Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animéket ajánlanátok?

Milyen animéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nos, szeretnék belemerülni az animék világába, és ehhez kérnék segítséget. Egyrészt a legismertebbeket (Naruto, Dragon Ball, például) kizárnám ezek nem jönnek be. Kizárnám a 18+-os, erotikus-romantikus animéket is, ezek abszolút nem jönnek be. Aztán a nagyon japán animék se tetszenek, csak azok, amik nekünk nyugatiaknak is befogadhatóbbak.


Eddig két jónak tűnő animét találtam az Attack on Titant és a Fullmetal Alchemistet.


Szóval jöhetnek az ajánlások :D



2015. aug. 29. 11:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a Cowboy Bebop és a One Piece se tűnik rossznak. Ja és a tinédzser-iskola-szupererő stílusú animék se jönnek be annyira.
2015. aug. 29. 11:53
 2/9 anonim ***** válasza:

-Kuroshitsuji(nekem ez volt az első animém)

-Death Note ez elég ismert de a feltételeidnek megfelel

-No game no life(számomra elég lightos volt de egynek elmegy)

-No.6 ez shounen-ai de egy egy jó történettel

-Noragami

-Akame ga kill! és Black Lagoon ezek vérengzősebbek

-Pandora Hearts

-Chihayafuru ez a karutáról szól

-Darker than black

-D.gray-man

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az FMA Brotherhood szerintem jó kezdés lenne (bár én még nem láttam, de tervezem, ugyanis az egyik legjobb animének tartják, nemhiába MAL 1. helyezett évek óta).

Nekem a Shingeki no Kyojin nem jött be, a közepére nagyon unalmassá vált a jó kezdés után, de ettől még neked tetszhet.

Én a Wolf's Rain című animével kezdtem, neki köszönhetem, hogy ennyire magával ragadott az animék világa.

Két barátomnak, akik nem annyira animések a Code Geass és a Psycho-Pass nyerte el a tetszését, illetve a No Game No Life.

2015. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek:

FMAB

Death Note

Btooom!


Később:

Steins;Gate

Evangelion

Fate/Zero

Elfen Lied


Egyébként látnok vagyok: Mindjárt jön balizs1 nevű válaszoló, hogy "nézd meg az Inuyashát"

2015. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy a Kaleido Start fogja ajánlani:D

Esetleg mindkettőt:)

2015. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

El sem hiszem..

Kihagyni az oscar-díjas Spirited Away-t, felháborító!


Egyébként kezdésnek még az FMA-t ajánlom, viszont a brotherhood-ot. Ennek több oka is van. Én láttam mindkettőt. A legelső, és legnyomósabb érv, hogy a Brotherhood követi a mangát, és valami elképesztő részletesen, szinte a képkockákat ültették át és animálták le. Valamint mondhatjuk azt, hogy nem annyira drámai a befejezése. Ezzel talán nem spoilereztem. Persze ha szereted a drámaibb stílust, az elődjét is megnézheted. Sokkal szebb a képi világa a Brotherhoodnak, szebbek az animációk, a zenék, a hátterek, karakterek, szóval úgy minden összeáll benne.

2015. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miyazakit azért nem írtam, mert feltételeztem, hogy minden valamirevaló animefan látott már legalább egyet.
2015. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Death Note

Parasyte the Maximum

Full Metal panic ?

2015. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én első animém (a Sailor Monn után :D) Elfen Lied, D.N.Angel, Blood+, Midori no Hibi. Valamelyik ezek közül, már nem emlékszem pontosan. Évekkel később aztán jöttek:

Kuroshitsuji

Toradora

Zero no Tsukaima

Saint Seiya - Lost Canvas

és persze a Fairy Tail


Láttam a Death Note-ot is, de az anime nem nagyon jött be, talán mert elsőként a live action-jét láttam, és nekem az ütött be.

Illetve ajánlották a Bleach-et is, de azt csak a haverok miatt néztem (és még mindig vissza van 50 rész), szóval nem nekem szánták.


Hát, én csak ennyit láttam, de azt tudom, hogy az animeaddicts oldalán van annyi, hogy túl sok is van :D

2015. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!