Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animék általában milyen...

Az animék általában milyen nyelven vannak? Mármint eredetileg, ahogy kiadják őket. Japán? Esetleg kínai, vagy koreai?

Figyelt kérdés
Mint Pl a Bleach.

2015. márc. 11. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában Japán.
2015. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az anime az japán. Vannak más ázsiai animációk is, amik közül sok hasonló stílussal készül, de az anime szót kimondottan a japán animációra használják.
2015. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 B1nc1 ***** válasza:

Ha anime-rol beszelunk az kifejezetten csak Japan. Az animek a szinten Japan eredetu manga (kepregeny) megfilmesitese. Vannak masfele animacios filmek (Mint pl Avatar) de az nem nevezheto animenek mivel nem Japan keszitesu. Ennel az oknal fogva az osszes anime eredeti Japan nyelven jon ki.

Remelem erthetoen fogalmaztam.

2015. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Filozófia: Szóval ha itt Mo.-n készítenének egy anime stílusú rajzfilmet amit elsőnek japán nyelven adnak ki, és a készítő/író felveszi a japán állampolgárságot, akkor az a rajzfilm anime?
2015. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(ez csak egy költői kérdés volt)
2015. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 B1nc1 ***** válasza:
Latom megse voltam tul egyertelmu. Attol lesz valami anime, hogy ha Japan studio adja ki.
2015. márc. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ádámfestő válasza:
Japánban kizárólag japánul jelennek meg. Egy nagyon kis mennyiség jelenik meg angolul, de szinte egy anime, manga üzletben sem találtam angol vagy más nyelvű DVD-t, képregényt. Ez jellemző a mindennapi életre is, megértik ha angolul beszélek, de azonnal jelzik, hogy álljak át japánra.
2015. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de itt belétek kötnék >< Nem attól anime vagy manga valami, mert Japán. A stílustól olyan! Persze zömében japánok csinálják, mert tőlük van ez a stílus, de egy anime/manga lehet úgy is anime/manga, hogyha mondjuk Amerikában csinálják. Persze az már más kérdés, hogy az animékben sajnos nem tudják visszaadni ugyanazt a hatást az amerikaiak, mint a japánok. Tökéletes idézet ehhez Svetlana Chmakova: DramaCon c. mangájából a következő :"Tehát ami nem japán, az nem is manga? Követve a logikádat, nézzünk valami ismert dolgot amit szeretünk... Pizzának csak azt hívhatjuk, amit egy olasz süt Olaszországban. Ugye?"

Sajnálom, de ez engem nagyon mérgesít..

2015. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... ezt elsősorban a 6. válaszolonak üzenem ^^
2015. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
zulu nyelven :) a többiek csak trollkodnak
2015. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!