Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime nézők nagy része lány?

Anime nézők nagy része lány?

Figyelt kérdés

Olfastam valami statisztikát ami szerint az anime nézők nagy része lány. Ezt valahogy nehezen tudom elképzelni. Én egészen eddig azt hittem, hogy az animét nagyrészben fiúknak készítik. Ezt nem úgy értem, hogy csak fiúkat érdekelhet a sztori csak hát a legtöbb animében van egy kis ecchi tartalom ami általába meztelen/félmeztelen lányt jelent. És azt viszont nekem elég nehéz elképzelni, hogy egy lány olyan animéket nézne amiben más lányok félmesztelenül/alsónemübe szerepelnek. Ezért hát azt hittem, hogy többi fiu néz animét mint lány.

Ti mit gondoltok erről? Ha lányvagy milyen stilusú animéket szoktál nézni?


17/F



2014. nov. 13. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem néztem statisztikákat, de szerintem is több lány nézi, ez jól látszik ha elmész egy animeconra is. Szerintem 75% minimum lány ott... ha nem több.

Én is lány vagyok, sokféle animét nézek, főleg yaoi, shounen-ai, meg akármi ami vicces, aranyos. Jó párban van ecchi, de miért zavarna az egy lányt? Minden nap lát melleket, nincs azok semmi különös. :) Kevés olyan animét láttam eddig ami fiúknak készülhetett, mert a legtöbbje romantikus, nyálas, csajos témákkal van tele, ezek nyilván nem fiúknak készülnek, akkor sem ha ecchi van benne.

2014. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ti tényleg élvezitek a yaoi-t? Azt hittem, hogy azt valami elvetemült pervert melegeknek készítették xD
2014. nov. 13. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg eléggé megoszlik ez az arány. Én 50-50%-nak mondanám. Fiúknak meg lányoknak is készül anime, nem véletlenül "shounen" és "shoujo" a nevük. :) Ezek olyanok mint a könyvek, vagy a filmek. Választanak egy célközönséget, és annak csinálják, de ettől függetlenül bárki nézheti/olvashatja őket.

Ami Magyarországon van, az meg már más kérdés, itt én is úgy tapasztaltam, hogy több lány anime-fan van, mint fiú. Valahol meg azt olvastam, hogy Japánban viszont pont az ellenkezője: ott meg fiú anime-fanból van több, mint lányból. :D Ezért mondtam, hogy megoszlik az arány. Amúgy készíthetne erről valaki valami felmérést, mert engem érdekelne.

Egyébként én lány vagyok, de jobban szeretem a "fiús" animéket, mint ezeket a romantikus izéket. Nekem túl sok a nyál.

Viszont a yaoi-t én is szeretem (romantika/nyál ide vagy oda, fiú-fiúnál totál elfogadom :DDD). Viszont yaoi animét soha, vagy csak irtó ritkán nézek, mert mértéktelenül teletömik cenzúrával, szóval inkább a manga. Bár mostanában abból is nehéz cenzúrázatlant találni. Ja igen, és ez egy olyan műfaj, aminek a lányok/nők a célközönségei, egyszóval nem melegeknek csinálják. :) Amúgy, ha meg akarod érteni, miért szereti a legtöbb lány, akkor csak tedd fel magadnak a kérdést: Neked ellenedre lenne két szexi, egymással nyalakodó lányt nézegetni? :D

2014. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik anime ecchi. Rengeteg fajta anime van, mindenki kiválaszthatja mi tetszik neki. Mindenkinek más az ízlése. Én is lány vagyok és ahogy az előző én sem szeretem a csöpögős, romantikus animéket. Inkább a shounen típus jön be jobban, mint az ilyenek, mint Psycho-Pass, One Piece, Naruto, Ao no Exorcist. Az ecchis animéket kerülöm.
2014. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Öszintén megvalva an alapjából nem szivesen nézek két megrajzolt karakter "szexszuális helyzetbe" beállítva. Nekem az mindegy, hogy fiu-fiu vagy lány-lány vagy akár lány-fiu, én nem ezt keresem az animékben. Ha ilyet akarok nézni akkor ahoz van egy másik weboldal. Szóval öszintén megvalva a fiukat se értem akik lány-lány (gőzöm sincs, hogy hívják ezt a fajta animét) animéket néznek.

Én speciál kifejezetten utálom azokat az animéket amikben 12 episód alatt nem történek semmi, csak azon van a hangsúly, hogy néha kilátszik valakinek a segge, és 5 lány küzd egy fiuért. Erre csak azt tudom mondani, hogy "That's not how this works, that's not how any of this works".

2014. nov. 14. 02:45
 6/9 anonim ***** válasza:

A lány-lány párost yurinak hívják.

Én sem szeretem a shoujo animéket, de a ecchit se. Minden fiú oda van érte, de nem értem mi olyan élvezetes abban hogy a lány aránytalan mellekkel rohangál és mindig fellibben a szoknyája. Ennek az esélye a valóságban 0. A yaoit se szeretem, se a yurit. Az ecchit sem szeretem főleg amikor evvel próbálnak menteni egy szánalmas animét.

Én ha nézhetnék vérrel teli, belekkel teli animét néznék. 13/L

2014. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tavalyi Animeconon(matos szervezésben) volt ilyen statisztika.Ha jól emlékszem kicsit kb 6-8%-al több volt a fiú az online tesztet kitöltök között, bár nem tudom mi a nagy arány mert összesen kb 1500 ember töltötte ki és ugye az csak a harmada a kétnapos conokra eladott jegyeknek, szóval a teljes statisztika nyilván eltér ettõl, de kb egál lehet
2014. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van kifejezetten lezbikusokról szóló anime. Yuru Yuri

13/F

2014. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Petrovics Milán ***** válasza:
Én is meglepődtem mikor véletlen ráakadtam a kérdésedre. (Fiú vagyok.) Őszintén szólva 10-ből 9 alkalommal ha belekezdtem az animéba végignézem, mert tetszik. Szóval ha engem kérdezel bármi jöhet, szinte. Az, hogy fiú vagy lány néz több animét engem is érdekel, ha lesz rá lehetőségem néhány fannal tuti összeállítok valami kérdéssort. Engem is érdekelnek az ilyen statisztikák, minden hülyeség nélkül.
2017. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!