Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnatok nekem animet ajanlani?

_Random kérdése:

Tudnatok nekem animet ajanlani?

Figyelt kérdés

Valami olyasmit, ami nem a puszta gyilkolasrol, meg a szornyekrol/demonokrol szol (mint pl a bleach, legalabbis szerintem). Hanem inkabb valami olyat, ami valamilyen elvont tudomany kore epitkezik (alkimia), vagy valami melyebb erzest fogalmaz meg. Az kulon orom, ha fekete humorral van fuszerezve. Az se baj, ha regebbi, netalan a '90-es evekben keszitettek. Valami olyat irjatok, ami szamotokra sokat jelent/ ami az eletetekben merfoldkonek szamitott/ amitol melyen elgondolkodtattok.

Ram ezek voltak nagy hatassal:

Naruto, Fullmetal alchemist brotherhood, Nauszika, Laputa az egi palota, Howl's moving castle, The cat returns, Chihiro [nem biztos, hogy igy irjak] szellemorszagban, Afro szamuraj, Kanokon, Princesse monoke.

Nem jut eszembe tobb. Varom a valaszokat :).



2013. jan. 8. 01:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

A Bleach az pusztán a harcról szól pedig semmi másról.

Amit ajánlok, melléírom a műfaját.Általában véve seinenek lesznek de bővebben :



Steins;Gate /Sci-Fi/

Hellsing Ultimate /Supernatural,Horror,Thriller/

Code Geass /Sci-Fi,Mecha, baromi fordulatos anime/

Mirai Nikki /Thriller/

Elfen Lied /Horror,Thriller,Elvont szerelmes story/

Angel Beats! /Dráma,Akció/

Ano Hana /Dráma/

Monster /Horror,Thriller/

Chaos;Head /Horror,Thriller,Sci-Fi/

Shiki /Supernatural,Krimi/

Ultimate Survival Kaiji /Thriller,Psychologycal/

One Outs /Sport,Psychologycal/

Death Note /Krimi,Thriller,Horror,Supernatural/

Neon Genesis Evangelion /Thriller,Mecha,Slice of Life/

Kara no Kyoukai /Horror,Thriller,Supernatural/

Mahou Shoujo Madoka Magica /Supernatural,Thriller/

Gosick /Krimi,Thriller/

Fate/Zero /Supernatural/

Mnemosynme /Supernatural,Thriller,Yuri/

Phantom : Requiem for the Phantom /Thriller/

Denpa teki na Kanojo /Horror,Thriller/

Ghost in the Shell /Krimi szerüség/

Claymore /Shounen,Guro/

Baccano! /Krimi,Thriller,Supernatural/

Blood+ /Supernatural,Horror/

Deadman Wonderland /Horror,Thriller/

High School of the Dead /Horror/

Another /Horror/

Gankutsuou /Thriller/

Itsuka Tenma no Kuro Usagi /Thriller,Ecchi/

Gantz /Horror,Guro/


1-2 könnyedebb anime :


Hyouka /Nyomozós/

Bakuman /Slice of Life/

Chihayafuru /Sport,Slice of Life/

Tengen Toppa Gurren Lagann /Mecha,Respect Kamina/

Kuroko no Basuke /sport/

Haiyore! /Comedy,Ecchi/

Gintama /epic Comedy/



Mivel ahogy irtad tetszett a naruto :

One Piece /Legjobb Shounen Fight/

Fairy Tail /Shounen Fight/

Hunter x Hunter /Shounen Fight/

Yuu Yuu Hakusho /Shounen Fight/

Dragon Ball /Shounen Fight/

Toriko /Shounen Fight/

Bleach /Shounen Fight/

Beelzebub /Shounen Fight/

Shaman King /Shounen Fight/

Ao no Exorcist /Shounen Fight/

D.Gray-man /Shounen Fight/

2013. jan. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ez aztan a terjedelmes lista. Innen egyedul a Ghost in the shell-t ismerem, (csak elfelejtettem megemliteni) es nagyon tetszett.

A Bleach nem erdekel, mint ahogy a Dragon Ball sem. De a tobbira ra fogok keresni a youtube-on, meg utanuk olvasok. Biztos vagyok benne, hogy talani fogok olyat, ami megtetszik. Koszi szepen :).

2013. jan. 8. 02:52
 3/18 anonim ***** válasza:
Én nem rég kaptam rá az aimékre, leírom, amiket láttam eddig és tetszett : Shaman King, Sailor Moon, Inuyasha, Vampire Knight, Soul Earer. Eddig ennyi, de amikor van időm, nézem őket:)
2013. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát nem az elgondolkodtató animékhez tartozik, de azért sokszor gondolkodtam rajta. Tele van humorral és paródiával, inkább vígjáték, de minden részbe fűznek tanulságot. És sokszor mondd nagyon igazat is.

Gintama.

Szerintem nem fog tetszeni, mert ahogy írtam, nem olyan amit valóban kértél, de engem viszont elgondolkodtatott. Amiket ismerek és írtam volna, már az 1. leírtam, újra leírni, végül is mindegy :)

Azért remélem ennek ellenére megnézed, vagy belekukkantasz, de mondom ez inkább csak humor.

2013. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen belenezek, koszonom :).
2013. jan. 8. 20:53
 6/18 anonim válasza:

Code Geass, Clannad, Kaiji, Berserk (az animéjének nincs túl nagy sikere számomra érthetetlen okokból, de a manga nem véletlen top 1 mal-on... első ránézésre csak "puszta gyilkolásról meg szörnyekről/démonokról" szól, de ha olvasod is, nem csak a képeket nézed, rájössz hogy sokkal több van benne. Az animéje nem szörnyes cucc, legalábbis az első és az utolsó 1-2 részt leszámítva.), Elfen Lied, One Piece, és a Hajime no Ippo.


A többi féltételednek nem igazán felelnek meg, de ha emlékezetes, mérföldkőnek számító animékről van szó, én ezeket tudom ajánlani. :)

2013. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Lemaradt az előzőből még 2 movie, a Hotarubi no mori e és a Toki wo kakeru shoujou. Mindegyikre érdemes vetni egy pillantást, az előbbi mindössze egy 45 perces kis szösszenet, de gyönyörűszép alkotás.
2013. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Koszi. Ahogy elnezem megvan a hetvegi programom :). Nem hittem volna, hogy ennyi valaszt kapok :).
2013. jan. 9. 19:54
 9/18 anonim ***** válasza:
ennyit végig néznék én a napi 15részemmel ellenék 2hónapig :D
2013. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szia ! láttam , hogy a kérdésben elég sok Miyazaki animét emlitettél, nem tudom tudod-e , de ő rendezte a nauszikát , a laputát, a howl's moving castlet , a cat returntst, a chihirot, és a princess mononoket is . Én nagyon szeretem a Miyazaki animéket és szinte az összeset láttam , ezért ha neked is tetszettek ajánlom hogy keress rájuk neten ! egyébként vannak még jó egész estés animék a studio ghiblitől ( miayzaki volt a studio egyik alapitoja) szóval ezeket is nézd meg ! itt egy link , itt megtalálod az animek cimét !

[link]


szerintem mindegyik , szép és elgondolkodtató , ha egyet kéne mondanom azok közül amiket nem irtál le ( egyébként howls moving castle fan vagyok ) akkor a szentjánosbogarak sirját ajánlanám , hogy feltétlen nézd meg !

2013. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!