Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy érdemes kezdeni a Ghost...

Hogy érdemes kezdeni a Ghost in the shell c. animet?

Figyelt kérdés
Láttam hogy sok feldolgozása van és gondolom a feldolgozások nagy része szar. Szóval melyik volt az eredetit és melyiket éri meg megnézni utána?

2016. máj. 18. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A Ghost in the Shell című film az eredeti, szerintem egész jó kis film, jövőre megcsinálják amúgy élő szereplősenen is.

Csináltak mellé egy sorozatot a Stand alone complex-et, ez két évados, a film után játszódik és talán még a filmre is ráver, a második évad sci-fi helyett már inkább politikai dráma lett. Ezen kívül azt hiszem még két filmet csináltak, de ezeket nem láttam.

2016. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

A 2014-es Arise-on kívül a GITS szinte összes feldolgozása minőségi. Egyébként a GITS franchise alapvetően három univerzumra osztható.


Az első az eredeti Masamune Shirow mangáé: Ide tartozik a Ghost In The Shell, Ghost In The Shell 1.5: Human-Error Processor és a Ghost In The Shell 2: Man-Machine Interface. Lényegében ezekből (de legfőkébb az első kötetből) építkezik az összes feldolgozás, és inkább egy cyberpunk világot és érdekes technikai koncepciókat fejtegetnek, mintsem egy koherens történetet, ezért sosem dolgozták fel eredeti formájában. Ezt csak akkor ajánlom, ha komolyan érdekel a franchise, mert nagyrészt csak a világot építgetik és technológiai és filozófiai/vallási koncepciókat bontogatnak.


Aztán ott van a Mamuro Oshii féle filmes univerzum, ehhez csak 2 film: Az eredeti 95-ös film és a közvetett folytatása a Ghost In The Shell 2: Innocence kapcsolódik. Az eredetit már ismered, az Innocencről pedig annyit, hogy nem igazán kapcsolódik a Ghost In The Shell világához, nagyon elvont és lélegzetelállítóan van meganimálva. Érdekes film, de nem veszítesz vele sokat, ha kihagyod.


Végül ott a Stand Alone Complex univerzum, ami túlzás nélkül a legjobb, nem csak a GITS franchiseban, de a cyberpunk műfajában is. Ehhez tartoznak sorrendben: Stand Alone Complex, Stand Alone Complex 2nd Gig és a Solid State Society (ez már egy film). Ez adja vissza legjobban a manga világát, és a filmekkel ellentétben inkább a politikára és társadalom bemutatására helyezi a hangsúlyt. Fontos továbbá, hogy van egy nagyon kellemes kémfilmes beütése, remek akciójelenetei és egy Yoko Kanno (Cowboy Bebop, Wolf's Rain) által írt zenei aláfestése. A GITS három változata közül messze ez a legfogyaszthatóbb, de ugyanakkor a manga után a legkomplexebb és intelligensebb is. Ebbe érdemes belekezdened a film után.


Végül ott van az Arise, egy pofátlan tablet reklám, ami megpróbálja a mangától újraírni a sorozatot. Kerüld el jó messzire.


Tömören ezek lennének a franchise nagyobb, fontosabb szeletei. Remélem segítettem, és jó szórakozást.

2016. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy írtam meg a választ, hogy azt hittem láttad az eredeti filmet (95-ös), de ha mégsem, akkor mindenképpen azzal érdemes kezdni. És lehetőleg kerüld mind a magyar, mind az angol szinkront.
2016. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!