Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek gagyik az animék?...

Szerintetek gagyik az animék? Indoklást is kérek, hogy miért!

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én szeretem az animéket, de szerintem az anime-stílus olyan, hogy valakinek bejön, valakinek nem. Akinek nem jön be, annak egyik műfajú anime sem fog tetszeni. Manapság mondjuk egyre több embernek bejön, de jó pár nyugatibb kultúrát preferáló egyénnek elég unortodox.
2015. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért lennének azok? Mármint értem én a kérdést, hogy olyan emberek véleményét várod, akik nem néznek/szeretik az animéket. Csak sajnos sokan csak annyit képesek erre mondani hogy "Gyerekes" meg stb...és nincs értelmes véleményük róla, főleg hogy maximum 2-3 anime címet tudnak (Pokémon, DBZ, Sailor Moon, Naruto....) és azt hiszik az összes többi ilyen, anélkül hogy végignéznének még vagy 5-6 rendes, minőségi sorozatot és azután döntenének :D


Visszatérve a kérdésedre, nem, szerintem nem "gagyik", főleg hogy ez a kijelentés kb olyan lenne mintha azt mondanám hogy minden film vagy sorozat "gagyi", miközben több ezer különböző van belőlük. Tény, vannak olyan anime sorozatok amik szerintem sablonosak, low budget-osak, vagy szimplán unalmasak. Azokat 2 rész után dobom, és nem foglalkozok velük.


Sok éves "tapasztalatom" után én már úgy vagyok vele, hogy csak a különleges, egyedibb sorozatokat nézem meg. Nagy általánosságban nem nézek se shounent, se shoujot, hacsak nem különlegesebb. Illetve attól még hogy valamit agyon hypeolnak, még nem jelenti azt hogy jó is lesz. Pl.: SAO első évad első fele még jó volt. Aztán unalmassá és sablonossá vált, minden kitaláltam hogy mi fog történni. A második évadnak neki se kezdtem, de van aki isteníti, még mindig. Vagy pl a Tokyo Ghoul, ami most nagyon felkapott lett, miközben annyi cenzúrát kapott a TV-s verzió hogy élvezhetetlen.


Most hogy ez így kifejtettem jönnek majd pár olyan válasz is, mint amit felül leírtam :D

2015. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is szeretem az animéket több éve. Sőt több, mint szeretem őket :D xD De nem lényeg...Emlékszek arra az időre, amikor én sem tudtam mi az, nem gondoltam bele, nem érdekelt, mesének tartottam. És egy külső szemlélő valóban így gondolkodik, bármit is mondasz neki. Néhány embert sikerül "rabul ejteni" velük, azaz őket is otakuvá tenni, bár ez egy hosszú folyamat lenne. Az olyan emberek akik nem ismerik 50% elfogadják/nem érdekli őket 50% meg elítéli. Az utóbbival nem is kéne nagyon foglalkozni, mert nem az a baj, hogy így fogadja el az animét, hanem az, hogy nagy az esély, hogy más dolgokat is első látásra ítél. Illetve, ha valakinek fontos vagy vagy meg akar ismerni bármi is legyen a hobbid elfogadja. Azoknak nem szólt ez a komment, akik ismerik/tudják mi ez mégsem szeretik...Mert ilyen emberek is biztosan vannak.
2015. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Gagyinak nem feltétlenül gagyi, nyilván nem lehet általánosítani. Biztosan van, amelyiknek a sztorija nagyon jó, pl. Death Note-ot hallottam már sok mindenkitől dicsérni. Lehet, hogyha élő szereplős sorozat lenne, engem is beszippantana némelyik, de mivel nem tetszik ez a rajzstílus, nem nézem őket.
2015. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Én személy szerint gagyinak tartom, ennek több oka is van. Egyrészt fantáziátannak tartom... Nem a történeteket, hanem a figurákat, mintha csak a hajszinük meg a ruhájuk különbözne. .. Aztán az alacsony költségvetésből adódó 'effektek' is gagyik számomra...ahogy mozognak pl... Eleve a figurák stílusa is unszimpatikus, pl az arcizomzat teljes hiánya miatt, de nyilván ez csak ízlés kérdése. De lehet csak azért vagyok fenntartásokkal, mert művészetet tanultam, és hogy őszinték legyünk, művészi értéke nem sok van... Jó persze aki anno kitalálta az biztos nagyon kreativ és tehetséges volt, de ez most már csak... Szóval nem kell hozzá kreativitás vagy tehetség, elég a másolás... Egy stilusú... Uncsi. De isétlem, ez nekem a kivitelezésről, a afigurákról a véleményem, nem a sztorikról!
2015. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Általánosítás. Az animékre úgy kell nézni mint a sorozatokra, filmekre. A rajzolás lehet gagyi. Ez van.
2015. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik az kinek mi jön be.


