Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Elvontabb, különösebb, szürreá...

Elvontabb, különösebb, szürreálisabb, sötét hangulatú animéket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, mint a Le Portrait de Petit Cossette, vagy akár olyan művész-animékre, mint az Angel's Egg, tehát ilyen egyedibb gyöngyszemekre.

De jöhetnek komolyabb, lélektani thriller témájúak is, mint a Perfect Blue (sok jó anime thrillert láttam de ahhoz foghatót még nem), esetleg olyan kisebb, furcsa horrorok, mint a Kakurenbo (Hide and Seek).

Nem kifejezetten sorozatokat és sokrészes cuccokat keresek, de akár azok is jöhetnek.


Legyen igényes, szépen kidolgozott, szemet gyönyörködtető grafikája, markáns, erős, sötét hangulata és képi világa. Mechák ne legyenek benne.



2014. júl. 8. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg láttad, de ha nem, akkor ajánlom neked a Jin-Roh A farkasbrigád c. filmet. Akira is elég sötét.,A "Paprika" c. anime színes világa mellett is elég elvont, rejtelmes és furcsa (rendezője megegyezik a Perfect Blue-val). Mondjuk egyiket se tudnám hasonlítani az Angel's Egg-hez :D

A Neon Genesis Evangelion c. anime is nagyon elvont, sötét és kemény...de csak a végén. Tudniillik az egy 26 részes sorozat amit 2 filmmel zártak le. Az egyik lényegtelen, ha jól tudom összefoglal néhány fontosabb eseményt a filmből. A másik viszont valami elképesztően bizarr. Ha megnézzük, hogy milyen pofon egyszerűnek tűnően indul a sorozat, milyen sok komolytalan pillanat volt benne, és hogyan zárult az egész...szavakba nehéz önteni. Már a sorozat utolsó 2 epizódja is elég elvont volt, de az utolsó filmhez képest az is semmi. Tehát ha türelmes vagy, a Neon Genesis Evangelion c. sorozatot ajánlom, majd a második filmet. (tudom nem sorozatot akartál, ez olyan félig sorozat félig film ajánlás).

Ezenkívül még a Ghost in The Shell 1-2 is elég sötét, de azokat biztosan láttad már, ha ilyen komolyabb anime filmeket nézel. Ninja Scroll is ezek mellett rendkívül sötétnek, de nem túl elvontnak mondható.

2014. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi, a Neon Genesis Evangeliont és a Ninja Scrollt nem láttam ezek közül (a többi mind nagyon tetszett amúgy, a kedvenceim között vannak), a NGE-től eddig a mecha téma tartott vissza, valahogy azonnal bealszom a mecha fight jeleneteken, másfél résznél tovább nem jutottam :(
2014. júl. 8. 17:00
 3/33 anonim ***** válasza:
Azokat a jeleneteket én sem szerettem :D
2014. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Mahou Shoujo Madoka Magica (a címe ne tévsszen meg, nagyon sötét hangulatú, és egy mestermű)

Tasogare Otome x Amnesia

2014. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Rainbow (Meglehetősen kegyetlen, sötét börtönsztori, de megható is néha)


Ghost In The Shell (sci-fi, disztópia-szerűség, nekem nem tetszett de hátha neked fog)


Monster (Mint egy komoly nyugati krimi, de jobb... Sajna nincs végig magyarra fordítva)


Wolf's Rain (Na ez kötelező darab :D... Gyönyörű szép, szomorkás hangulatú, mély mondanivalója van. És az a befejezés...)


És én is ajánlom az Evangelion-t, tényleg eszméletlen jó, csak hozzá kell szokni a világához.

Ha adhatok egy tanácsot, olvasd inkább a mangát (animeweb-ről tudod letölteni)

Én sokkal jobban szeretem mint az animét, komolyabb az egész, kevesebb fanservice-el és gyorsabban is végzel vele.

2014. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

4-es köszi, egyikről se hallottam még :)

5-ös neked is köszönöm, a Rainbowt nem ismerem, az Evangelionnak meg nekiülök újra hátha átlendülök a mechás részeken végre. A többit ismerem, imádom is mindhármat. A mangákra nehéz lesz rászokni, gépen nem szeretek olvasni, de majd utánanézek, hátha rá tudok állni.

2014. júl. 9. 13:31
 7/33 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Én ugyan nem láttam de azt hallottam hogy nagyon szomorú (ilyet keresel-e egyáltalán??) bár tele van poénokkal

Hunter X Hunter

Hunter x Hunter 2011 (kevesebb poén gyor haladás stb.)

Ebben se vagyok biztos mivel az eleje sablonosnak tűnhet (de nem az) és elég vidám de egyre inkább sötétebb lesz a hangulata (most volt 60 rész aminek a hangulata nagyon sötét volt, de most kissé kevésbé sötétebb hangulatú részek jönnek, de ezek se lesznek vidámabbak...)

Így ennyi jutott eszembe.

2014. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok. Ezt az animét csak most találtam, talán ez jó lesz: [link]
2014. júl. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Szia utsó, köszi az ajánlásokat, rákeresek ezekre is.

Elsősorban témájában és stílusában is formabontó, érettebb, felnőtt közönségnek való egyedi animéket keresek.

A Mawaru Penguin Drum-nak ahogy nézem nem esetem a grafikája (kényes vagyok ebben nagyon), de megnézem a többi ajánlást, hátha. :)

Köszi neked is a választ!

2014. júl. 10. 05:35
 10/33 anonim ***** válasza:

Serial Lain

Madoka-át én is ajánlom.

Shinsekai Yori (From the new world) (Mhh... Nem a legelejétől, de elég sötét)

Gen'ei o Kakeru Taiyou (Átváltozós és egyebek, de elég sötét. Nem egy Madoka, de azért kikapcsolódásnak jó. Érdekes.)

2014. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!