Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animet ajánlanátok?

Milyen animet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Néztem pár középiskolásokról szólót, azoknak nem tudtam elviselni a bugyutaságát. Néztem egyet amiben az emberiség nagy része a föld alatt lakott mert a felszínen valami robotokkal kellett hadakozni, abban az egész részen át tartó harcok nem tudtak lekötni akármilyen drámaiak voltak. Belenéztem pár Elfen Lied részbe, aminek a történetét aztán ELOLVASTAM mert érdekes volt. A Devil May Cry-ból csak két részt néztem meg de a felépítése olyannak egyszerűnek tűnt mint a bűnügyi sorozatoknak, minden rész végére megoldódott a bonyodalom hogy a következő rész majdnem ugyan onnan startolhasson ahonnan az előző. Az egyetlen ami igazán tetszett (leszámítva azokat amiket kis koromban néztem Dragon ball, digimon, yu-gi-oh, stb.) a Death Note volt. Szóval valami olyasmit keresek ami nem próbál reális maradni - arra természetéből fakadóan képtelen és nem mellesleg ha ilyet akarok nézni inkább berakok egy filmet -, nem epic harcokból áll, és amiből ha véletlenül kihagyok egy részt akkor azt észreveszem mert a sztori folyamatosan építkezik. A ninják és a robotok nem tudnak érdekelni. Tudom hogy sok bajom van. Nem hiszem hogy valaha fanatikus anime rajongó leszek, de különleges világuk van és örülnék ha találnék még olyat ami tetszik.

2012. aug. 18. 09:43
 1/6 -MineCrafter- válasza:

Inuyasha

Shaman király

Dice f zero

Ha esetleg rosszul írtam valameiket akkor bocsiremélem segíthettem.

2012. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a Death Note-ot tartják az egyik legjobb animének/mangának. Nekem is egészen tetszik.

Ajánlom neked az én egyik kedvenc animémet a Full Metal Alchemist-et. Nagyon jó a történet, helyenként nagyon is vicces, de maga a sztori nagyon komoly témákat vet fel.

Röviden: A 20. század elején játszódik persze vannak benne elég jövőt idéző dolgok, pl. robotikus művégtagok (auto mailek). De robotok nincsenek benne :D

A középpontban az alkimisták állnak akik képesek szétbontani a dolgokat és kedvükre szinte bármit formálni belőlük. A két főszereplő egy testvérpár Alphonse és Edward Elrich, akik szintén alkimisták. De tabut sértettek ugyanis embert próbáltak újraéleszteni (humán transzmutációval próbálkoztak) így Edward elvesztette a jobb kezét és a bal lábát, Al, pedig az egész testét, de Ednek sikerült a lelkét egy páncélhoz kötnie.

A sztori részenként teljesen összefüggő és ha kihagysz egy részt akkor eléggé nem fogod érteni a következőket.

Szóval szerintem egy próbát megér.

2012. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 halibel ***** válasza:

Azthiszem neked a seinenek valók, amik kicsit mélyebb mondanivalóval rendelkeznek.


-Level E


[link]


Hatalmas ez a Baka herceg... :)


- Kuroshitsuji I és II


[link]


[link]


- Aoi Bungaku Series


[link]


-Pokoli Lány ( Hell Girl )


[link]


-Monster


[link]


-Shiki

[link]


-Hyouka


[link]


Hirtelen ennyi, szólj, ha még keresgessek.

Egy kérdés: mennyire bírod a horrorokat?

2012. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi skacok:) Mindnek beleolvastam a sztorijába és a Monsteren kívül nem nagyon tudtam semmit alapból kizárni. Most jöhet az hogy mindből megnézek pár részt, de ennyi közül biztos hogy lesz olyan ami megragad. Ahogy megcsinálták a Hyouka-t az elképesztően szép a képek alapján!


Szeretem a horrorokat amíg megmaradnak a józan ész határain belül.


Amúgy vicces mert azt hittem hogy a DICE és az F Zero egyben egy anime, aztán a Google többek között egy ilyet dobott ki: "Nem hittem, hogy van rosszabb anime az F-Zérónál. A DICE megcáfolt." :D Persze azért ezekbe is bele fogok nézni.


Köszi mégegyszer!

2012. aug. 19. 09:50
 5/6 halibel ***** válasza:

Értem :) A Hyouka tényleg gyönyörű.

Akkor, leírom, még mostanában miket néztem:

(bocs, ha már volt)


-Hell Girl


[link]


-Zetman


[link]


-Karas


[link]


-Another


[link]


-Aoi Bungaku Series


[link]


-Deadman Wonderland


[link]


- Un-Go


[link]


-Hidan no Aria


[link]


--Mirai Nikki


[link]


-Durarara!!!


[link]


-Devil May Cry


[link]


-Black Rock Shooter OVA és TV


OVA: indán fent van,de hasonló, mint a TV


TV: [link]


-Star Driver


[link]


-Aru Tabibito no Nikki ( !! )


[link]


-Serial Experiments Lain


[link]


-Wolf's rain


[link]


-Higurashi no Naku Koro ni


[link]


-Higurashi no Naku Koro ni Kai


[link]


-Umineko no Naku Koro ni


[link]


-Ghost Hound


[link]


-Casshern Sins


[link]


-Kino no Tabi: Beautiful World


[link]


-Shigofumi


[link]


-Kurenai


[link]


-Gai-Rei : Zero


[link]


- Mahou Shoujo Madoka Magica


[link]


-Cossette no Shouzou


[link]


-Chaos;Head


[link]


- Shinigami no Ballad


[link]


De jól jött most a kis listám :D

Egy jópárat kihagytam, de nem hiszem, hogy jó lenne :)

2012. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Angel Beats!


Another


Ez a kettő nekem nagyon tetszett, top 10-es listámban benne vannak. Rövidek, előbbi 13, utóbbi 12 rész de nagyon érdekesek. Csak angol felirattal nézek animét, nem tudom, hogy készült-e ezekhez magyar.

2012. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!