Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az a "rengeteg" logikai...

Mi az a "rengeteg" logikai baki ami a Karakura harcok és a Fullbring arc alatt volt látható?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már hogy milyen logikátlan volt az egész helyzet, és hogy ez miatt milyen rossz a bleach, de én személy szerint csak a karakterek erejében vettem észre pár bakit. Konkrétan annyit, hogy Soul Society arc után Ichigo kapott egy nagy erővisszavételt, mivel Kubo rájött hogy túl táp főszereplőt csinált. Szeretném megkérni az esetleges válaszolókat, hogy csak olyanok írjanak a kérdésemre akik értenek is a bleach-hez, és nem csak divatból fikázzák, hanem ténylegesen átlátják a művet, és tudnak értelmesen érvelni.


Köszönöm.



2013. febr. 17. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nemtom mit értenek "logikai baki" alatt. De sztem a Bleach ott bukott meg (már Rukia megmentésekor),h soha senki nem hal meg a "jók" közül kb 2-t leszámítva.

A Karakura arc sztem a Bleach legrosszabb arcja volt. Én azt gyűlöltem,h Aizen mindenkit 1 csapással levágott... A fullbring arcnak meg kb semmi értelme nem volt. A Yu Yu Hakusho egyik arcja Bleach karakterekkel... aminek a végén Ichigo még nagyobb shinigami erőt kap, mint ami eddig volt neki, aztán SPOILER!!! a mangában már kb minden fajta létező erő tulajdonosa SPOILER VÉGE szal Kishi nem azért vette el az erejét,mert rájött h túl erős lett, hanem azért,h még erősebbre csinálhassa.

Mikor elkezdtem a Bleachet vmire nagy durranásra számítottam, de egy elképesztő nagy csalódás lett.

2013. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Spoiler a csak animéseknek!


Most a mangában, ugyan még így se nagy ez a szám, de Yamamoto, Kira, Yamamoto hadnagyának halálával és Unohana esetleges kiírásával rendesen megugrott ez a szám. Az Aizenes dologra nem tudok mit mondani, szerintem az egész korrekt volt, tekintve hogy egy "Isten" szintjén állt már a karakter. Itt külön kiemelném hogy szerintem nagyon jó húzás volt a szokásos, a főszereplő veri le a főbosst sablon elkerülése, és Urahara adta meg a kegyelemdöfést Aizennek.

Fullbring arcról annyit, hogy mivel Ichigo itt Fullbring is lett (ami tényleg elég béna húzás), jelentősen megugrott az ereje, azt se tartom kizártnak hogy ez is közrejátszik abban, hogy nem lehet ellopni a bankai-át. Tehát az egész arcot nem lehet teljesen feleslegesnek tartani, még akkor se ha voltak indokolatlan fejezetek benne.


Az erőelvétel alatt pedig nem a végső getsugás esetet értettem, hanem Soul Society-ben Shikai-al volt egy szinten Kenpachival... Azóta szerzett bankait meg hollow maszkot is mikor elindult Hueco Mundoba, és itt meg már gyengébb volt valamivel zarakinál, mivel ugye Grimmjow jóval gyengébb volt Nnoitra-nál, és mindketten alaposan megizzadtak a győzelemért... Mondjuk ezt azóta Kubo megmagyarázta hogy Kenpachi visszafojtja az erejét, úgyhogy belegondolva lényegtelen.


Amúgy a bleach története tényleg nem egy nagy szám, de a jó karaktereknek, gyönyörű rajzolásnak, és az izgalmas harcoknak köszönhetően a legjobb hetente kijövő shounen nálam. Persze összességében sehol nincs a One Piece-től, de az hetente olvasva elég unalmas tud lenni a sok felesleges szöveg miatt.

