Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi olyan jó az Avatar című...

Mi olyan jó az Avatar című rajzfilmben?

Figyelt kérdés
Mindenhol látom hogy nagyon dicsérik, meg magasak az értékelései. Valaki tudna írni róla egy pár szót hogy miről szól és mi is jó benne ennyire? Illetve hogy magyarul vagy angolul érdemesebb-e nézni?

2014. jan. 3. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Wikin biztos le van írva a sztori, ha a magyaron nem is.


Nekem is tetszik, humoros, kedves, érdekes, sok olyan mondanivalóval, ami elgondolkodtató. Mivel nagyon hosszú, bőven van idő megismerni a karaktereket, kibontakoztatni a történetet, úgyhogy nincs semmi elsietve, de közben nagyon jól szórakozol.


Nem tudom mennyire jön be ez a stílus, nézdd meg az első két részt és meglátod érdekel-e. Én magyarul követtem, szerintem jók a szinkronhangok, nagyon élvezhető velük is.

2014. jan. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zeu ***** válasza:
100%
Egyetértek. Humoros, ha kell komoly, de persze inkább gyerekeknek készült, ezért végig megvan a kellemes hangulat, ami leköt. (20 évesen néztem, de tény hogy fiatalabb korosztályoknak készült XD a főhös korát kell nézni, általában a hozzá hasonlóknak szól az anime) Éppen ezért gyerekes, de szórakoztató.
2014. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Krisipoke ***** válasza:
100%

Hogy miről szól?

A világ 4 népbő áll: a föld királysága, a tűz népe, a víz törzsei, és a levegő nomádjai. Minden népben előfordulnak olyan kivételes emberek, akik képesek idomítani, saját akaratuk szerint befolyásolni az adott elemet. Egyetlen ember van, aki képes mind a négy elemet irányítani, az Avatár, akinek a feladata a világ egyensúlyának fenntartása, és halála esetén továbbszáll a lelke egy újszülöttbe. Ám 100 évvel ezelőtt eltűnt az aktuális Avatár, és háború tört ki, ami azóta is tart. Ekkor a déli sarkon megtalálnak a légbe fagyva egy kisfiút, akiről kiderül, hogy ő az eltűnt Avatár, de még csak a levegőt képes irányítani, így muszáj bejárnia a világot, hogy megtanuljon bánni az összes elemmel, miközben van, akik próbálják megállítani különböző okokból, és megtudunk olyanokat, hogy hogyan is tűnt el az avatár 100 évvel ezelőtt, vagy hogy mi az ellenlábasok igazi indítéka.


Közben a történetnek fantasztikus képzelt világa van, és mivel a sorozat során bejárják szinte az egész világot, minden pontjában tudunk gyönyörködni. A karakterfejlődés fantasztikus (ezért kapott is valami díjat), az írás zseniális, a karakterek érdekesek, a történetvezetés nem túl gyors; van időnk pihenni, megismerni a karaktereket, és az akciójelenetek is látványosak és érdekesek.


Elég ritka az ilyen, hogy egy sorozat alapvetően gyerekeknek készült, de felnőtt fejjel is abszolút élvezhető (és erre van több példám is, hogy felnőtt embernek kedvenc, vagy kedvenc közeli sorozata lett, miután megnézte). Nem véletlen, hogy a folytatását, a Korra legendáját már eleve idősebb korosztálynak szánták.


Amúgy ha jól tudsz angolul, szerintem érdemes úgy nézni, de ha csak felirattal menne, magyarul is jó, egész jó összességében a szinkron.


21/F

2014. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először nekem nem tetszett az egész, de mikor el kezdte, nézni, nagyon megszerettem. Hogy miért? mert egyedi az egész, van benne minden ami kell, humor, romantika, ahogy előttem is írták. ^^ Számomra egyszerűbb, ha magyarul nézem, de persze, ha az eredeti szövegre vagy kíváncsi, akkor nézd úgy. :)
2014. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jók a karakterek, a cselekmény ésszerű, követhető, lyuksktól mentes, a hangulat,és a tanulság is a helyén van. Én 16 évesen néztem meg, és bár nem az én korosztályomnak készült, de nekem nagyon tetszett. :)
2014. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent eredetben kell nézni. :) Már csak azért is, mert ha a szinkron jó is, a fordítás minden esetben egy rohadt nagy kalap fos. :P


Egyébként tényleg egész jó, a folytatását viszont nem tartom érdemesnek megnézni.

2014. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, meggyőztetek. :) Ment mindenkinek a zöld, én meg megyek letölteni. :D
2014. jan. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!