Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Yaoi-fanok! Mi a véleményetek...

Yaoi-fanok! Mi a véleményetek az UraBokuról?

Figyelt kérdés
Nemrég belekezdtem, és... Eddig (4. rész) nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Láttam már yaoistákat, akik imádják, páran ajánlották is, de számomra eddig eléggé alázza a műfajt. Ki mit gondol róla?

2013. júl. 2. 01:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
A legeslegjobb. Ha nem tetszik akkor nem is vagy igazi yaoista.
2013. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ahmon ***** válasza:
0%
Úgy van...a yaoisták nem véletlenül istenítik az UraBokut...Addig egy animefan nem mondhatja el hogy yaoista, amíg ezt nem imádja...ha nem tetszi neki ez, vagy csak "úgyahogy" elnyerte a tetszését, akkor az illető nem mondhatja hogy yaoista...
2013. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Már bocsi kérdező, de a fent nevezett animét legfeljebb a h*lyék tartják yaoinak, ugyanis nem az. Még boys love se, legfeljebb a fűtött fantáziájú fanpitschák agyában. Egyébként történetre pocsék, de vannak benn jó bishik dögivel (Tsukumo ), de inkább nézek róluk képeket. :)))))
2013. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolóval egyetértek :D Ha megnézed a műfajokat, a Yaoi még a közelében sincsen az UraBoku-nak. Nekem sem tetszett túlzottan, kb a 6. részig bírtam aztán gyorsan megnéztem egy olyan animét ami TÉNYLEG Yaoi :D Az UraBoku-ban még BL jelenet is csak elvétve van 1-2.
2013. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ahmon ***** válasza:
56%

Azért én annyinak örülnék, hogyha ti ketten nem neveznétek magatokat még véletlenül sem yaoistáknak. CSAK az mondhatja hogy yaoista, aki a yaoi-t az EREDETI JAPÁN értelmében veszi.


Nyugaton mára általánosították a yaoi-t és a yuri-t olyképpen, hogy ezek merészebb jeleneteket tartalmazó animék az egynemű pároknál. Nos ez eredeti japán felfogásban helytelen. A yaoi régen mikor még irodalmi műfaj volt és nem anime műfaj, akkor azt jelentette, hogy a shounen ai részeket erőteljes szóhasználattal, esetleg csókleírással toldották meg. Eredetileg a shounen ai csak könnyedén lazán leírta a felszínes részét a fiúszerelemnek, a yaoi pedig érzelmi szinten sokkal mélyebbre bement.


Nos a yaoi igazából nem egy szexjelenetet tartalmazó történet, hanem egy olyan történet ahol az érzelmeket minél átélhetőbben, abszolút viccmentesen leírnak.


A japán mangakák szintén mg mindig ezt az eredeti értelmezésmódot használják. Az animeaddicts, animgo, anidb, stb, tehát a nyugati emberek teljesen rosszul kategorizálnak a japán rendszerhez képest. Aki a nyugati értelmet veszi, azok sokszor nevezik magukat yaoistáknak (magyar yaoisták klubja, facebook csoportok, stb), de igazából nem számítanak annak...

2013. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem mondtam, hogy az vagyok, néha nézek/olvasok yaoi-t, ha olyan kedvem van, csak nem értem, hogy honnan jött ez a "Ha nem szereted az UraBoku-t akkor még csak ne is merd magadat yaoistának nevezni" dolog. Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz.
2013. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hé-Hé, álljon meg a nászmenet.... Egy szóval sem említettem, hogy az UraBoku yaoi. Pontosan tudom, mit jelent maga a szó, ahogy azt is, hogy miben különbözik a shounen ai-tól. Kizárólag annyit mondtam, hogy yaoisták, vagy akkor "esetleges yaoisták" körében úgy tudom, népszerű anime, de nekem nem tetszik. Csupán arra számítottam, hogy majd valaki rácáfol, de eddig nem jártam sikerrel, szóval úgy néz ki, mégsem nézem végig.(Hacsak nem jön valami eget rengető ellenérv) És mondjon bárki bármit... Én attól még yaoistának tartom magam. Bocs, hogy kihagyok egy "alapművet".


5/6: A te válaszod viszont érdekes. "Eredetileg a shounen ai csak könnyedén lazán leírta a felszínes részét a fiúszerelemnek, a yaoi pedig érzelmi szinten sokkal mélyebbre bement." Illetve: "A japán mangakák szintén még mindig ezt az eredeti értelmezésmódot használják."


Egyet is értek, meg nem is... Manapság azt tapasztalom, hogy a japán mangakák azt nevezik yaoinak, amiben szexjelenet is van. Én viszont shounen ai-t is olvasok, amit úgy értelmeznek, mint ahogy leírtad: lágyabb, felszínesebb. Viszont nekem mégis lényegesen több érzelem jön át egy shounen ai mangából, mint egy yaoiból. (jó, vannak kivételek, de ez most általánosítás). Plusz több olyan yaoival találkozom, ami a szexre koncentrál, és így nem érzem azt, hogy átjönne a sztori.

2013. júl. 3. 01:22
 8/16 ahmon ***** válasza:

Félreértés ne essék én sem meggyőzni akarlak, vagy vitázni :)


De igen. Néha a mangakák is az új értelmezést veszik. De az ritka. Arányaiban azért látni több olyan yaoit ami a szexre koncentrál, mert a gyengébb minőségű mangakák nem sokat dolgoznak vele, egy viszonylag klisés cuccot összedobnak szexjelenetekkel, és így egy mangaka 3 művet kiad a keze alól egy hónap alatt...míg egy normál minőségű eredeti értelmet vevő mangaka sokat dolgozik vele és alaposan megcsinálja, és 2 havonta ad csak ki egy művet.

2013. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5-ös: és ezzel mit akartál leírni? Ez is csak minket igazol. Egyébként a bl és a yaoi Japánban is ugyanúgy két műfaj, hiába vergődsz. :) Ezzel szemben az UraBoku se nem yaoi, se nem bl. Azt pedig, hogy ki minek tartja magát, saját maga dönti el, nem pedig te.
2013. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ahmon ***** válasza:

"Ezzel szemben az UraBoku se nem yaoi, se nem bl"


Nektek nem. A japán mangakáknak viszont de! ;) Azt hiszem ezzel végeztünk is ;)

2013. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!