Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok ilyen drámai animét?

Tudtok ilyen drámai animét?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam ami sírós, drámai szerelem nem kötelező. Humor lehet benne de az se kötelező. 2009-nél ne legyen régibb, grafika jó legyen. A szemek pedig ne olyanok legyenek mint a Clannadban vagy az Airban


Amiket láttam és ezekhez hasonlót keresek:

Angel Beats!

Anohana

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your lie in April)


És ha lehet olyanokat írjatok először amiben fontosabb szerepet játszik a halál mint pl az Anohana-ban vagy az Angel Beats-ben


Válaszokat előre köszönöm!



2015. júl. 1. 01:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Fontosabb szerepet játszik a halál és sírós: Death Parade

Egyéb sírós (legalábbis én bőgtem rajtuk):

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin (2010) - nagyon durva, reális (történetileg, grafikailag egyaránt)

Steins;Gate (2011) - több drámaibb jelenet van benne, a első pár rész a karakterépítésről szól, aztán beindul a cselekmény

Devil Survivor 2 The Animation (2013) - ennél lehet, csak engem hatott meg teljesen a vége, de szerintem nagyon szép volt

K - ennek a vége szinte fél napos depressziót okozott nekem. Kb. hasonlóan van felépítve, mint az Angel Beats!, az első kb. 10 rész a poénkodásra megy rá, de az utolsó pár rész megkomolyodik, és a vége nagyot üt

2015. júl. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2015. júl. 1. 11:41
 3/6 anonim válasza:

Régen én is ódzkodtam a "nagy szemű" animéktől, most viszont a Clannad After Story magasan a kedvenc animém és a Kanon (2006)-ot is nagyon szeretem! Ha szereted a sírós dráma műfaját, akkor ezeknél jobbat nem fogsz találni. Szerintem tegyél velük egy próbát. Amiket még ajánlok:


- Little Busters! (megható, drámai, témája a halál is. Nagyon hasonlít az Anohanához)

- ef-a tale of memories ("nagy szemű" de nagyon művészi, témája az elmúlás is)

- Jigoku Shoujo (központi témája a halál, epizodikus bár kevésbé sírós)

- Mahou Shoujo Madoka Magica (művészi, meglepően komoly, halál témával is foglalkozik valamennyire)

- Grave of the fireflies (ha valami sírósat keresel, ez a film biztosan tetszeni fog!)


Amit még ajánlok (bár nem kimondottan halál témájú):

- Steins;Gate (izgalmas, érdekes, drámai)

- Mushishi (epizodikus, melankólikus hangulató)

- Shinsekai Yori (nagyon érdekes és elgondolkodtató sorozat sok drámával)

- Nana (egyedi stílus, felnőtt témájú, sok dráma, inkább romantikus)

- Bokura ga Ita (romantikus, megható, hangulatos)

- Sword Art Online (nem kimondottan dráma de vannak benne megható részek és összességében egy nagyon jó sorozat)

- Shingeki no Kyojin (az előzőhöz hasonlóan az akció mellett sok drámai része is van)

- Death Note (izgalmas, sokszor drámai)

2015. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fontosabb szerepet játszik a halál? Death Note. Ez nem sírós, de az összes 37-része a halálról szól. (És ha végignézed mind a 37 részét a végére, még az élettől is elmegy a kedved. De nyugi egy laza 3 óra után kilábalsz ebből a depis állapotból :D. Több ismerősömmel is megnézettem, És akárhányszor a végére értek, egyből jött egy SMS: NEM AKAROK ÉLNI!!! De nyugi egyiknek sem lett semmi baja.)Visszatérve az animére. Elég nagy anime fan vagyok, de egy animében sem láttam még ekkora főszerepben a halált. Egyeltalán nem egy vérengzős anime. Tele van feszültségekkel eszméletlen eszmefuttatásokkal, és rengeteg olyan fordulat van benne, amitől le esik az állad. Az első résztől az utolsóig minig jelen van a halál. Csak ajánlani tudom. De tényleg. lassan 8 éve nézek különböző animéket, sokszor több száz részeset, de ebből 10 rész nálam felért az öszessel. HA eljutsz a 3. részig, onnantól az esetek 98%-ában biztos hogy végignézed.
2015. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igaz, hogy a Death Note-ban sok a haláleset de a kérdező az általa felsorolt animék alapján elsősorban nem gyilkosságokra gondol hanem a halál jelentésére és feldolgozására, tehát inkább "sírós drámákra" mint akcióra (ennek ellenére a Death Note tényleg egy nagyon jó sorozat, amit érdemes megnézni). Ezért ajánlom inkább például a Little Busters!-t, Clannadot (hiába nagy szemű), Madokát.
2015. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hotaru no Haka- Ez 1988-as animefilm, de ettől függetlenül szép a rajzolása, hisz a Ghibli készítette. Nem vagyok az a sírós típus, az AnoHanát és az Angel Beats!-et is végig néztem fapofával, de ez nagyon meghatott.


Hotarubi no Mori e

2015. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!