Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi baja mindenkinek a Clannaddal?

Mi baja mindenkinek a Clannaddal?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, sablonos, unalmas széthype-olt sz.r. Most inkább konkrétumok érdekelnének, hogy mitől tartja a fél gyakorikérdések közösség annak. Nem rég néztem újra a cuccot, és még mindig annyira tetszett, mint régen. Egyszerűen nem értem miért szidja mindenki, azt meg főleg nem hogy az Ano hanát hogy tarthatják ennyien jobbnak nála. Tény, az se rossz cucc, de szerintem teljesen más szinten vannak. Persze a Clannad javára. Drámában nyilván csak az After Story veri, de az első szezonnak nyilván nem is főként a drámai szál az erőssége. Bár megjegyzem, ott is voltak meghatóbb jelenetek mint az Anohanában.

2013. ápr. 29. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A Clannad hoz egy szintet , igen egy sablonos és klisés szintet , ami vagy bejön vagy nem . A sima Clannad egy vicc volt . 10 rész volt 1 dráma 5perc . A második meg egy vicc lett a legvégén . Nekem személyszerint jobban bejött az Ano Hana és az Angel Beats! , Clannadal sincs bajom , csak drámában ... alulmarad vagy legalább is nem azt a minőségű torokszoríttó drámát hozza . A Tragikomédia meg nekem nem pálya . Amúgy mi baja vele mindenkinek ? Inkább miért szeretik ilyen sokan ? Megmagyarázhatatlanul nagyok a ratei (pl malon) , az After Story-t is kissé túlpontozottnak érzem , a Simát meg nagyon .
2013. ápr. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekem vegyes érzéseim támadtak a clannadal kapcsolatban, a karakterfejlődés relatív korrekt volt benne és még a történet meg a drámai részek sem voltak rosszak, viszont számomra a tengericsillagos kislány (sajnos nem emlékszem már nevekre) erőltetése számomra teljesen érthetetlen volt, ezt még úgy az ember el is tűri, csak a legvége ami igazán kiábrándító, szinte azt érezteti velem ,hogy feleslegesen néztem meg, mert ez meg sem történt. Viszont amin ledöbbentem hogy a specialjaival amikor másik lányokkal randizik semmi gondom nem volt, ha azt a szintet hozta volna az anime is akkor valószínűleg kedvenceimmé válna. Nálam meghatározó fontosságú egy anime vége, sajnos nem tudok eltekinteni attól,hogy mennyire jó a széria ha egyszerűen pocsék befejezést kap, az angel beatsel is így voltam, hogy drámai előtörténeteket vonultatott fel, felvet egy csomó érdekes kérdést a halállal kapcsolatban és legnagyobb hibájára megválaszolja azt a végén, mégpedig rosszul és naívan. Végeredményben egyébként megnyugtatlak azzal, hogy a clannad igen nagy rajongó tábornak örvend ennek ellenére, még ha látsz is pár ellenvéleményt attól függetlenül nemzetközileg is elég nagy sikert aratott.
2013. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kincs148912 válasza:
90%
Valószínűleg főleg azoknak nem tetszik akik nem értik a valódi lényegét :/ Általában ez így szokott lenni vagy csak olyan érzéseket mozgatnak meg bennük amiket mélyen elakarnak temetni magukban.
2013. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező gondolom te is olyan vagy aki rákeresett a clannadra és látta h 1-2 ember nem csipázta XD


Ízlések és pofonok. Én ano hanát láttam, de nekem nem jött annyira be... Sztem clannad jobb


Viszont szerintem clannadot inkább úgy kellet volna megcsinálni mint Amagami SS-t hogy 1 lány kapna 4-6 részt és végig venné a storyját...

Igaz, hogy az anime story nagisa routját vette át, de a játékban sem kellet ennyit szórakozni az összes karival.

Bár így is sok poént kihagytak a mi a játékban benne van. Főleg after story részében.

+ Ami nem tetszet a unrealisztikus ending.. h mindenki él happy... mondjuk jó oké jobb így mintha mindenki meghalt volna


Ami viszont nagyon ott van:

Story x animálás x zenék (összes ostot leszedtem mainapig hallgatom)

Nálam ez az anime a top 5 ben is az 1 helyen van második hely 5 centimeter per second

2013. máj. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kinek mi .. de eleve nem értem miért az Ano Hanához hasonlítjátok ? A Clannad jóval több mint 50órás játékidejű visual novel , annyi anyag van/volt nem csoda ... , ellenben az Ano Hana egy teljesen a stúdió általá kitalált történet , később a sikerei miatt lett mangája is .. Szóval nem értem a hasonlítgatást ..


Számomra az Ano Hana realisztikus volt és tökéletesen rávezetett arra amire kellett , már ha valaki értette az egész barátságról szóló mentális részét . A Clannad meg egy tündérmese szerűség volt , a végén konkrétan nekem is az az érzésem volt hogy az egész after story 1 vicc . Jó tény hogy ha a lezárás normálisabb lett volna azt mondanám hogy jobb volt mint az Ano , így viszont nem . A vége nálam kapásból megért 2 minusz pontot.

2013. máj. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a Clannad-ot.Szerintem az egyik legjobb animék közé tartozik. :D
2014. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!