Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudom, hogy gáz. De valaki...

Tudom, hogy gáz. De valaki elmagyarázná nekem a Byousoku 5 Centimeters ( másodpercenként 5 centiméter) c. Anime 3. részét?

Figyelt kérdés
Szòval az első kettőazt értem, de aztàn a 3. ban elvesztem a fonalat. Vagy legalàbb is nem értem. Tudom a legtöb vàlasz az lesz, hogy mit nem ertesz ezen? De csak magyaràzatot szeretnék, hogy a végén amikor visszafordult a sineknél, akkor a làny màr nem volt ott, miért? Nem ő volt? Hogy értette hogy mindent elvesztett? Miért nem talàlkoztak többet? Egyàltalàn mi értelme volt a harmadik résznek? Olyan kevésnek tűnt és nem értem... Előre is köszönom annak aki lesz olyan kedves és.elmagyarazza<3

#anime #centiméter #byousoka #magyaràzat
2012. dec. 2. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, én külön örülök a kérdésnek :D Az anime ugye arról szól ,hogy a főszereplő srác ugye reménytelenül szerelmes a lányba és mint legfőbb vágyálmára építi fel az életét. A harmadik részben jön rá ő maga, hogy igazából már túl nőtt rajtuk az élet, egyszerűen külön utakra kényszerültek, viszont ő túl későn jött rá erre, a lánynak ekkor már van jegyese (az ujján mutatnak egy gyűrűt mikor a vonaton ül). Innentől kezdve mindegy is ,hogy ki volt a lány aki után visszafordult. Egyrészt azért mert , vagy nem az a lány volt, vagy az a lány volt, de ő ugye továbbment, nem maradt a síneknél, ahogy az életben is továbblépett az ügyön. Azért értette ,hogy elvesztett mindent, mert a második részben ahogy mutatták ugyan már ő sem bízott abban ,hogy együtt lesznek (üzeneteket ír amiket nem küld el), de egyértelműen látszik rajta a többi lány számára, hogy nem vevő mással próbálkozni. Azért nem találkoztak újra, mert ha belegondolsz a középsulit meg az egyetemet is egymástól messze végezték el, ami gyermekkorukban közös volt más utat vett, teljesen más életet éltek, egyikük vidéken másikuk pedig a fővárosban, gyakorlatilag elidegenedtek egymástól, hiába találkoztak volna, nem lett volna mit mondaniuk egymásnak, szép emlék volt és szép álom volt, de ennél többre sajnos nem futotta nekik. A harmadik rész értelme konkrétan mind 3 epizód lényege, megmutatja ,hogy van ,hogy egyszerűen nem megy és ha ez így van akkor túl kell tenni magunkat a dolgon és továbbélni, mert ha egy elérhetetlen dologra építjük az életünket sosem lehetünk boldogok.


Ez az én értelmezésem, lehet egy kicsit kusza ,de remélem ,hogy tudtam valamicskét segíteni :D

2012. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél! Köszönöm^^ <3
2012. dec. 4. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!