Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét ajánlanátok egy...

Milyen animét ajánlanátok egy osztályfőnöknek?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök körülbelül 45 éves és férfi. Lehetőleg ne horrort vagy 18+-osat mondjatok, köszi. :)

2016. ápr. 19. 00:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár kérdés, amire váalszt kell kapnunk, mielőtt megfelelő váalszt adhatnánk:


Ismeri az animéket? Mi a kedvenc témája (sci-fi, fantasy...)? Egészestés film, vagy sorozat?...


Mert így lehetne a Vándorló palota és a Hetalia: Axis Powers is (egyébként mindkettő remek)

2016. ápr. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1: A két anime tippet köszi!



"Ismeri az animéket?"

- Annyit tud, hogy japán rajzfilm, de még nem nézett animét.


"Mi a kedvenc témája (sci-fi, fantasy...)?"

- Passz... Infó tanár. :)


"Egészestés film, vagy sorozat?"

- Nem tudom. Jöhet mindkettő.

2016. ápr. 19. 02:27
 3/16 TR75 ***** válasza:
100%

Vándorló palota (de amúgy bármi Mijazaki Hajaótól), Ghost In the Shell, Másodpercenként 5 centiméter (Byôsoku 5 senchimetoru), Perfect Blue, A szentjánosbogarak sírja, sorozatból meg mondjuk a Cowboy Bebop (a mozifilm is jó, bár az több helyen 18-as besorolást kapott).

Semmiképpen nem valami belterjes vagy geek sorozatot vagy filmet, mert szerintem az csak elriasztja a műfajtól.

2016. ápr. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TR75 ***** válasza:
100%
Infó tanárnak Ghost In The Shell :-)
2016. ápr. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3/TR75: Neked is köszönöm a tippeket! :) Utolsó mondatoddal egyetértek, nem akarom elriasztani az animéktől.


#4/TR75: Jogos! Nem is rossz ötlet... :)

2016. ápr. 19. 02:35
 6/16 TR75 ***** válasza:
100%

Az anime szerintem tipikusan egy olyan műfaj, amibe nem lehet fejest ugrani; nagyon sokan azt mondják, akik felnőtt fejjel ismerkedtek meg az anime világával, hogy a Ghost In The Shell volt az, ami az addigi hozzáállásukat megváltoztatta: komoly mondanivaló, pazar látványvilág, mély gondolatok (nagyon sok mindenről: emberi kapcsolatok, énkép, politika, internet, gépek-emberek kapcsolata, mesterséges intelligencia, vallás), sok rétege van, s nem utolsósorban a zenéje :-)

Én is így vagyok ezzel, amikor a Ghost In The Shellt először láttam, tátva maradt a szám, hogy egy anime ilyen is lehet.

2016. ápr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Miyazaki klasszikus egész japán által imádott animéit szerintem ajanlhatod. Mindnek van valami mélyebb gondolata és szépen vannak kivitelezve. Elsőre talán jobb is egy filmet mutatni mint sorozatot. Van egy pár Miyazaki remekmű, szóval biztos van a tanárod számára is érdekes köztük.
2016. ápr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Boku no Pico

Euphoria

2016. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Great Teacher Onizuka. Minden tanárnak kötelezővé kéne tenni.
2016. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
+1 a Ghost In The Shell-re. Tökéletes kezdő anime bármelyik felnőttnek, ha pedig infótanár, akkor amúgy is többet fog érteni a filmből.
2016. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!