Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animék mennyire tükrözik a...

Az animék mennyire tükrözik a Japán valóságot?

Figyelt kérdés
Nem az olyanokra gondoltam mint a Bleach meg a Naruto meg az ilyen anyám kínja animék. Hanem mondjuk egy ilyen nyugodtabb animére. Mondjuk még sose láttam , hogy egy animébe egymás mellett megy két ember. Ez Japánban is így van? Vagy ez a feltétlen tisztelet a másik felé. Meg ez a nagy egyenruhásdi iskolákban. Meg ez az evés előtti imádkozós "jó étvágyat" kívánás. Ez mind így van Japánban?

2012. máj. 3. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Van amiben igen, van, amiben nem. :D

Jó étvágyat jobb esetben itt is kívánunk evés előtt, legalábbis engem erre neveltek. :D Azt használják, a köszönéseket is (távozáskor, meg hazajövet) - de normális családban ezt itt is szokás megintcsak. :D

Egyenruha is van a legtöbb suliban, persze térd alá érő szoknyával, és kevésbé csinos zakóval. :D

Tehát alapvetően el lehet mondani, hogy tükrözik a valóságot.

A nagy tisztelet azért nem megy annyira, max. szemtől-szembe, egymás háta mögött azért ott is tudnak rendesen anyázni. :D És általában a szerelmesek sem vacakolnak fél évet az első csókkal (hajaj!)

Ami nekem elég torznak tűnik, az, hogy a school-life animékben általában a szülők szóba se kerülnek, a családi összetartás azért nagyobb valamivel, és a szülőnek azért van ráhatása a gyerekre. Persze ez is olyan, hogy családja válogatja. :D

Azt meg kötve hiszem, hogy minden 4-5 fős baráti társaságra jut egy gazdag gyerek tengerparti nyaralóval, ahova meghívja a barátokat, és mindenkit el is engednek. :D

A coming of life stílusú animéknél meg tényleg kevés eltérés van. A japánok is emberek, nem droidok, szóval sokban nem különböznek, csak a mentalitásuk kicsit kötöttebb.

(persze ne vedd készpénznek, amit mondtam, nem éltem még ott sajnos)

2012. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 waland ***** válasza:
Sok mindent le lehet szűrni a japán mentalitásból az animéken át, de azért jelentősen leegyszerűsítve. A Japán egy nagyon zárt, feszült társadalom, rendkívül kevés kitörési lehetőséggel. Emiatt az animék, tv sorozatok próbálnak kicsit vagy nagyon lazábbnak tűnni. Jellemző pl. hogy mennyire kimarad az animékből a japán oktatás legnagyobb rákfenéje, a klikkesedés és a szívatás. Viszont az eredménye már ott van (úgy próbálnak úrrá lenni rajta, hogy nem hagynak túlzottan összeszokni csoportokat, ezért van a nagy éveleji osztálycserélgetősdi). Na meg azért ott vannak a jellemző kliséhalmok: A főszereplő szinte mindig csonka családban él, látszólag egy vesztes, de a végére mindenki őt tiszteli (vagy szeret bele), ha a szerelem előkerül, akkor biztos hogy legalább háromszög lesz belőle stb. Az egyenruha a csoportba nevelés része, hogy megtanuljanak a diákok nem kilógni egymás közül, szinte minden iskolára jellemző. A hazaértem-elmentem-jó étvágyat, meg a mindenért bocsánat az alapvető társadalmi illem része, de az is, hogy szinte soha nincs nem, inkább körülírják, megpróbálnak meggyőzni, hogy máshogy jobb lenne, de ki nem mondanák, hogy márpedig nem.
2012. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom a "jó étvágyat" alatt az ittadakimasu-ra gondolsz, amit csak maguknak mondanak :D mármint, hogy más embernek ezt sose szokták mondani..
2012. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem nem a jóétvágyatra gondolok konkrétan. Hanem arra a szertartásra amit mellette csinálnak. Az, hogy imádkozva lehajlanak. Meghajolva kérnek bocsánatot.

És eddig nagy érdeklődéssel néztem, de felmerült bennem ez a kérdés, hogy a Japánok valóban így élnek?

És az, hogy sose láttam két embert egymás mellett menni. Mindig valamelyik megy elől.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

2012. máj. 4. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen azt az "imádkozva lehajlást" akkor csinálják, mikor mondják, hogy ittadakimasu :D

És igen, meghajolva kérnek bocsánatot.

És az utolsó szerintem hülyeség... ők is ugyanúgy egymás mellett mennek.

2012. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!