Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan csoport-vállalat ahol anime-manga készítés folyik?

Figyelt kérdés
Magyarországon van olyan csoport-vállalat ahol anime-manga készítés folyik?

2015. márc. 7. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Manga készítés biztos nincs, max olyan, ahol pár mangát lefordítanak és kiadják magyarul(nem online, rendes manga).

Vannak magyar animék, amit itt készítettek mo-n, de mostanában nem látok magyar animéket, bár ettől függetlenül lehetségesnek tartom.

2015. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket a csoportokat, cégeket el lehet valahogy érni?
2015. márc. 7. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
A mangának meg az animének nem az lényege, hogy japánban készül? Tehát ha magyar ember magyar földön csinál egyet, az simán egy európai képregény/rajzfilm, max japános beütésű. Ugyanúgy, mint ahogy ha készül japánban egy olyan anime, ahol nincsen hatalmas szeme meg hegyes álla mindenkinek és több köze van az európai kultúrához, mint a japánhoz (pl Monster) az továbbra is egy japán rajzfilm, tehát anime.
2015. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs, mert az animék és mangák attól, azok amik, mert Japánban készítik őket. Ha definiálnom kéne azt mondanám rájuk, hogy japán rajzfilm és japán képregény. Egy példa, hogy érthetőbb legyen: Az Avatár-Aang legendája nem anime, mert amerkiaiak készítették, pedig a stílusa megjelenik rajta.

Ha jól tudom van Magyarországon rajzfilmstúdió, de mint tudjuk a magyar rajzfilmkészítés eléggé kihalt. Képregényt is adnak ki magyarok, itt van rá egy példa:

[link]

2015. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egyszerűség kedvéért hívtam így, azért mert ha azt mondom, hogy magyar rajzfilm akkor biztos, hogy a vukkra gondolnának.

Szerintem a nem japánban készült képregényeket és rajzfilmeket is lehetne mangának és animének hívni mert mára sokkal inkább jelent egy stílust mintsem egy "hovatartozást". Pont mint ahogy a japán is készíthet "normál" képregényt mi is készíthetünk mangát.


Szerintem...

2015. márc. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!