2013. febr. 17. 19:23
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen elspőnek igaza van , a Bleach lényegében abból áll hogy Ichigo minden lehetséges képességet a lehető leggyorsabban tökélyre fejleszt . Lényegében , Rukia erejét megkapta , majd mikor elvesztette 2 rész alatt felkeltette saját erejét , majd végigvert mindenkit és amikor jöttek a nagykutyák(kapitányok) 2rész alatt Bankai-a lett , filler arc , Vaizardok jöttek ichigo is azlett , mentek megmenteni Orihimén , összecsapott Ulquiorra-val , Vasto Lorde lett , majd ugye aktiválta az új Getsuga Tensho-t , 2perc alatt lezúzta a főgonoszt . Aztán filler , majd fullbringer arc , természetesen ichigo is fullbringer lett... , Most megy a Quincy-s arc , nem nagyon követem a mangát , de van egy olyan érzésem hogy Quincy is lesz ...

A logikai baki meg megesik , shounen fight ... mást ne várj ..

2013. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KoNaN ***** válasza:

Ami azt illeti a 3. által mondott dolog nem is lehetetlen ha azt nézzük hogy Ichigo anyja Quincy volt.

Logikai baki az az volt talán hogy miért vártak pont ennyi időt míg visszaadták neki az erőt meg azt például nem vágom miért foglalták el Hueco Mundo-t először, miért nem egyből Soul Society-t.

2013. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sztem azért nem adták vissza Ichigonak egyből az erejét, mert őt felhasználva akartak Ginjora bukkanni, aki ugye szintén helyettes halálisten volt csak eltűnt.


Ha egyből SS-t támadták volna meg, akkor sztem nem tudták volna Yamamotót egyből tőrbecsalni illetve ha jól emlékszem mondták,h Hueco Mundoban nem öltek meg minden arrancart, hanem az erősebbeket a seregükbe állították katonaként. Aki először tűnt fel (Ivan) neki is hollow maszk-szerű cucc volt az arcán.


A 3. válaszoló sztem nem arra célzott h az egy "baki" h Ichigo minden erőt megkap, hanem arra amit én is írtam 1. válaszként,h ez nem baki, hanem ez rontja el az egész Bleach-et, mindig ugyanaz ismétlődik:

1)egy shinigami(Rukia) feltűnik, Ichi shinigami lesz, egy shinigami(Byakuya) legyőzi, Ichi elmegy megmenteni Rukiát, legyőzi Byakuyát +közben harcol a hollowk ellen és lesz hollow ereje neki is

2)feltűnik egy arrancar(Grimmjow) és egy vaizard(Shinji), Grimmjow kb legyőzi Ichit, majd Shinji segít neki h ő is vaizard legyen, elmegy megmenteni Orihimét és legyőzi Grimmjowt

3)találkozik egy Grimmjownál erősebb arrancarral(Ulquiorra), akire mondhatjuk TALÁN h vastolord és megöli Ichit de Orihime feltámasztja, majd Ulquiorra megint megöli de megint feltámad vastolordként és nyer

4)Aizen mindenkit lever majd egy sokkal magasabb szintre lép és közben persze jópárszor leveri Ichit, megjön Ichi h megmentse Karakurát, SS-t, a többiek meg kb mindent, hirtelen ő is olyan erős lesz mint Aizen és leveri őt

5)jön Ginjo, Ichi is fullbringer lesz, majd visszakapja az erejét feltuningolva

6)megjönnek a quincyk, Juha Bach simán lenyomja Ichi, de annak hirtelen előjönnek egy quincy képessége

Folyton ugyanaz történik...

2013. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na, valami ilyesmi választ vártam. Megcáfolás helyett inkább megkérdezném, hogy ez konkrétan miért olyan nagy baj? Szerintem a harcok teljesen élvezhetőek benne, ezalatt a történetben vannak fordulatok, sőt, itt-ott még humor is található a műben.


Vegyük például a One Piece-t, a shounenek királyát. 1-2 kivétellel, az ÖSSZES arc ugyanarra a monotonitásra épül, és mégis sikeresebb jóval a bleach-nél.


