Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Jó nagy kaliberű seineneket...

Jó nagy kaliberű seineneket keresek, tudtok párat mondani?

Figyelt kérdés

Néhány éve nézek animét és az utóbbi időben elkezdtek érdekelni a komolyabb darabok. Nagyjából annyi kritérium van, hogy el lehessen rajta gondolkodni, és ne csak úgy időtöltésből vagy kikapcsolódásból megnézendő legyen, hanem hatással legyen az emberre.


Ebből a kategóriából ezeket láttam/nézem: Berserk, Steins Gate, Rainbow Nisha Rokubou no Shichinin, Parasyte, Fate/Zero, Fate/SN UBW, Kara no kyoukai



2015. júl. 3. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Monster-t ajánlom nagyon jó anime sorozat és el lehet rajta gondolkodni.


Egyébként ajánlon neked a MyAnimeList nevezetű oldalt ahol kategorizálva fenn van majdnem minden anime és egyszerűen megtudod találni a kedvedre való Animét/Mangát.


Remélem segítettem :)

2015. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek a kedvenceim:


Attack on Titan

Code Geass

Death Note

Fate/Zero


Komolyabb hangvételű még:


Basilisk

Psycho-Pass

2015. júl. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Code Geass

Psycho-Pass

Wolf's Rain

Angel Beats! (első kb. 10 rész vígjáték, utolsó 3 pedig dráma, é nagyon elgondolkodtató gondolatok vannak benne)

Darker than Black

Elfen Lied

Zankyou no Terror

2015. júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Firedoom ***** válasza:

A fele mar volt, de irok:

Code Geass

Guilty Crown

Death Parade

Wolf's Rain

Robotics;Notes (meg a tobbi ;ős darab)

Angel Beats

Elfen Lied

Gokugoku no Brynhildr

2015. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Monstert én is csak ajánlani tudom. Ha valami igazán komolyra vágysz, akkor javaslom merülj bele a Ghost In The Shell franchise-ba. Ez nagyon aprólékosan kidolgozott sci-fi univerzum, lényegében minden iterációja más és más témát dolgoz fel. A manga főleg a technológia működését és hatásait mutatja be a műfajtól szokatlanul részletes módon. A film az én keresésről és az emberi lét mivoltáról szól. A pedig sorozat főleg a technológia társadalomra gyakorolt hatásairól és a politikáról. Továbbá zseniális még a Neon Genesis Evangelion és Serial Experiments Lain.
2015. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ergo Proxy
2015. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Evangelion all the way :)

Láttam a kérdésben felsoroltakat, a KnK kivételével, de egyiken sem lehet annyira elgondolkozni mint az eván. (Ettől függetlenül imádom őket, főleg a F/Z-t :D)

Egyébként a legjobbakat már elmondták, ami szerintem mindenképpen megéri, hogy belenézz, az a Wolf's Rain és a Monster.

Ha tetszett a Berserk, akkor MINDENKÉPPEN olvasd el a mangát, mert ott lesz csak igazán jó.

2015. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy néz ki sok gondolkodás előtt állok :D. Mangát nem nagyon olvastam eddig (csak egyet), de mivel a F/Z után a Berserk a 2. ami nagyon nagy hatással volt rám, ezért a mangát is elkezdem, de akkor elölről. Ment a zöld mindenkinek.
2015. júl. 3. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!