Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Magyarországon teljesen...

Magyarországon teljesen megszűnt az animék szinkronizálása?

Figyelt kérdés

Eddig főképp az Animax szinkronizált le mindenféle animét magyarra, de az is csődbe ment/leállt/új csatornára költözött/stb./vagy mi.

Olvastam, hogy a Viasat 6 kezdett most elkezdeni animét szinkronizálni, ami sikeres, de nem tudom, hogy ez igaz-e. Ha igen, tudja valaki, hogy melyik animéket akarják magyarosítani?

Ha tudtok valamilyen csatornáról, ami animéket szinkronizál vagy fog szinkronizálni magyarra, akkor írjátok le kérlek. :) A válasz(oka)t előre is köszönöm! :D



2015. máj. 27. 17:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy a fogalmazás nem lett valami csodálatos.. xD

(Az olyan válaszoktól, hogy 'Minek a szinkron? Úgy is pocsék lesz..' kérlek kíméljetek! Nem arra vagyok kíváncsi! Én nem élvezem az idegennyelvű animéket.

2015. máj. 27. 17:08
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is hallottam már a Viasatos storyt, és lehet, hogy igaz, de az se fog sokáig tartani.


1 okból kifolyólag. A szinkronszínészek valószínűleg 100 %-a életében nem látott még japán szinkronos animét, tehát úgy akarja eljátszani a szerepét, mintha egy filmet szinkronizálna. Hatalmas hiba, emiatt lett olyan sz*r a Naruto, a Bleach, Lovely Complex, FMA, FMA Brotherhood és a többi.


Tehát az egyetlen gyümölcsöző megoldás a jövőre nézve az, hogy egy rakás animerajongó nekiáll szinkronszínésznek tanulni, alapít egy csatornát, és tádámm, mindenki boldog. De sajnos ez sem fog megvalósulni a közeljövőben. (Vagy soha...)

2015. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Viasat6 ezidáig mindössze a Yu-Gi-Oh GX amerikai változatának első két évadát szinkronizálta le. Korábban már megvolt az első évad szinkronja, de nem készült el a többi, ezért álltak neki az újraszinkronizálásnak.


De valamilyen okból kifolyólag ez a szinkron eddig nem is ment tovább. Sőt, a sorozatot is kivették a délutáni rajzfilm-sávból, tehát kétséges, hogy egyáltalán folytatják-e.


Korábban a Viasat6 jelezte, hogy a DBZ tűrhető nézettséget hoz, és utaltak arra is, hogy fognak még animéket szinkronizálni. Viszont ezt már jó ideje mondták, és a GX második évadának bemutatásán kívül gyakorlatilag évek óta nem mutattak semmi előrelépést e téren. Sokan máris idegeskednek, hogy lehet, hogy a Viasat6 is felhagyott ezzel az animésdivel. Az sem valami biztató, hogy nemrégiben felvásárolta őket az egykori Animax tulajdonosa, a Sony.


Más csatorna most nem foglalkozik ilyenekkel. Úgy egy-két éve páran írtak az M2 csatorna embereinek, hogy nem adnának-e animéket a többi rajzfilm mellett, de azok elküldte őket a kussba. Az AXN, az Animax társcsatornája, ami egy ideig még adta az onnan megmaradt animéket, szintén azt mondta, hogy nem foglalkoznak már animékkel. Máshová meg sajnos nemigen lehet fordulni. Többen még mindig a Viasat6-ban látják az egyetlen reménységet, és a Sony is sok anime jogaival rendelkezik, tehát elméletileg odaadhatnák azokat a csatornának. Viszont láttuk, hogy a Sony keze alatt mivé lett a magyar Animax (na meg sok külföldi is), szóval egyesek szerint hiába reménykednek.

2015. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez szomorú.. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 28. 17:40
 5/10 SmiLeey válasza:
a viasat6 a Yu gi oh gx-et kezdte el, de azzal is leálltak a 2. évad után. nem hiszem hogy napjainkban sok animét kezdenének szinkronizálni. :D
2015. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szomorú
2015. máj. 30. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Kár, de ebben az országban valamiért nem tudott úgy megrögzülni az anime, mint sok más helyen. Nem mintha a legtöbb európai ország olyan jó helyzetben lenne, elvégre máshol is megcsappant az animék száma, és egyes országok nálunk is sokkal rosszabbul állnak e téren (pl. azt olvastam, Hollandiában alig 40 animét adtak ki valaha, mert ott ki nem állhatják őket), de attól még elég bosszantó.


Talán ha hamarabb kezdték volna beimportálni ezeket, a helyes korcsoportok felé és igényesebb szinkronokkal reklámoztak volna minél jobb és minél több sorozatot, akkor itthon is kapaszkodót tudott volna találni az anime piac. Vagy ha nem is egy teljes piac, akkor is legalább pár sikeresebb műfaj vagy sorozat. De itt még az olyan nemzetközileg (el)ismert, alapnak számító kultuszművek is alig érnek el sikereket, mint amilyen a Dragon Ball. Van ugyan sok rajongójuk, de pl. a filmeket vagy a Kai-t ki se adták soha. Más országban nagy felhajtás van/volt körülöttük, még a franciák is örvendenek, hogy végre kijött náluk egy DB sorozat normális szinkronnal. Mi pedig még mindig ott tartunk, hogy hurrá, végre leadták azt, amit már másfél évtizede kellett volna.


Tudom, nemcsak az animék terén van ez így, mert a külföldi, nemzetközi popkultúra egyéb termései is nagyon szelektíven jutottak, illetve jutnak el hozzánk. Az animék csak az egyik részét jelentik ennek az egésznek. De attól, hogy az animéknek itt nincs piacuk, legalább van nagy rajongótáboruk, szóval legalább van kikkel beszélni róluk a saját nyelvünkön. Egyes más művek, műfajok még ennyit se mondhatnak el magukról.

2015. máj. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Időközben a Viasat6 vezetősége bejelentette, hogy már nem foglalkoznak animékkel. Tehát semmit nem ér az a korábbi "ígéretük", hogy jönnek még újdonságok.
2015. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na-na, azért az FMA magyar szinkronja elég pöpecre sikeredett :D
2016. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Igen vannak elág jó magyar szinkronok pl Death note,FMA,Soul Eater.A soul eater magyarul sokkal jobban tetszik,utálom hogy az eredetiben Black star hangja lány és Kid-hez is sokkal jobban megy a magyar hang,meg szoul-é is nagyon jó bár Maka-nak japán hangja jobb szerintem
2016. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!