Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Deadman Wonderland mangának...

Deadman Wonderland mangának mi a vége?

Figyelt kérdés

Magyar fordítást csak a 9.kötet 40. fejezetig találtam és érdekelne a maradék 18. fejezet tartalma nagyvonalakban.

SPOILER minden jöhet. A vége tényleg happy?

Ahol tart a történet: lehyőzték a szemüveg igazgatót és bezárták Deadman Wonderland-et. Gantát felmentették a bűnei alól, ártatlan és bevan depizve mert Shiro lefejezte a cirkuszos csajt.



2015. júl. 31. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ex-rabok Gantával és a nagycsöcsű fegyőrrel plusz 1-2 emberkével visszamentek a DW-be megállítani Shirót és Mockingbird-öt/Totót (a csajos fiú,aki letudja másolni mások képességeit).


Nem emlékszem pontosan, mert már régen olvastam,de kiderült,h Ganta anyja és a korábbi börtönigazgató (az öreg, aki a szemüveges apja volt) kísérletezgettek. Ha jól emlékszem Gantán akartak,de az anyja kicserélte őt Shiróval. Így Shirót darabokra szedték, összerakták, stb. és létrehozták belőle a Wretched Egg-et, Vörös Embert, vagy ahogy tetszik. És építettek egy gépet, a "Mother Goose System", ami egy altatóhoz (mármint altató dal)hasonló. Azt a célt szolgálja,h kordában tartsa Shiro másik személyiségét, a Vörös Embert. És ezt több ponton kell feloldani,h ki- illetve be lehessen kapcsolni. Gantáék beakarták kapcsolni, míg ha jól emlékszem Toto kiakarta kapcsolni,h Shiro végleg egy vadállat legyen,de szükség volt az egyik deadman képességére ehhez, amiről azt gondolta Toto,h Ganta képessége.

Kiderült,h az öreg igazgató a halála előtt a tudatát átültette Totóba, így lényegében átvette fölötte az irányítást és az ő testében él tovább. Mivel azt hitte,h Ganta képességére van szüksége, ezért átakart "költözni" az ő testébe, de Ganta és Senji (Crow) leverték őt, de Senji elvesztette egy karját. Aztán ő is magasabb szinten lett képes használni a képességét (úgy mint Ganta,mikor becsíkozódott a teste) és megmentette Gantát, majd kidőlt, de Ganta megölte Totót és így annak a testében élő öreg börtönigazgatót.

Eközben Shiro elpuszította a Mother Goose Systemet. Megküzdött Ganta és Shiro, volt egy robbanás, majd volt egy kis időugrás, amiben Ganta újra iskolába jár és meglátogatta Shirót a kórházban, aki kómában volt,de a végén felkelt, és tán elvesztették az erejüket.

2015. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legvége röviden:

(Egyébként szerintem olvasd el angolul, max amit nem értesz azt el tudjuk mondani).


Börtön igazgató kiderült, hogy életben van és Shiro val "elfoglalták" a szigetet. Gantát felmentik, de fél évvel később mégis visszatér a csapattal, mert Hagire megöl minden kommandóst akit ellene küldenek.


Hagire terve nem működik, és rájön, hogy a Mother goose lekapcsolásához Ganára lesz szüksége,elkapja majd így megpróbálja elfoglalni a testét, eközben Ganta rájön mindenre, ami Shiro val történt:


Hagire és Ganta anyja eredetileg Gantat szánták kísérleti alanynak, de végül helyette választották Shirot ( így Ganta valamilyen szinten felelős Shiroért).

Shirot gyerekkorában évekig kínozták, végül mikor Ganta is elhagyta már volt más vágya mint meghalni (azonban erre se volt képes a regenerációja miatt, így végül egy öngyilkossági kísérletben elpuszította a várost földrengéssel véletlenül). Ezek után Ganta anyja gondoskodott róla, hogy az ereje el legyen zárva, de így Shiro nem volt képest meghalni sem.

Ganta anyja Shironak adta a "kulcsot" amivel visszakaphatja az erejét.


Azonban Shiro nem akarta használni, mert ha így tesz megint rengetegen halnak majd meg, ha Hagirenek adja akkor miután visszakapta az erejét az öreg megint elkezdte volna kínozni, így a "legjobb" megoldás mellett döntött évekkel később: ráveszi Gantát, hogy ő ölje meg.

(Kásőbb az is kiderült, hogy a börtönös csajt se Shiro ölte meg , csak úgy csinált, hogy rávegye Gantat, hogy ölje meg végre). Tekintve, hogy Shiro csak Ganta "helyettese" volt.



Később együttesen legyőzik Hagiret, Shiro visszakapja a teljes erejét és van egy Shiro vs Ganta a legvégén.


De mivel Ganta látta Hagire emlékeit és azt amit az anyja tett, így megbocsájt neki. Utána van egy robbanás.


Utána van egy 2 évvel későbbi fejezet, Ganta elvesztette az erejét (Shiroról ezt nem tudni). Mindenki boldog, Ganta meg meglátogatja Shirot egy korházban ahol elvileg azóta eszméletlenül fekszik.

Legvégén pedig Shiro kinyitja a szemét.



Szerintem mondhatjuk happy endingnek, tekintve, hogy a utolsó fejezetek alapján erre számítottam a legkevésbé (Mivel úgy volt, hogy Shiro meg akar halni, Ganta meg haldoklik a kristály miatt amit beleültettek).

2015. aug. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze ez csak a rövid változat :D


Ezen kívül van sok extra még. Pl. feltűnik Hagire testvére, illetve van jó pár shounen harc jelenet és van 1-2 karakter aki meghal.

2015. aug. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
még a válaszok előtt találtam pár német fordítást és már elolvastam, de azért még nagyon szépen köszönöm!!:)
2015. aug. 1. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!