Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondanátok "minőségi" vagy...

Mondanátok "minőségi" vagy "felső kategóriás" animéket? Valamint mit gondoltok ezekről az animékről?

Figyelt kérdés

Válogatós voltam mindig is így nem néztem túl sokat meg. Amiket néztem azokra pedig az emberek nagy része azt mondta, hogy közép kategóriás, vagy meg se üt azt. Felsorolom mik ezek, és kíváncsi lennék, ti minek mondanátok. Mindegyiket végig néztem.


Attack On Titan*

Slayers* 1-3, (4-5 borzalmas volt)

Elfen Lied*

Yu Yu Hakusho

Sword Art Online

Owari no Seraph

Mirai Nikki*

Full Metal Panic 1-2


Most hirtelen ennyi ugrott be. Azt mondják sokan rájuk hogy átlagosak. Mi számít jónak? Megcsillagoztam azokat amelyek különösön tetszettek.



2016. jún. 9. 21:31
1 2
 1/16 D-Mano ***** válasza:
52%

Én is válogatós vagyok animék terén, és az animés közösségek visszhangja alpján nem az animék minősége alapján vagyok az. Ezek közül az Owarit és a Full Metal Panic 2-t nem láttam.


A legtöbb baj ott van, hogy sokszor nem a maga kategóriájában vizsgálnak egy animét, és egy ütős darabot leminősítenek. Tehát ezek a középszerű animék lehetnek simán kiemelkedőek. De persze nem mindegy, hogy mivel emelkedik ki: hatáskeltéssel, a témájával vagy minőségi felépítésével. Pl. ezek az animék inkább a hatáskeltéssel válnak kiemelkedőkké, de ettől még szerintem középszerűnek nevezni őket kissé elhamarkodott.


Én is csillaggal jelöltem a kedvenceimet.


Attack on titan*- Nekem az egyik kedvencem, de ezért a véleményemért az egyik GYK-s kérdésben erősen lepontoztak. Pedig nem véletlenül van óriási rajongótábora. Nem láthatunk benne valódi karakterfejlődést (csak valamiket, amik hasonlítanak ilyenre), a főhős idegesítő. De látványos, feszültségkeltő, és izgi harcok vannak benne meg egy érdekes világ (hogy mennyire van kidolgozva az lényegtelen, mert képes eléggé érdekesnek tűnni!)- és ez az anime nem akar többet. Egy ütős, kissé darkos, kissé guros shounen anime, semmi más, de annak nagyon jó!


Slayers- vicces, izgalmas kalandos anime. Engem nagyon le tudott kötni. És itt is képesek lehetnek az animés minőség-sznobok beleesni abba a hibába, hogy mást várnak el egy animétől, mint, amit az mutat is magáról. Itt sem lesznek mély filozófiai gondolatok, érzelmi vívódások vagy profi szinten megalkotott csavaros történet. Ahogy írtam is izgalmat, humort és kalandot kapunk könnyedebb formában.


Elfen lied*- na ez az az anime, ami többet mutat magáról, mint amit ad. A dráma sok esetben átfordul műdrámába, és a harcok meg felesleges vérengzésbe. Ennek az animének az a zsenialitása, hogy ennek ellenére képes eladni magát, és ütni.


Yu Yu Hakusho*- Na, ez az az anime, ami csak egy shounen fight, semmilyen más összetevője nincs, csak esetleg színező elmenek: egy leheletnyi dráma itt, egy csipet humor ott. Már vagy 3-szor végig néztem. És 2 erős pozitívuma teszi számomra a shounen-fight-ok királyává: a rohadt jó harcok és az, hogy nagyjából egyenletesen fejlődik a karakter ereje, és egy-egy harcnál lehet érzékelni, hogy mekkora ereje van a karaktereknek (a Bleach-ben Rukia megmentéséig még ugyanez meg volt, de pl. a Fairy tail-ben tök esetlegesek az erőviszonyok...). Ja, és ez sem mondja magáról, hogy a harcos férfi/fiú lelkét elemző seinen/shounen akarna lenni!


Sword art online- Ez az anime egy csomó lehetőségét elpocsékolta. De rohadt lendületes, és magávalragadó tud lenni. Akkora lenülete van az első 2/3-ának, hogy simán át tud lökni minket a valóban középszerűvé (vagy tán rosszabbá) süllyedt utolsó 1/3-án is. (Meg egyébként végre egy anime, amiben nem a legvégén jönnek össze.)


