Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért utálja mindenki 'Az...

Miért utálja mindenki 'Az utolsó léghajlító' című filmet? És tényleg nem lesz második része, mert nem ért el sikereket?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi bajuk vele az embereknek. Miért utálják ennyire?

Nekem nagyon tetszik a film a folytatását is nagyon várom, kezdtem utánanézni, hogy lesz -e folytatása de mikor olvasgattam neten ilyen filmes oldalaknál a véleményeket, le voltam döbbenve, hogy mindenki ennyire fikázza. Ott kritizálják, ahol csak tudják.

Nem értem az embereket. Aztán láttam, hogy nem ért el sikereket így elvileg nem lesz folytatás, amit nem értek...


Sokat olvastam azt is, hogy azért olyan szar, mert csomó minden nincs benne, meg nem úgy van, mint ahogy az anime sorozatban.

Azt gondolhatja mindenki, hogy egy másfél órás filmbe nem tudják belesűríteni a sorozat egész 1. évadját, ami kb. 20 rész és egy rész kb 22 perces -.-

Na és egyáltalán miért kéne teljesen olyannak lennie, mint a sorozatnak???

Miért kellene teljesen lekopírozni? Miért baj, az ha bizonyos dolgok nincsenek ugyanúgy benne, mint a sorozatban? Ha minden úgy lenne, akkor meg tök unalmas lenne. Szerintem ez így pont egy tökéletes film.

Mikor először láttam utána nézelődtem lesz -e 2. része (mint azt már korábban mondtam), gondoltam mindenkinek tetszeni fog, így biztos lesz 2. és 3. rész.

De mint mondtam, ledöbbentett, amit láttam, hogy mindenki csak fikázza.


Na meg, hogy a szereplők milyen bénák. Egyáltalán nem azok. Itt szintén: mi a frász karikának kéne a filmben is az összes szereplő kinézetének az anime sorozatban megjelentekkel passzolnia???

Pl:. Katarának a filmben nincsenek azok a tincsei.

És?? Hol itt a probléma?

Nem értem, egyszerűen nem tudom felfogni mi van ebben a filmben olyan rossz...



2014. dec. 28. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"az anime sorozatban"


Az Avatar NEM anime.


"egy másfél órás filmbe nem tudják belesűríteni a sorozat egész 1. évadját"


Valóban nem tudják, viszont mindent meg lehet oldani logikusan. A filmben teljesen nélkülözték a józan észt.

A tűzidomárok mi a fenéért nem tudnak maguktól tüzet idomítani, miért kell hozzá már égő tűz? Ez az egyik legnagyobb ostobaság a filmben. A tűzidomárok így egyáltalán nincsenek fölényben.


Aztán késődd a földidomár börtön...wtf? A sorozatban okosan a tenger közepén egy fémbörtönben voltak...hgoy ne tudjanak földet idomítani. Erre a filmben berákják öket valami földpusztaságba? + Egyszerre 6 vagy 8 (?) földidomár kell egy kő elröpítéséhez? Fárasztó az egész.

És ez még csak kb. az eleje.


És de a színészek is rosszak és a karaktereik is meg vannak csonkítva.

Nagyon buta film.


Amúgy itt valaki végigkommenteli a filmet: https://www.youtube.com/watch?v=-APSBrAhFHE


(Minden hibát kb. megemlít, de vigyázz, mert néha átmegy már idegbajosba.)

2014. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*később
2014. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És miért nem anime az avatar aang/korra legendája?


Hasonlítsd össze az ed ed & edy -t az avatar-ral.

Na ott a különbség anime és rajzfilm között.


Na de te megint mit csináltál?

Mindent a rajzfilm/anime (?) sorozathoz hasonlítottál...

2014. dec. 28. 23:42
 4/5 A kérdező kommentje:

Amúgy amit küldtél linket, abból nem túl sokat értek... :/

De azért kösz.

2014. dec. 28. 23:44
 5/5 Krisipoke ***** válasza:
91%

Azért nem anime, mert az anime egyszerűen annyit jelent, hogy japán rajzfilm. Az Avatar és a Korra amerikai rajzfilmek. Ennyi erővel én is mondhatom, hogy nézz meg mondjuk egy Kukucskát vagy Parappa a Rappert, amik animék, de sokkal kevésbé hordoznak olyan stílusjegyeket, mint sok másik anime.


