Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek elkezdjem nézni...

Neo22 kérdése:

Szerintetek elkezdjem nézni az One Piece-t? Mert nemigazán tetszik az első részek alapján :S Véleményetek?

Figyelt kérdés
A Bleach-ot végignéztem, az nagyon tetszett, talán az a top1 shounen anime amit szeretek, sokan írogálták hogy az One Piecet jobban fogom szeretni meg ilyenek, ti véleményetek mi? tőlem elég messze áll az a grafika, meg az egész, karakterek milyenek benne? karakter harci stílusai? és a világa milyen? köszi a válaszokat :P

2013. jún. 25. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos , előre leszögezném hogy nem véletlenül tartják ennyire jónak . Nem véletlenül a mangája is a leghíresebb és legkeresettebb . Nem tudom hogy vagy vele , de valljuk be a Bleach elég sablonos lett ..



A One Piece-t kár lenne hozzá hasonlítani , teljesen más szinten vannak . Igazából az első 60 rész nem az igazi , karakterek bemutatásával telik , utána mikor a Grand Line-en vannak és elkezdődik az első komolyabb arc onnantól lesz érdekes . Osztom én is a "sokak" véleményét , ha a Bleach-t tudtad szeretni , akkor a One Piece-t imádni fogod.


Persze , alap shounen klisék benne vannak , csak kicsit máshogy . Maga a világa zseniális . Szóval nem az a naruto vagy bleach fajta hogy egy meglévő dolog (vagy naruto esetében egy történelmi kor)ba betesznek 1-2 elemet és valami kisebb történet mellé szétszedik egymást . Igazából a One Piece világa az egyik legjobban kitalált fantasy világ , töviről hegyire ki van találva és össze van rakva , tele kalandokkal (pont ezért tartom a legjobb kaland animének).


Grafikailag első ránézésre lehet hogy furcsa , de nagyon bele illek ebbe az egyedi világba ! A karakterek meg mond akárki akármit shounen mércével nagyon elvannak találva . Mindenkinek adtak különböző egyedi tulajdonságokat (nem a képességre gondolok sima emberi tulajdonságok) és ki vannak dolgozva , mindenki mögött egy komolyabb történetszál áll . Persze mint főszereplő Luffy hozza azt a fél bolond szintet , még is (nem tudom megfogalmazni pontosan) , de sokkal jobban elvan találva mint 1-2 shounen főhős .


A One Piece felépíti a történetet , van 1-2 zseniális arc benne (W7,Enies Lobby,Marineford) , de persze vannak gyengébbek és közepesek is . Lehet hogy maga az alap story nem valami sok , viszont az arcok amit feldolgoznak nagyon szépen bele illenek .


Karakterek képességei ? Itt bajban leszek , ha holnap estig itt ülnék sem tudnám végig írni , nagyon sok képesség van benne , minden karakternek különböző képességei vannak , ami azért elég nagy szó főleg hogy több ezer karakter jelent meg mára már több mint 600rész alatt . (Megjegyezném nagyon sok régi karakter vissza szokott térni később.) Ugye vannak alapból a Devil Fruit használók (belőlük is annyi van mint égen a csillag) , van a Haki (ez majd később lesz fontos) . De ezek mellé is mint említettem rengeteg de rengeteg képesség van . Fegyverek között is vannak kard használók , van aki 2kardot használ van aki 3/santoryuu/-at(esetenként 9/Kyutoryuu/-et) , vannak akik ököl fegyvereket használnak , vannak akik buzogányokat . De legtöbb olyan aki valami spec képességet . Sőt vannak a gyoujin-ok , nekik a fegyverük a víz és nagyon állatul hangzó/kinéző skilleik vannak .



Komoly , kalandos , humoros és nagyon jó történeteket épít fel egy zseniálisan eltalált világban . Hallottam olyat aki szerint a grafika a nagy baj és azért nem kezdi el , de ez nagy hiba , ha a szereted a shounen fight műfajt mindenképpen szinte kötelező jelleggel ajánlom .



[link]

2013. jún. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de most nem olvasom el az előző válaszát, így lhet ő is leírta.

Szóval: Az elején nekem sem tetszett kell egy kis idő míg beindul. A grafika más téma. Ha csak az elejét láttad azért nem tetszik. Elvégre '97- es animéről van szó. A mostani részek már jóval szebbek.

A karakterek, a világ, a harci stílus jellemzését nem írom, mert gondolom az előző válaszolónak az sikeredett ilyen hosszúra.

2013. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi mind kettőtöknek a választ :P

különösen az első kommentelőnek, igazán részletes volt :D

azthiszem bele kezdek majd nemsokára :D

2013. jún. 26. 17:20
 4/4 anonim válasza:
Azt jól teszed, szerintem ez a világ egyik legjobb mangája (a másik szerintem a Fairy Tail). Tele van kalanddal, jó csajokkal és humorral. Az elején lehet kicsit lapos ,de minél többet tudsz meg a világáról és a szereplőiről, annál jobban imádod (legalábbis remélem).
2013. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!