen ilyen munkát? Nem sok...

jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!