Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy anime készítő stúdióval...

Egy anime készítő stúdióval hogy vehetném fel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Csak mert a hivatalos oldalaik japán nyelvűek ugyebár, így nem igazán találom az e-mail címüket vagy az elérhetőségeiket...

2015. jan. 20. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, hogy mire kéne neked, de annyit megjegyeznék, hogy ha nem beszélsz japánul, akkor mindegy is, mert szinte biztos, hogy nem értenél velük szót. A közvélekedéssel ellentétben nagyon nem beszélnek még angolul se, és nem japán embert meg amúgy sem szívesen vesznek be anime bizniszbe. Még koreai manhwákat se szívesen animálnak meg.

De ha csak információt szeretnél tőlük, arra szerintem van lehetőség. Sok sikert a címszerzéshez!

2015. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Japán nyelvű e-mailt azt képes vagyok segítséggel összedobni, és amúgy jogokat/engedélyeket akarok szerezni ahhoz, hogy a youtube videóimban használhassam az animék képi és hanganyagát.
2015. jan. 21. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ég világon senki nem kér engedélyt a stúdióktól arra, hogy használhassa az animékből kivágott részeket. Max odaírják a videó alá, hogy XY stúdió tulajdona, nem az enyém :P

Másrészt nehezen tudom elképzelni, hogy egy oldalnyi kanji között nem tűnik fel egy latin betűkkel és @-cal megtűzdelt, e-mail címnek látszó valami :D De ha linkeled a honlapot, akkor megkeresem neked az e-mail címüket. Abban azért ne nagyon reménykedj, hogy válaszolni is fognak.

2015. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is írta nagyon helyesen: amíg megnevezed a forrást és nem keresel ezzel pénzt, csak ingyen, hobbiból közzéteszed, addig nem kell jogokat kérni! Csak ha kereskedelmi célra akarod használni!
2015. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3


Miért ne válaszolnának? A Japán az egy illedelmes nép :3


De amúgy itt van az egyik honlap.


[link]



Még annyit, hogy bár hobbiból csinálnám, viszont ettől függetlenül élnék a pénzszerzés lehetőségével, így csak kellenének azok az engedélyek.

2015. jan. 22. 16:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy illedelmes nép, de attól még nem biztos, hogy időt szakítanak mindenféle noname gaijin ügyes-bajos dolgaira.


Ezzel a céggel ráadásul jól meg is szívtad, mert azt írják, hogy csak telefonon lehet keresni őket.

[link]


Ha neadjisten úgy döntesz, hogy felhívnád őket, akkor a következőket javaslom:

1. A telefonszámban szereplő első "0" helyett "+81"-et írj - ez az ország hívószáma.

2. Skype kredittel telefonálj, mert normál telefonnal a gatyád is rámegy.

3. Tanulj meg japánul :D Legalább annyit, hogy "Nem beszélek japánul, szeretnék olyan emberrel beszélni, aki tud angolul."


Ha sikerül kapcsolatba lépni velük, akkor is valószínű, hogy egy szót se értenek majd abból, amit mondani akarsz, és így nem is fogsz tőlük engedélyt kapni.

2015. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy udvariasak, de nem egyenlő azzal, hogy boldog-boldogtalannak segítenek, max udvariasan fognak lerázni.

A japánok csak annak segítenek, aki "uchi", vagyis tagja a belső körüknek: vagy ügyfél, vagy barát, kolléga, családtag stb.

Ha az utcán idegenként megszólítod őket, akkor sem szívesen segítenek, mert az ő kódexük szerint te "soto" (kívülálló) vagy, és ez így nem az ő dolguk.

Én is úgy találtam a honlapjukon, hogy csak telefonálni lehet nekik.

2015. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Felhívni fix, hogy nem fogom őket :D


De amúgy nemrég találtam egy honlapot, amin (ha jól értelmezem) angolul lehet üzeni minden anime gyártó cégnek. Ez a StudioGX kapcsolatban áll az ilyen cégekkel, s ha üzenetet írunk, azt ők továbbítják nekik.

2015. jan. 23. 21:00
 9/11 A kérdező kommentje:

Hopsz lemaradt.


[link]

2015. jan. 23. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó, de ezek nem olyan üzenetet továbbítanak, hogy "Kovács Pistike vagyok, és szeretnék bevágni egy anime részletet a jútyúb videjómba", hanem olyat, hogy "XY céget képviselem és üzletet szeretnék kötni ezzel és ezzel a céggel".

Ráadásul valószínűleg nem ingyen csinálják, amit csinálnak.

Írhatsz nekik, de te leszel a hónap vicce az irodájukban - és ha szerencséd van, akkor visszaírnak, és udvariasan elküldenek a vérbe.


Nyugodtan töltsd fel a videóidat, majd ha nem tetszik nekik, akkor szólnak, hogy szedd le (de biztos nincs idejük mindenféle hugyos jóska videóját nézegetni, úgyhogy nem kell aggódnod :P)

2015. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!