Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért szeretik annyira a Code...

Miért szeretik annyira a Code Geass-t? Nekem eddigi legnagyobb csalódás animéknél. Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem, nem fejeztem be (első évadig láttam) és tudom, hogy elvileg nagyon ütős a lezárása, de már nem tudom komolyan venni ezt az animét. Az alap ötlet, a világa, a hangulat, a karakterek ezek mind tetszettek, de a cselekmény... Könyörgöm, a részek 90%-a azzal megy el, hogy mennek a gagyi robotos harcok, majdnem elkapják Zero-t majd majdnem elkapják Corneliát és ennyi. Újra és újra és újra. Ami még történik az meg gyakran nevetséges. Pl négyen átteleportálbak arra a szigetre és senki meg se lepődik kb. Úgy megy tovább minden, mintha mi se történt volna (értem, hogy majd kiderül, de mondjuk ez is jobban érdekelne, ha a karakterek lereagálják). Aztán a főszereplő zseninj pl kitörli annak a csajnak a memóriáját. Az tökmindegy, hogy ugyanabba a suliba járnak, á jó lesz az úgy, úgyse tűnik majd fel senkinek... És tényleg nem! Hagyjuk már... de ez csak pár példa volt, a lényeg, hogy nem tudok így izgulni már ezen és nem értem, hogy hogy mondhatják olyan sokan minden idők egyik legjobb animéjének, amikor kb logika nincs benne. Valaki?

2016. máj. 30. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyéni véleményed, ami nem azon túl hogy nem sokan fognak egyetérteni vele még kevesebb embert érdekel.


Ha nem érted nem érted, azt várod, hogy meggyőzzünk az ellenkezőjéről? Nem értem mit akarsz ezzel a kérdéssel. Arról nem beszélve, hogy már másodszor írtad ki.

2016. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Először nem ugyanezt írtam és később jutottam erre a komklúzióra, de ez már lényegében egy másik kérdés, ezért írtam ki. És érdekel, hogy mit szeretnek rajta az emberek. Tényleg annyira jó a vége, hogy ezeket a hibákat el lehet nézni neki, vagy más nem is érzi ezeket hibának? Nyugodtan érvelj, ha tudsz és van kedved, ha nincs, akkor meg ne.
2016. máj. 30. 18:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Logika? Ha logikus dolgokat akarsz nézni, már animézni kezdened sem kellett volna. :D Ezeket amiket felsoroltál nem is hibák, illetve azok, de minden naposak ha animét nézel...


Amúgy ha már logika... ha nem tetszenek a mecha harcok, miért kezdesz bele egy olyan politikai drámába, amiben robotokkal harcolnak?


Igazából valamilyen részben igazad van, csak őszintén engem anno rohadtul nem érdekelt mert a főszál Lelouch körül mocsok jó, mondhatsz amit akarsz, de egyben nézve a két évadot egy olyan érzést kelt mintha végig félrevezettek volna, és Lelouch-t mindenki félreértette.


Pont ezért a vége után azért imádtam mert nagyon sokat lehetett róla gondolkodni, hogy mit miért tett. Nagyon kevés olyan anime van amibe mélyen bele lehet gondolni, utóbbi 20 évből kb csak a LOTGH, Monster, Mushishi, Rainbow, Berserk, Angel Beats volt ilyen, hogy a vége után is le tudott kötni egy kérdéssel. Meg a CG persze. És a CGnek az volt az előnye hogy a mai világba bele lehetett képzelni. Nem mostanság láttam az animét, de máig akardnak elég érdekes felvetések és összefüggések az animével kapcsolatban.


És bocs ha kemény vagyok, de ha ezeket nem tudod értékelni, akkor meg sem érdemled őket. Nézd halomra a gyökérshounen szarokat, van belőlük százezer.

2016. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2# a shouneneket én se nagyon szeretem, igazából még elég kezdő vagyon anime téren kb olyan tizet láttam eddig, de ezek közül eddig konkrétan mindegyik jobban tetszett ennél. A mushishit pl láttam, az nem volt rossz, a monstert meg fontolgatom megnézni. Szóval lehet, hogy nem is olyan nagyon különböző az ízlésünk, épp ezért nem értem a dolgot. Lehet, hogy mégiscsak végig kéne szenvednem? De hát ez már szenvedés, szerintem nincs értelme minden egyes epizódra erőszakkal rávenni magam...
2016. máj. 30. 18:12
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, második évad borzalmasan kezd, de hatalmas fordulatok vannak benne. A végén meg az állad esik le, csak ne nézz spoilert az interneten, mert maga a végkifejlet elég furcsán van felépítve. :D
2016. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik ne nézd. A vége nem fogja megváltani, ha eddig nem jött be.


Nekem tetszett a történet, karakterek, egyedül a robot harcok nem tetszettek, de a többi kompenzálta ezt a - szubijektív - hibáját a sorozatnak.

2016. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Ízlések és pofonok. Nekem a One Piece nem tetszett nagyon meg a Bakemonogatari - meg is kaptam, hogy mennyire félrebszták apámék az ízlésemet, de ez van :D


Én például nem mondom, hogy a CG a világ legjobb animéje. Szerintem az FMA Brotherhood az. De ez olyan szubjektív, megkérdezel 10 embert, 10 animét fognak mondani a "legeslegjobbnak".

2016. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2016. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
"ha logikus dolgokat akarsz nézni már animézni kezdened sem kellett volna" hát pedig eddig még egyik animével sem volt ilyen problémám, mondjuk eléggé válogatok. Na mindegy, ez egyszerűen nem nekem való úgy néz ki. Amúgy elméletben nincs bajom a mechekkel, a hangsúj itt inkább a "gagyi"-n van mintsem a "robotos harc"-on.
2016. máj. 31. 20:39
 10/20 anonim ***** válasza:

# 7/9

Bakemonogatari nekem se tetszett, bár az is igaz a magyar fordítás rémesen gyenge lett hozzá.

De a sorozat többi tagja már nagyon tetszett, ha csak azt az egyet nézném 5/10-et adnék Bakemonogatarira, de többi rész vicces volt és élvezhető, így már a kedvenceim között van az is.

2016. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!