Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok összegezni az Ergo...

Tudnátok összegezni az Ergo Proxy animét?

Figyelt kérdés
Megnéztem, de nem igen értettem meg az egészet, és szeretek egy befejezett anime után, az után olvasni.

2015. febr. 16. 02:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos a lényeg az, hogy a történet kezdete előtt valamilyen nagy katasztrófa folytán az emberiség 95% százaléka azonnal elpusztul, és a Föld az emberek számára életképtelenné válik. Ezután bár az emberek tudnak pár várost alapítani a számuk továbbra is csak csökken, nincs elég erőforrása az emberiségnek. Ezzel párhuzamosan megjelennek a proxyk akik bár származásunkról semmit sem tudnak az egyértelmű számukra, hogy feladatuk az élet és az emberiség fennmaradásának biztosítása a Földön. Végül a proxyk megfelelő energiaforrást biztosítanak a fennmaradt városoknak. Ezután bár minden proxy döntése különbözik, az egyetlen dolog ami mindnyájukkal megtörténik az az, hogy elkezdenek kiábrándulni az emberekből valamint megtudják, hogy a Föld "regenerálása" után pusztulásra vannak ítélve. Ez a történés a legtöbb város kihalását eredményezi.


Írhatnék róla sokkal többet, viszont a többi dolog szerintem egyértelmű ha végignézted a sorozatot.

2015. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-es hozzászóló vagyok. Ha bármit máshogyan gondolsz az animéről esetleg kérdéseid lennének, akkor megvitathatjuk.
2015. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Posztapokaliptikus anime, sok ókor- történeti utálással benne.

Szerintem felesleges sokat belelátni, amit láttál az animében kb. annyiról van csak szó, nincs rejtett "tartalom" vagy tanulság benne, de nem volt rossz.


Posztapokaliptikus animék közül nekem legjobban From the New World tetszett.

2015. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rágd át magad egy gimis elsős/másodikos irodalom és műv.töri könyvön és kb. lejön miről van szó. Gyakorlatilag egy Ótestamentumra épített történetről van szó. A történet maga viszont majdhogynem lényegtelen, az animének maga az utazás és jellemfejlődés a lényege, hogy a karakterek hogyan változnak az őket körülvevő világban.
2015. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem, hogy akkor ki volt Re-L? Hpgy lehetett a nagyapja a vezető amikor ők genetikailag vannak összeállítva,nem? És miért volt kettő Ergo Proxyból a végén?
2015. febr. 19. 07:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmeztem, akkor Re-L lett volna az örökös a nagyapja halála után. Azért lett ő létrehozva, hogy később kormányzó legyen és ez volt a legmegfelelőbb családi kötelék ahhoz, hogy tanulhasson a "nagyapjától" . ( Ezt a lehetőségét már nagyjából a történet elején elveszti.) Ezt bizonyítja Deadalus viselkedése is.


Ergo proxy emlékei elvesztésével 2 részre szakadt. A másik ergo proxy aki a történet végén tünt fel az, akinek megmaradtak az emlékei.

2015. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz hozzátenném,h a proxykat az emberek hozták létre.


Az emberek egy része elhagyta a Földet,h másik bolgyón vagy űrállomáson éljen, ezért proxykat hoztak létre,amik (közel) kiapadhatatlan energiaforrásnak bizonyultak, és általában egy kupolavárosban 2 proxy volt, tehát párban voltak. Majd elkezdtek autoreiveket gyártani,h megkönnyítsék az emberek életét. A legelső proxy, Proxy One hozta létre Romdeau várost, Monad proxy pedig Mosk várost, majd Proxy One elhagyta Romdeaut,h Moskba menjen és Monaddal lehessen. Ezért Romdeau lakói megtámadták Mosk várost és elvitték Monadot,de még előtte ez a 2 proxy létrehozta Ergo Proxyt, aki Proxy One "része", Vincent Law.

Re-L pedig úgy tűnik, mintha Monad klónja lenne, mivel ugyebár mikor ő elhagyta a várost, akkor csináltak helyette egy új Re-Lt/Realt, aki Monad megfelelője lett a történet végén, így lehet h így akarták pótolni Monadot.

2015. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értettem, hogy akkor Ergo Proxy miért ölte meg Monadot? - Már ha együtt akartak lenni.
2015. máj. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ergo proxy (Vincent) egy része Proxy One-nak (a végén lévő proxynak), akinek Proxy One és Monad elakarták nyomni az emlékeit,h emberként, Vincent Lawként élhessen. És mikor Vincent megérkezett Romdeauba, akkor szabadult el Monad,h megkeresse őt és végleg kitörölje az emlékeit. Mivel Vincent nem ismerte őt fel, így ellenségnek vélte és végzett vele, tehát lényegében Monad az élete árán kitörölte Ergo emlékeit,h nyugodtan élhessen emberként.
2015. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Végén mégis visszatértek az emlékei így nem volt túl sok értelme.

Másik, hogy az emberek nem tudtak semmit Proxy One-ról? Bármint ott volt a városban, de mégis máshol nézelődtek energiaforrás után.

2015. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!