Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mik szerintetek a legismertebb...

Mik szerintetek a legismertebb Animek?

Figyelt kérdés

Én szerintem körübelül két éve nézek animéket, szerintem nagyából egy-egy hát alatt végig nézek 12 epizodis anime-ket. Te mégis aligcsak párra tudok visszaemlékezni.

Nektek mi volt a legemlékezetesebb Anime-tek?



2014. szept. 8. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

(Basszus, annyira idegesít, mikor valaki azt írja, hogy 'animek'. Helyesen 'animék'. Az 'anime-ket' meg teljesen megmagyarézhatatlan írásmód.)


A Ghibli filmek mindenképp. Egyrészt technikailag elképesztőek, másrészt történet szempontjából is fantasztikusak. Valahogy ezenek a filmeken még látszik, hogy szeretettel csinálták őket, hogy van bennük lélek, nem csak valami új moe-ecchi baromság divatot követnek.


A Cowboy Bebop baromi hangulatos, nagyon vagány. A zenéje szerintem nagyon más, nem giccses pop. Annak ellenére, hogy mai technológiával tudnak már jobb képi világot alkotni, szerintem a történethez illik a grakifai stílus.


Nekem a Tiger & Bunny is nagy kevencem, mert szerethető, jók és változatosak a karakter designok. Nem az van, hogy minden karakter ugyan úgy néz ki, csak más szem-haj-ruha. Másrészt üdítő, hogy itt nem egy kis gimis hülyegyerek a főszereplő, pedig akció, színes, a kamaszoknak tetsző lehet.


A Baccano! is nagyon jó. A történet bonyolult, nem időrendben haladnak, nincs konkrét főszereplő. Ez sokaknak nagyon zavaros, nem értik, viszont én élveztem. A történet nem tipikus anime.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Én nem nézek sok animét, pont az miatt, mert egyszerűen az elmegy kategóriások nem kötnek le. A legtöbb nagyon ismert általában nem tetszik. A Code Geass, Steins Gate, Dead Man Wonderland, Mirai Nikki, Elfen Lied, high School Of The Dead, stb. szerintem mind iszonyat bénák voltak.


Viszont hogy mik az ismertek, annak semmi köze az n legemlékezetesebb animéimhez. Ha ismerteket akarsz, nézz fel animés oldalakra és ott nézd meg a toplistákat.

2014. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
naruto :D
2014. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A code geass és deadman wonderland kiemelkedő művek.A ghibli stúdió van olyan jó, ahogy az első leírta.

Viszont a legismertebb és legjobb animék nem (feltétlenül) ugyan azt jelentik.Szerintem pl a legismertebb a pokemon :D

De bármilyen típusshounen ide tartozik (bleach,one piece,naruto,fairy tail, stb)

Viszont ami ezek között pl kellemes csalódás, és szerintem az egyik legjobb anime így lassan 4000 résszel a hátam mögött az a Hunter x Hunter.Ha magát az animét nézzük akkor annyira nem király, de messze a legjobb a shounenek között.

2014. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nemzetközi sikerű animék a legismertebbek: ami a japán piacon és némi szűk rajongótáboron belül marad, az lehet jó, emlékezetes, de nincs a legsikeresebbek között.


A legnépszerűbbek a szó szoros értelmében mindenképpen a klasszikus, 80-90-es években készült animék, hiszen ezek jutottak el a legtöbb nézőhöz, hatalmas rajongótáboruk van világszerte több korosztályban. Ezt részben annak köszönhetik ezt, hogy sokuk egyenesen műfajteremtőnek bizonyult, tehát mindegyikük az újdonság erejével hatott, a történetek frissek, eredetiek voltak. Másrészt akkor internet híján a TV-társaságok tényleg csak olyan sorozatba fektettek, amik nagy népszerűségre tarthattak számot a mangák eladása alapján.


A legnagyobb műfajteremtő klasszikusok, amik világszerte ismertek lettek: Dragon Ball, Sailor Moon, Saint Seiya, Captain Tsubasa, Yu Yu Hakusho stb. Az újabbak között a legnagyobb közönsége a Naruto és One Piece animéknak van, amikhez kapcsolódó érdekesség, hogy mindkét sorozat szerzője a Dragon Ball mangakája, Toriyama Akira miatt kezdett el mangát rajzolni. :)


Összességében lehet ezeket a korai, népszerű sorozatokat szeretni vagy nem szeretni - akár valós igény, ízlés, akár puszta sznobizmus okán -, de kétségtelen, hogy nélkülük nem az lenne a mai manga és anime, ami jelenleg. :)

2014. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Deadman wodnerland? Lol.. szerintem nagyon nem ismert, sajnos 2. évad se jött belőle, pedig manga nagyon jó volt és még mindig toplistás pedig tavaly vége lett.


Kérdésedre:


Dragon Ball

Naruto

Bleach

Full Metal Alchemist /Brotherhood

Code Geass


Első 3 egyébként nem a minősége miatt híres, hanem mert egy generáció ezen nőtt fel, anno kb. ezek a mai shounen megteremtői, (Naruto is már 15 éve fut).

- Ez nem azt jelenti, hogy ezek a legjobbak!!!

2014. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az Ao no Exorcist, az úgy ahogy van imádom. A Naruto, örök emlék marad. Angel beats.. azon rengeteget lehet bőgni. Mirai nikki annak a hangulata nagyon meg tudja fogni az embert. De a kedvencem akkor is a One Piece marad, ami még most is folytatódik. Szinte lehetetlen megfogalmazni hogy milyen menő *_*
2015. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!