Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ki ismeri ezeket a japán...

Ki ismeri ezeket a japán rajzfilmeket?

Figyelt kérdés

Kiskoromban láttam ezeket a filmeket, a sztori nemigazán van meg, de bizonyos dolgokra emlékszem. Aki rájön hogy miről van szó, és megtudja nekem mondani a címüket, neki nagyon megköszönöm.

1. Van benne egy fiú és egy lány. A fiú testén nagy piros foltok vannak, amik terjednek, mert valami démon(?) okozza őket, ami egyébként azt okozza hogy kis férgek jönnek ki az ember testéből.

Van egy erdő, ahol lakik pár állat, amelyek nagyobbra nőnek az átlagosnál, és értelmesek, mint az ember. Ők azthiszem valamiféle szellemek. Van egy gonosz nő is, aki háborút folytat az erdő lakóival. A nőnek a film végefelé egy farkasszellem leharapja az egyik kezét. Van egy olyan jelent, hogy sok vaddisznó vágtat, kavarog a por, és a legnagyobb disznó tetején a lány ül, néhány vaddisznó pedig felrobban, mert aknára lép.

A film végén a fiú és a lány NEM jönnek össze.


2. Ebből a filmből csak annyira emlékszem hogy van egy fiú, aki megölte a saját apját, hogy megszerezze tőle kardját. De átkozott lesz, és nem tudja kihúzni a kardot a hüvelyéből. A fiú jó útra tér, és a film végén bocsánatot nyer, kitudja húzni a kardot.

Még úgyemlékszem van benne egy olyan jelenet, hogy megtámadják valami gonosz emberek, de agyonüti őket a karddal, amin végig rajta van a hüvelye.


Tudom hogy nem volt valami sok konkrétum, de hátha valaki ráismer. Nagyon meg szeretném nézni ezeket a filmeket.



2014. máj. 1. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A vadon hercegnője (Princess Mononoke, 1997)

2. Földtenger varázslója (Tales from Earthsea, 2006)


Út a másodikhoz (az elsőt ismerem):

1. Google keresés: anime+"boy killed his father"

2. Első találat:


[link]


Valaki szintén ezt kereste. :)

2014. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ;)
2014. máj. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!