Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi kell egy manga rajzolásához?

Hatsunemiku kérdése:

Mi kell egy manga rajzolásához?

Figyelt kérdés
az eszközök (pl.:ceruzák, filcek, stb...)

2014. máj. 3. 23:21
 1/3 anonim válasza:

Én ebben egyátalán nem vagyok jártas de talán szén ceruzák az alap ami kell hozzá , valami fekete tinta ami nem mosódik el hanem azzal a kontúrokat szépen ki lehet emelni , és még hibajavító is talan szerintem de nem vagyok benne biztos.

Bocs hogy nem tudtam pontos választ írni de azért remélem tudtam segíteni.

2014. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A profik mindenféle hangzatos nevű tollakat és egyéb biszbaszokat (G-pen, raszterfólia) használnak, házi mangarajzolásnál én személy szerint különböző vastagságú tűfilceket szoktam használni (0.3, 0.1es főleg), grafittal vagy egyszerű kék ceruzával rajzolom a vázlatokat, fekete felületekhez meg egyszerű alkoholos filc. Ha csíkos, az később fekete-fehér szkennelésnél úgysem látszik, csakúgy, mint a kék ceruza, tehát radírozni se nagyon kell. A legtöbben digitálisan még mindenféle rasztereket-háttereket is tudnak varázsolni hozzá, de abban én nem igazán tudok segíteni, MangaStudio vagy Photoshop amit tudok. Ha meg nem képregényt akarsz rajzolni, akkor személy szerint azt tanácsolná, hogy minél több eszközt (copic filc, akvarell, sima színes ceruza) próbálj ki, és amelyikre a legjobban ráérzel vagy amelyik a legjobban tetszik, arra menj rá;)
2014. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek!
2014. máj. 8. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!