Mirai nikki- Aki tüzetesebben megvizsgálta a történetvezetést, az biztos talál benne logikai buktatókat, de van olyan jó, hogy erről elterelje a figyelmünket. A többi ellenség egymás közötti rivalizációjának kiaknázását egy az egyben elpocsékolta. De ez akkor is egy bad-ass anime marad, amit egyszerűen nem lehet abbahagyni.


Full metal panic- nekem tetszett ez az anime, de nem maradt emlékezetes, attól még végignézetett velem egy mechát úgy, hogy egyébként nem szeretem a műfajt...


Olyan anime, amibe tényleg nem lehet belekötni (a többi animéhez viszonytva): NANA, Méz és lóhere, és talán (!) a Fullmetal alchemist Brotherhood

2016. jún. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Ezek inkább main stream animék, de egyik sem "minőségi".
2016. jún. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A Yu yu hakusho szerintem igen is minőségi az egyik legjobb viszonylag hosszabb anime, kiváló történettel , bá aláírom sok mainstream dolog is van benne.

Számomra a legjobb anime-k amiket láttam:

Full metal alchemist a régi 2003as és a brotherhood is egyaránt jó.

A steins gate. A parasyte. Bár ez nem mindenkinek tetszik és még kevesebben ismerik de nagyon bejött még anno a Kurokami/black god, Illetve régebbi de ajánlom a Blue gender-t is és persze ott van a ghost in the shell stand alone complex plusz az Ergo proxy Illetve ha anime filmek is érdekelnek akkor a apple seed újabb részei a ghost in the shell első része a második nekem nem jött át és az idő fölött járó lány..

Hirtelen most ennyi jutott eszembe amit ajánlanék.

2016. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 10. 09:52
 5/16 A kérdező kommentje:
2-tes, egy kis szövegértés. Nem azt írtam hogy ezek minőségiek, hanem azt ,hogy mondjatok.
2016. jún. 10. 09:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Felsorolom mik ezek, és kíváncsi lennék, ti minek mondanátok."


Elolvastad egyáltalán, amit írtál? Egyébként +1 a második válaszra, ezek nagy része csak agyonhypeolt középszerű fos. A Slayers, FMP és a Yu Yu Haukusho egész jók, az AOT pedig tűrhető, de a felső kategóriától messze vannak. A többi pedig szimplán trágya, különös tekintettel a SAO-ra és a Mirai Nikkire.


Valódi minőség:


Legend Of The Galactic Heroes

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Serial Experiments Lain

Ghost In The Shell

Ghost In The Shell: Stand Alone Complex

Haibane Renmei

Texnolyze

Tatami Galaxy

Perfect Blue

Millenium Actress

Tokyo Godfathers

Paprika

Paranoia Agent

Neon Genesis Evangelion + The End Of Evangelion

A Vadon Hercegnője

Berserk

Boogiepop Phantom

Akira

Cowboy Bebop

FLCL

2016. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

SnK: Tök nézhetõ, fordulatos, engem le tudott kötni. Persze annyira nem nagy szám mint amennyire népszerū, se nem annyira rossz mint a haterek mondják.


Elfen Lied: Elképesztõen hatásvadász, rengeteg hibája van, de valahogy nem tudom nem szeretni, megfogott a mondanivalója. A hangulata meg zenéi is gyönyörûek.


Mirai Nikki: Az "annyira rossz hogy már jó" tipikus esete. A karakterek össze vannak lopkodva különbözõ más mūvekbõl, teli van plot hole-al, mintha egy kanos, erõszakos kiskamasz írta volna a sztorit akinek fogalma sincs az emberi kapcsolatokról, a logikus döntésekrõl meg úgy az életrõl általában. Ennek ellenére leég a pofám de be kell vallanom hogy pont emiatt élveztem...



Egyébként az eggyel felettem lévõ válaszoló nagyon jó ajánlást írt, én se tudnék jobbat, válogass azok közül.

2016. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, a Fate/Zero-t azért még hozzácsapnám.
2016. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felsorolást utána fogok nézni. De a mondatot még akkor is rosszul értelmezted. Egyikre se mondtam hogy minőségi, hanem azt kértem hogy írjatok ilyeneket. Utóbbi sikerült :). Köszi
2016. jún. 10. 14:50
 10/16 anonim válasza:
18%
Én a Fairy Tail-t ajánlom, nekem nagyon bejön, jelenleg az anime gyártása szünetel, de van legyártott bőven :D
2016. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!