Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, a Fate Zero c....

Animések, a Fate Zero c. animéhez hasonló karakterekkel rendelkező animét/sorozatot keresek (konkrét szempontok lent)?

Figyelt kérdés

Legyenek a karakterek érett, fejben, viselkedésben felnőtt emberek (itt nem feltétlenül az életkorra gondolok), a schoolboy sablonnal légyszives kíméljetek, kivéve ha nem meghatározó. Nagyon tetszett az animében, hogy a szereplőknek igen komoly elveik, indítékaik voltak, sablon nélkül (úgy 80%-ban). Ugyanakkor szinte minden másodrangú karakter is ki volt dolgozva, így annak szurkolhattál amelyikkel legkönnyebben azonosulsz. Minőségben nagyjából ennyit várok el.


Lehet kicsit szadista vagyok, de nekem ezek a tragikus karakterek nagyon bejönnek. Van, hogy már a végefelé azt várom, hogy bukjon el a főszereplő :D. A lélektani fejlődésnek nem muszáj óriásinak lennie, de azért lehet ez is drámai pl.: amikor Saber rájön, hogy egyáltalán nem az az ember akinek képzelni magát, és gyakorlatilag mindenki gyűlölte a népéből. Vagy amikor Kiritsugu beletörődik, hogy pont az ellenkezőjét érte el egy élet munkájával annak amit akart, majd új életet kezd.


Tehát összességében hasonlóan kidolgozott, drámai és tragikus karakterekkel rendelkező animéket/sorozatokat keresek.



2015. ápr. 26. 00:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Lefelejtettem, hogy ezek ellenére mindegy hogy happy end a vége, vagy sem (bocs a kisregényért).
2015. ápr. 26. 00:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Tokyo Ghoul - de ebből inkább a mangát ajánlom, mert 2. évadot nagyon elrontották.
2015. ápr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Berserk

Monster

Psycho-Pass

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Juuni Kokuki

2015. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom láttad-e a Fate Zero folytatását, a Fate Stay Night Unlimited Blade Works-t?
2015. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még azért jöhetnek.

A Tokyo Ghoulnak most nézem a második évadát, lehet hogy elkezdem a mangát is. A Berserket szinte biztos hogy megnézem, de akkor a Golden Age Arcot, ez elvileg ugyanaz, csak rövidebben, jobb grafikával.A Psycho Pass is érdekesnek tűnik. A Stay Night UBW -t is jelenleg nézem. Jöhetnek még hasonló antihősös animék is.

2015. ápr. 26. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Tokyo Ghoul-ból dobd a 2. évadot és inkább olvasd a mangát, sokkal jobb (sajnos). A 2. évad története teljesen más lett, mint a mangában.


Kérdésedre még anime:


From the New World

Code Geass

(esetleg Ergo Proxy)

2015. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tyű, de jó volt olvasni ezt a kérdést, vannak még itt rajtam kívül is olyanok, akik a seinen-t preferálják :)


Nos, ha a F/Z tetszett, akkor az alábbiakat tudom ajánlani :


-Berserk: És könyörgöm, ne a filmeket nézd meg, mert borzalmasak. A mangát ajánlom leginkább.


-Evangelion: Itt is az eredeti sorozat inkább mint a reboot. Kevés anime volt rám nagyobb hatással, mint a Fate, de ez azok közül való. Az End of Evangelion-t ne felejtsd el megnézni a végén, mert az a lényeg.


-Madoka Magica: Nem ugratlak, ez egy komoly seinen anime. Ráadásul ugyanaz írta mint a Fate/zerot (urobuchi gen)


-Breaking Bad, Trónok harca: Azt mondtad sorozat is lehet, na ez a világ 2 legjobb sorozata :)

2015. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok felkeltette az érdeklődésem, valószínűleg 1-2 kivételével mindegyiket megnézem/elolvasom. Utolsónak: nekem is kellemes csalódás volt, hogy rajtam kívül van még itt olyan, aki nem divatanimés, és a komolyabb műveket kedveli.
2015. ápr. 28. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Inuyashából Sesshoumaru-ra illik ez a "személyleírás".

Ő a kedvenc szereplőm. :)

2015. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kara no Kyoukai

Ha az számít valamit akkor ráadásul ugyanabban az univerzumban játszódik, mint a Fate/Zero, csak itt nem üldözik a karakterek a Grált.

2015. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!