Szóval.


A szereplők nem olyan rosszak? Gondolom szinkronosan láttad a filmet. A magyar szinkron annyira nem is gáz. Az eredeti verzióban, vagyis angolul a szereplők nagyrésze (főleg a Sokkát alakító fiatalember) valami borzalmas, hogy játssza a dolgokat. Arról ne is beszéljünk, hogy szinte nincs is olyan név, amit normálisan mondanak benne. A szereplők összeválogatásáról meg annyi, hogy érdekes, hogy Katara meg Sokka fehér emberek, amikor egyrészt a falu többi része mind normálisan inuit, arról nem is beszélve, hogy egyértelműen a sorozatban sem voltak azok... Ugyanakkor a tűz népét pedig indiaiak játsszák, amik az eredeti sorozatban inkább a japán vonalat követték. Nem azt mondom ezzel az utolsó példával, hogy jaj, bármit változtatnak, akkor az rossz, egyszerűen nem értem a döntést.


Aztán az effektek sokszor szintén elég érdekesek... Például amikor az elején Katara egy vízgömböt lebegtet, amiből gyakorlatilag ömlik ki a víz, de az ugyanakkora marad... vagy amit fölöttem említettek, hogy valami 7 földidomár mozgatott meg egyetlen apró követ... Az mégis mi? A sorozatban egyetlen idomár is képes volt hatalmas sziklákat mozgatni. Hogy valaki ebből ne tudjon egy látványos filmet csinálni, ahhoz már kell valami.


Vagy ott van mondjuk a kék szellemes rész: annyi lassított rész van benne, hogy nem látványos lesz tőle az egész, egyszerűen lassú és unalmas.


Meg persze vannak ilyen apróságok, mit szintén írtak előttem, hogy az eredeti sorozatban a földidomároknak készített börtön egy fémhajón volt a tenger közepén: azaz olyan helyen, ahol semmi esélyük nem volt az ellenállásra. Itt pedig gyakorlatilag a börtön egyszerűen egy megfigyelt táborhely volt, mindenütt körülvéve földdel és sziklákkal. Mégis mit tudtak volna csinálni, ha fellázadnak? Semmit.


De úgy egyáltalán az egész film egy kellemetlen élmény volt. Míg az eredeti sorozat egy könnyedebb hangvételű, sokszor viccelődő, ugyanakkor sokszor komoly történet volt, a film semmi másból nem áll, csak hogy egyszer iderohannak, egyszer oda, közben abszolút semmi pihenés vagy viccelődés, halál komoly és nyomott hangulat, ja, és a háttérben folyamatosan magyaráznak, hogy egyébként mi történik... Én értem, hogy nem lehet mindent belerakni egy ilyen filmbe, de azért nem kéne a karakterek jellemét abszolút megváltoztatni, vagy úgy az egész történet hangulatát. Jót tett volna a filmnek akár plusz fél óra idő, amiben kicsit lazábban veszik az egészet. Igen, a gyerekek képesek egy 2 órás filmre is figyelni, nem csak a másfél órásokra, a Harry Potterek is 2 és fél órások.


Vagy mondjuk ott vannak az olyan hülyeségek, hogy míg az eredetiben összebarátkoznak Aanggal az elején meg minden, és van indokuk utánamenni, amikor elmegy a déli sarkról, a filmben szó szerint nulla kapcsolat van köztük, aztán valamiért elkezdik követni, és gyakorlatilag APPA HÁTÁN KÉRDEZIK MEG ELŐSZÖR, HOGY JA BOCS, MI A NEVED EGYÉBKÉNT. Ja, meg persze azt se tudjuk meg, hogy hova mennek akkor, meg miért, csak... mennek.


Meg úgy igazából az is zavart, hogy az egész film az első évad első 3, illetve utolsó 2 részéből állt... a maradék 15 rész meg valamennyire 20 perscen össze volt foglalva.


Meg persze ott vannak az olyan apróságok, mint az előttem említett legyengített tűzidomárok, vagy mondjuk a tény, hogy sokszor konkrétan a szereplők arcába nyomják a kamerát minden ok nélkül, vagy Yue péniszhaja...

2014. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!