Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az a "CD DRAMA" Animéknél?...

Mi az a "CD DRAMA" Animéknél? Milyen alapon készül? Többi lent

Figyelt kérdés
Tegnap rákerestem hogy "eren x mikasa doujinshi" és egy csomó Eren x Levi CD DRAMA-t adott ki... Én meg rámentem,és egy eléggé... "gusztusos" hangja volt. Nem értem hol lehet megvenni,egyáltalán miért van ez? És Hetaliaban is találtam(!). Persze,lehet hogy a rajongóknak (yaoi :3) tetszi,de nem értem! Segítség!

2014. máj. 29. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, én csak tippelek de én amikor összefutok egy ilyen drama cd-s vidivel, akkor néha egy manga képeit játsszák le.... Tehát valószínűleg a mangákhoz van , hogy pontosan miért azt nemtom. Esetleg, hogy élvezetesebbé tegyék.

(Nos azé remélem segítettem egy kicsit) :)

2014. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na szoval a CD DRAMA-t az a yaoi/yuri kedveloknek keszitetek. Leginkabb mostanaba azert az Attack on titanbol raknak ki ilyen videokat, merrt most ez az uj anime meg mar eleg nepszereu a yaoi/yuri. Lehet hogy azert nem talaltal "eren x mikasa"-s CD DRAMA-t mert csak yaoi/yuri kiadasokban csinalnak. Esetleg Mikasa azert kerulvet videobba mert a yuri egyik szereploje vagy esetleg Rivaillel vatelkedik Eren miatt, ami mostanaban eleg nepszeru. Na enyi lenne.
2014. jún. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2014. jún. 10. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A CD Drama vagy Drama CD-t szerintem nem (csak) a yaoi/yuri műfajhoz találták ki. Ez lényegében egy hangjáték, hangoskönyv csak mivel hivatásos seiyuu-k adják elő ezért más mint egy egyszerű hangoskönyv. (pl. nem egy ember mondja fel az egészet...)

Animékhez is adnak ki ugyanúgy, változó hosszúságúakat, témája pedig nyilván az animével kapcsolatos, ilyen kis "melléktörténetek" vagy valami hülyéskedés.

De mangákhoz is csinálnak drama cd-t (természetesen yaoihoz is) itt a manga történetét követi a cselekmény általában.

De például láttam light novel-hez is már drama cd-t ... szóval elég szerteágazó és érdekes műfaj.

Elég borsos áron lehet hozzájutni, ugye szállítási költséggel egyetemben, éppen ezért kb. mindenki letölti... próbálkozz a google-be és biztos találni fogsz néhányat. De a yaoiorden-nek és a red light yaoi team-nek van külön drama cd letöltése.

2014. szept. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!