Spoiler lehet.


Dragon Ball Z egyáltalán nem gyerekes, gagyi Pl: 71 79

vagy Vegita és Zarbon küzdelmei is sokkal durvább jobb mint amit a tévében mutatnak 53 rész 57-58 asszem. Nézzétek meg csak ne a vágott 12 karikást tévés verziót nézzétek meg, hanem az eredetit vágatlan sokkal véresebbek szereplők.

Szegény Krilinen is Dermesztő 4-5 percig vonaglott a szarvával míg kilehelte a maradék életerőt, Mikor hasba szúrta a szarvával míg jól elvérzett krilin. Csak a kristály gömbök miatt tűnhet értelmetlennek talán az egész, hogy újra élhetnek...


Ncore-on megtaláható baggio DVDrippes munkáját keressétek 100 oldal környékén.


Akik 1-2 rész után állítják ezt, hogy animék gagyik gyerekes azok nem mérvadóak nem kell figyelembe venni. Itt legalább Szereplők felnőnek és halnak is. 100 részt megnézett azt mondom oké, de így nem könnyű elfogadni az utálatot csak nehezen... Ne a Dragon Ball Zével kezdjétek, hanem egy Death Note stb ehhez hasonlóval. komolyabb animékkel...

2015. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tekashi válasza:
60%
Ne haragudjon meg rám senki,de az animéket nem csupán a látvány miatt készítették,nyílván ez miatt is,de szerintem az animék belsőleg változtatják meg az embert,nagyon sok mondanivalója van egy animének,bár szerintem csak a hosszabb távúaknak,példák okáért Naruto&Naruto Shippuuden,One Piece,Bleach stb.,a nagy baj az az,hogy ma már a filmek is csak a látványról szólnak,nem pedig a történésekről és konkrétan a mai filmeknek semmi mondanivalója nincs,az animékkel ellentétben,engem személy szerint nagyon sokban megváltoztattak az animék,főleg a Naruto&Naruto Shippuuden és a One Piece,sokan hülyének neveznek,hogy engem ilyen "mesék" befolyásoltak,de én fittyet hányok rájuk,lehet,hogy fantáziavilág,lehet,hogy kitaláció,emberfeletti erők stb.,de azért szerintem minden otaku elképzelte már magát egy anime főszereplő helyébe,és nem hiszem,hogy rossz lehetett a képzelet.Kicsit elkalandoztam,visszatérve a lényegre : az animék egyáltalán nem gagyik,sőt,egy egészen kicsi korú gyereket meg tud tanítani arra,hogy milyen is egy igazi "hős",továbbá,egyáltalán nem tartom hülyeségnek,hogy sok embernek vannak álmai.Egy főhőst általában komoly erő ruház fel,és jobbnál jobb tulajdonságok.Komoly cél is lehet ez például egy kisgyerek szeme előtt,egy anime megtanít arra,hogy soha ne add fel,mindig menj tovább,vigyázz a barátadira,hiszen ők a legnagyobb kincseid,többen többre mentek,együtt erősebbek vagytok stb.Engem személy szerint az animék nagyon nagy lelkierőt tudnak adni,egészen megváltoztatták az álláspontom elég sok dologról,és még ha italált alakok is,tisztelem és szeretem őket!
2015. jan. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

5. válaszoló szépen leírta a véleményét, végre valaki aki értelmesen tudja leírni hogy mit gondol :D (Erre le lett pontozva....) Nem azt jelenti hogy egyetértek a válaszával (esetleg lehet tudnák olyat mutatni, amiben tényleg a művészet a lényeg és nagyon nem úgy néznek ki mint az átlagos animék :D), de kulturáltan válaszolt ezt pedig nagyon tisztelem.


8-as válaszoló pedig remélem 10 év után ismét elolvasod majd hogy mit írtál ide :D

2015. jan. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi,azért probáltam kulturáltan irni, mert nem veszekedést akarok, cs láttam egy kérdést, amire választoltam.:)

Az előtted szólónak meg mondom, h 2szer is írtam, h ez a kivitelezésről a véleményem, nem a sztorikról és annak tanulságairól. De igen , kérlek olvasd vissza mondjuk 10év múlva, kiváncsi lennék a reakcióraxD

2015. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!