Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime rajongók! Szerintetek...

Anime rajongók! Szerintetek miért nem kedvelik/utálják sokan az animéket?

Figyelt kérdés
Én magam szeretem az animéket és a mangákat is (bár utóbbit sokkal ritkábban olvasok), de észrevettem, hogy rengetegen ellenzik ezeket, különböző okok miatt. Vajon miért kedvelik sokan jobban a nyugati stílusú rajzfilmeket, a távol-Keleti (Japán) rajfilmeknél? Nektek mi a véleményetek erről? (a válaszokat lehetőleg kulturált formában tessék leírni)

2016. júl. 16. 17:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

Ennek 3 oka lehet.

1. Utálnak/fikáznak mindent amit nem ismernek.

2. Nem értik az animéket(a szint túl magas).

3. Kulturálisan zárkózottak(túl idegen nekik a japán).

2018. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előítélet. Ennyi a mondanivalóm. Sok ember agyában két kép él az animékről:


1. Az animék gyerekeknek való mesék.

2. Az animék brutálisak, mert a karakterek folyton véresre verik egymást, meg polipszörnyek erőszakolják a kislányokat.


Sajnos az sem segít az animék pozitív megítélésében, ahogy sok fiatal animés viselkedik. Elég kimenni egy Mondoconra - amúgy szeretem a Mondocont -, ahol sokszor az emberek elég debil módon viselkednek. Vagy már az utcán elkezdik. És persze a média sem fest túl szép képet az animékről, vagy az animés közösségről.

2020. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!