Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » ANIME. Clannad after story...

ANIME. Clannad after story vélemények?

Figyelt kérdés

10/10

Mèg hiànyzik belõle 2 rèsz de nekem nagyon tetszik eddig.Nektek mi a vèlemènyetek ròla?Lehetõleg rèszletesen irjàtok le h mit is gondoltok errõl az animerõl.

Bocs az esetleges iràshibàkèrt.

Elõre is kösz a vàlaszokat.



2013. júl. 17. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Nálam 7/10el zárt, úgy hogy az első évadára 3pontot adtam... Lessz benne kis spoiler, aki nem látta ne olvasson tovább.


Nem volt rossz, de egy 9.10 felett pontozott animétől többet vártam. 22ből 8 rész megint nézhetetlen volt, az eleje, bénán lezárt szálak.. elég műnek tűnő drámák stb.. de 8.rész után beindult.. (összesen 30 rész után illett..) végre a főstory, ami rohadt szépen felvezette a befejezést.. de utolsó 8 rész szerintem nagyon felemás lett. 3 hatalmas logikai fail van benne. 1: Azt gondolta hogy jobb lett volna ha nem találkozik Nagisával... de MIÉRT? eddig azt tolta hogy mennyire jó vele lenni, egész 30 rész is ezt sugallta mostmeg magát hibáztatja ezért és a halott nőjén csattan a húr? Sajnáltam hogy ilyen rossz fele vitték el Tomoyát, mert bevallom kezdtem megszeretni őt.. A másik, még egy dolog ami nem kellett volna Tomoyának, komolyan nem jött rá egyből hogy sokkal rosszabb mint a saját apja? hát omfg.. és a harmadik hogy attól még, mert rájött hogy sokkal rosszabb ember mint az apja, attól még miért lesz ő(már az apja) jó ember? A gyereknevelős részek egész jók voltak a végefelé, és volt 1-2 egész drámai hangulat, zenék kib*szott jók voltak.. ezek miatt kerekítettem felfelé én. A végéről csak annyit mondom hogy brutálisan rossz, bármivel lezárhatták volna, de a lehető legrosszabb lezárást kapja és itt jött vissza az ami az elején, nem tudnak a szálaknak normális lezárást adni. Nem azt mondom hogy rossz volt, mert utolsó arc egész jó volt, de én érzéseim szerint brutálisan túlvan pontozva(főleg az első évada).


Így lett 7/10, nálam a legjobb Key anime az Angel Beats! marad.

2013. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Spoilerveszély!


Az első évad nem is túlzottan dráma, sima iskolai élet anime, olykor szomorúbb jelenetekkel, de zseniális poénokkal, és még annál is jobb karakterekkel. Bár kétségtelen, hogy az after story nélkül nem lenne ennyire felértékelve.


A logikai bakik: Tomoya azért gondolta egy ideig hogy nem kellett volna találkoznia Nagisával, mert nélküle nyilvánvalóan nem halt volna meg. Ezt bizonyos szintig meg lehet érteni, de a reakciója egyetértek hogy röhejes volt. Mármint amit szerencsétlen gyerekkel művelt. Ettől független még mindig tartom hogy az anime egy mestermű, de ez valami nagyon béna műdrámázás volt. Egy normális ember épp hogy Usioba kapaszkodott volna, a saját lányával próbálta volna túltenni magát a tragédián. Még azt megértettem volna hogy amíg összeszedi magát pár hónapig leteszi Akio-éknál, de ez... Na mindegy, én megbocsátok ennyit az animének, mert a többi drámai szál szerintem nagyon erősre sikerült, és az egyetlen anime/film/sorozat/bármi ami képes volt kicsit megkönnyeztetni. Meg majdnem az Angel Beats vége, de ez most lényegtelen.

Az apja nem attól lesz jó ember, hogy Okazaki is rossz, hanem mert ráébredt hogy nem a semmitől lett az apja az, aki. Régen próbálta felnevelni teljes tudása szerint a fiát, csak szép fokozatosan süllyedt lefele. Nagy jellemfejlődésről tett tanúbizonyságot a főszereplő mikor megbocsájtott neki.


Az efféle lezárást 10-ből 9,999-szer én is szidnám, de ehhez az animéhez nem illett volna ez a tragikus ending. Nem is vitte volna ennyire úgymond, megkockáztatom top 10-ben nem lenne benne mal-on. Örültem neki hogy végülis happy end lett.


Nekem az egyik kedvenc animém máig, zseniális jellemfejlődéssel, jó poénokkal, remek drámával, és a legjobb hogy még el is gondolkoztatja, és ösztönzi az embert. A zenei világot meg se említettem, az is valami elképesztően jó. Összességében én is 10/10-et adok neki, de a part 1 nyilvánvalóan nincs ennyi, nálam is az AS húzta fel nagyon.

2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :D

ha valaki akar még akkor várom,én személy szerint egyet értek az eddigi kommentekkel.

2013. júl. 18. 22:15
 4/4 Trevor. ***** válasza:

Egyik kedvenc aniném, 10/10.

!Spoilerveszély!

#1 „22ből 8 rész megint nézhetetlen volt”

Nekem az első nyolc rész is tetszett, jó volt az a bandaháborús sztori és a befejezése is tetszett. Ez egy slice of life, ne várj tőle pörgős és látványos történetet, arra ott van megannyi shounen mű.

Az, hogy jobb lett volna, ha nem találkozott volna Nagisával teljesen logikus, hiszen így nem halt volna meg és Tomoyo sem depizett volna be.

Az is érthető, hogy a körülményeknek köszönhetően rájött, hogy az apja nem is olyan rossz ember.

A vége viszont tényleg nem tetszett, inkább lett volna szomorú befejezés. Ugyanis azzal, hogy visszamegyünk Ushio születéséhez és minden rendben, fölöslegessé teszi az előző részeket és azt éreztem, hogy hiába voltam szomorú Nagisa halála miatt és hogy értelmetlenül sírtam annál az amúgy tök megható résznél, amikor a réten visszafogadja Ushiót.


De ami miatt imádtam mindkét évadot, azok a karakterek. Egyediek, szerethetők és fontos részét adják az összképnek.

2017. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!