Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nőtt meg mostanában...

Miért nőtt meg mostanában annyira az animék népszerűsége?

Figyelt kérdés
Vagy az is lehet, hogy idáig is sokan szerették őket, csak én nem vettem észre?

2014. okt. 25. 18:57
 1/10 mamacsom ***** válasza:

Szerintem mostansag egyre tobb animet csinalnak japanban..[bar, nem mintha eddig nem csinaltak volna sokat](persze a japanoknak konnyu, mert benyomjak a tv-t es ott megy egy csatornan az eppen aktualis anime, a mazlistak>< na mindegy..)

Szoval, bocsanat, hogy igy elkalandoztam, de szerintem europaban, meg barhol mashol is nagyon-nagyon sok anime-rajongok, otakuk, fan oldalak is vannak.

És, hat a mai modern vilagban elegge felkapott lett ez a tema, mar felnott emberek is neznek ilyeneket(tapasztalatbol irom) egeszen a kiskoruakig(kb 8-9 evesek)meg, hat a hobbinelkuli emberek, vagy akik nem nagyon tudnak mit kezdeni az eletukkel, vagy nagyon lustak, vagy nem tudom..(tisztelet a kivetelnek) tuti, hogy megtalaljak vagy az animeket, mangakat..vagy hasonlo elfoglaltsagokat ((tenyleg bocsi, hogyha nem azt irtam le, ami teged erdekel!:/))

Amugy, ha mar ennyire eltertem a kerdesedtol..nezel animeket? vagy csak kívancsi voltal?^^

2014. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostanában terjedt el.Már vagy 10 éve ugyan ekkora népszerűségnek örvend itthon,csak eddig a legtöbben titkolták,mert akik nem ismerik a műfajt,azok egyből infantilis kis hülyének titulálják azokat akik szeretik ezt a műfajt.Viszont most már egyre több animés közösség lát napvilágot,így egyre több rendezvény is van évente.És így azok akik eddig titkolták,már nyíltabban felvállalják.Ezért tűnik úgy,hogy többen vannak,pedig nem,csak most már nem titok.
2014. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként azért érdekelt, mert a barátaim néznek animéket, nagyon szeretik őket, és rengeteget beszélnek róluk, és szinte ha bárki akit erről kérdezek azt feleli, hogy szereti őket. A baj csak az, hogy én nem szeretem őket, ki tudnék akadni tőlük, és emiatt sok társalgásból ki vagyok zárva, ami nem olyan jó, de akkor sem szeretném nézni őket. Egyébként régen láttam a Narutot meg még egy-kettőt, de nem jöttek be. Bocsánat mindenkinek akit ezzel véletlen megsértettem.
2014. okt. 26. 19:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Kár,hogy ilyen kevesen vannak az olyanok mint te kérdező.Jó hallani,attól,hogy te nem szereted,még nem szólod le azokat akik szeretik.Egyébként nem tudom hány éves vagy,de nekem is vannak olyan barátaim akik nem nézik vagy esetleg láttak egy-kettőt,de annyira nem fogta meg őket.Mégis van miről beszélgetni velük,és ez szóba sem kerül közöttünk.Tényleg csak erről tudnak beszélgetni?Biztos nincs olyan témájuk ami téged is érdekel?
2014. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Animék nagyon szórakoztóak viccesek némelyik izgalmas epikus. Jobban visszaadják az érzéseket mint egy-egy filmben sorozatban. Igen elég népszerűek magyarország még nem látja ezt be...

Nem tudom Miért akadsz ki tőlük?


Láttál végig egy Death Note?, Akame ga Kill!? Kiseijuu: Sei no Kakuritsu? (Parasyte - the maxim), Log Horizon 1 2(mmorpg), High school dxd? utóbbit csak akkor, ha szereted a női meztelenséget.) Yu Yu Hakuso (szinkronnal is van) Chrono Crusade ez is van szinkronnal. Jó harcos még Magi: The Labyrinth of Magic


Ezek jók népszerűek mostanság nézz végig egy kettőt biztos van, amelyik bejönne ezek jó társalgási témák + Naruto, bleach, Dragon Ball Z, Inuyasha, Attack on Titan remélem tetszik valamelyik majd... Eleinte én is utáltam még régen....

2014. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az Internet terjedése lehet a kulcs.

Sokkal több anime, manga jut el a nagyközönséghez, és így a terjedés is sokkal gyorsabb.

(Meg persze a kalózkodás is elfogadott dolog lett)

2014. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom hogy megutáltad az animéket a Naruto az egy nagy szar már elnézést.Szerintem ha valami nagyobb látványvilágút néznél meg mint a Full metal Alchemist Full metal Panic D Grayman Inuyasha Yu Yu Hakusho akkor te is megszeretnéd őket és ezek csak a klasszikusok voltak vannak jobbnál jobb animék keresgess az ízlésed szerint ui: probáld ki a Dragon Ball sorozatokat
2014. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a javaslatokat, de szerintem úgy sem fogok animéket nézni, mert nincs rá időm és ha lenne is, azt biztos másra fordítanám. Egyébként a legtöbb animéről, amit felsoroltatok már hallottam a barátaimtól és rá is akartak venni, hogy megnézzek egyet, de szerintem most már csak azért sem nézném meg őket, hogy nehogy véletlenül be kelljen ismernem, hogy tévedtem :) Úgy tűnik szeretek árral szemben úszni.
2014. okt. 27. 12:30
 9/10 anonim válasza:
Ne így fogd fel a dolgokat. Próbálj nyitni az új dolgok felé! Ha megnéznél egy-kettőt ami a jobb kategóriába tartozik és nem egy oltári nagy baromság, akkor lehet hogy Te is jobb véleménnyel lennél róla. Én egyet tudok érteni a barátaiddal, hogy milyen jók az animék (de nem mindegyik).
2014. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Általában nem ilyen a felfogásom, hanem inkább nyitott vagyok és bevállalós, de csak az olyan dolgokkal szemben, amik megfogták és úgy érzem nincs velük vesztenivalóm. Nos, az animékkel nálam ez nem így van, mert egyrészt nem váltottak ki belőlem rokonszenvet, másrészt nem akarom, hogy bárki "infantilis kis hülyének" tituláljon, mert néha így is úgy érzem, hogy egy-két nagyarc nem tud elfogadniés emiatt bunkó velem. A családomból sem hiszem, hogy pozitív reakciót váltana ki, ha most elkezdeném nézni őket, ráadásul időm sincs rá meg igényem sem. Jól megvagyok nélkülük.
2014. nov. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!