Luffy-ék megérkeznek a szigetre, részletesen bemutatják azt, Luffy-ék valamiért (rendszeresen pont miatta) bajba keverednek, megjelenik az aktuális ív főgonosza, megsebzi/valamilyen módon árt Luffy újdonsült barátjának (ugye szintén sablon, hogy minden szigeten összebarátkozik valakivel), ezáltal a Szalmakakalaposok számára személyes üggyé válik a dolog, kiosztják az ellenfeleket (Zoroé a 2. legerősebb, utána lévő Sanjié, és így tovább) majd egy nagyon szoros harcban győzedelmeskednek a jók, mindenki boldog, mehetünk a következő szigetre, ahol ugyanez kezdődik elölről.


És ezzel szerintem nincs is baj, tekintve hogy shounent nem a történet bonyolultsága miatt olvas az ember, hanem a jó karakterek, a jó harcok, drámai jelenetek, poénok miatt.

2013. febr. 18. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen ez is igaz, de a OP-nek érdekesebb története van nagyobb csavarokkal, a Bleach viszont kb annyi h van egy rohadt erős ellenség, akit csak Ichigo tud leverni.
2013. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A One Piece-t szerintem ne keverjük ide , a legjobb shounen fight .. nincs igazad egyébként , ott a Impel Down arc , a Marineford , Water7 vagy éppen a Enies Lobby .



A One Piece nagy erőssége a világban rejlik szerintem.

2013. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Water 7-t és Enies Lobby-t ha egybe vesszük akkor nem más.


Megérkeztek W7-re, bemutatták azt, ezúttal Robin révén keveredtek bajba, megjelentek a rosszfiúk, itt nem az újdonsült barátnak ártottak, hanem a régi barátnak, egyszer kikaptak (hopp, ez tényleg újítás), utána mikor személyes üggyé vált a dolog (azaz kiderült az igazság) Luffy-ék utánuk mentek (bemutatták a szigetet, megismertük a többi gonoszt), ki lettek osztva az ellenfelek szép sorban (Luffy kapta a legerősebb, Zoro a 2.-at, Sanji a 3.-at, stb), leverik őket, és mindenki boldogan távozik. Persze itt jóval bonyolultabb volt a történet, de az alapsablon itt is megfigyelhető.


Kivételek alatt amúgy a Sabaody-Impel Down-Marineford hármast értettem, azok tényleg más alapján mentek.


Amúgy az tény, hogy OP a legjobb, azért kevertem ide mert így tudtam csak levezetni hogy a történet gyengesége miatt nem lehet egy shounent lehúzni. Abban igazatok lehet, hogy a Bleach világa túl színtelen (amiért nagy kár, mert rengeteg potenciál volt benne), és túlságosan egy ellenfél központú volt a manga.

2013. febr. 18. 22:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint csak bennem merült fel, hogy Zangetsunak nem a kizárólagos képessége a Getsuga Tenshou. Szerintem elég "unalmas" képesség, ha nem vesszük figyelembe az erejét, hiszen nagyjából minden eddigi shinigaminak (még az arrancaroknak is) több technikájuk volt, míg Ichigo mind shikai, mind bankai alakban lényegében ugyanazokat a lélekenergianyalábokat lövöldözi. Talán a gyosasága még egy kis extra, de láttuk, hogy Byakuya simán megközelíti, Ulquiorra pedig szinte meg sem érzi ezt a képességét.

Az, hogy minden képességet képes ilyen gyorsan tökéletesen elsajátítani, talán a kardja egyik kevésbé szembetűnő képessége, hiszen az ereje alapján több más szereplő is kaphatott volna pár extrát, mert annyira azért nem áll felettük Ichigo.

Amúgy nem tudom, hogy milyen alapon nevezik logikátlannak a storyt, hiszen Kubo eddig szinte mindent meg tudott magyarázni: Ichigo anyja valszeg quinci volt->Ichigo is rendelkezik quinci erővel, lidérc ölte meg az anyját->Ichigo vaizard, Isshin shinigami->Ichigo lélekenergiája.

A fullbring arc pedig remélhetőleg csak valami nagyobbnak az előkészítése volt, bár nekem az is tetszett.

De lényegében én is főleg a látványért és az epic fightokért olvasok/nézek Bleach-et és nem találtam benne szarvashibákat.

2013. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!