Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, szerintetek a...

Animések, szerintetek a shounen fightoknak van értelmük mélyebb oldaluk?

Figyelt kérdés

Igazság szerint összevesztünk egy taggal , de érdekelne a többség véleménye . Nos nem tudom , ezért szánalmas lennék -e de én így 19 évesen a shounen fightban nem látok mást csak a harcot . Logika Nulla , Minimális történet , Minimális dráma , Maximális sablon/klisé fest. (és ez alól talán a One Piece-t és a Hunter x Hunter tartom egy kissé kivételnek , nem teljes csak kissé.)

(Inkább komolyabb seinen animéket nézek és drámákat.)

Szerinte szánalmas vagyok mert nem látom a sablonban az értelmet. (Azért mielőtt nekem ugranátok , attól még mert valami sablonos lehet szeretni ..)

Akivel összevesztem elég gyerekesen ír és fogalmaz pont ezért érdekelne mások véleménye is .



2013. jún. 24. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ízlések és pofonok... Én szeretem a shounen animéket, mint a Hunter x Hunter, Fairy tail, még a Narutót és a Bleach-t is szívesen nézem (csak ne lennének tele fillerekkel). Van aki ezzel pont nem így van, de nincs értelme azon veszekedni, hogy valakinek más az ízlése. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy "hülye vagy mert megeszed a répát, amikor azt senki sem szereti".

Egyik műfaj sem lehet tökéletes (sablon-mentesek), mert akkor talán nem lennének olyan érdekesek. A klisézés természetesen lehet ízléstelen is, de ha belegondolsz pont ez az ami felkelti a néző figyelmét, emlékezteti egy másik animére. Csak nézd meg GYIK-os anime-keresőket, pl.: "xy-hoz hasonló animét tudnátok ajánlani?"

Persze vannak olyan sablonok, amiktől legszívesebben kiugranék az ablakon: "shoujos kiscsaj elesik egy fűszálban, helyes pasi gyorsan aláugrik hogy felfogja az ütést (nem ám elkapná vagy elrántaná) + egy kis bugyimutogatás, végül a pasi felkel, felkapja a kiscsajt és elfut vele a kórházba" xD

2013. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nirata ***** válasza:

Hát annyira nem vagyok még jártas az anime viágában, de

pl.: a Nartuto kategóriájával tisztában vagyok.

Nem is tudom... Van alapja amit mondasz, viszont , ha a Naruto csak a harcról szólna nem hinném, hogy megfogott volna. Szeretem a főszereplőt, még akkor is ha sablonos , és több más anime karakterre is hasonlít (pl:Bleach-ben a fsz-re, vagy a Yu Yu Hakuso-ban a fsz-re)

De inkább átadom a terepet a profiknak (:

2013. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Narutoban van sok + negatív elgondolkodtató rész.

Dragonball nak is van mondani való.


Sok jó dolgot lehetne átvinni az életbe tőlük.

2013. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja még sailor moon nak sok mindenre rámutat. csak megkell találni őket. Inspirációkat adhtanak az élethez.
2013. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!