Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » ANIMÉSEK. Akik japánul szeretn...

ANIMÉSEK. Akik japánul szeretnének tanulni azok mit szeretnének elerni ezzel a nyelvel és miért szeretnétek tanulni?

Figyelt kérdés

#anime #Japán #manga #animeforever #japánforever #mindenamijapan
2016. júl. 20. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Azt hiszik Japánba könnyű letelepedni és munkát kapni. Ha lányok akkor azt, hogy a japán férfiak nem az ázsiai nőket preferálják. Az anime nyelv pedig nem mindig túl udvarias.
2016. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Én leginkább azért tanulnék, mert maga a nyelv is nagyon tetszik, a magyar után szerintem a japán az egyik legjobban hangzó nyelv. A legtöbben az olaszt, a spanyolt vagy a franciát tartják szépen hangzó nyelvnek, szerintem meg (a magyaron kívül) az orosz és a japán az. Régebben valamiért spanyolul is megtanultam volna, de amikor elkezdtem jobban utánanézni a spanyol nyelvtanulásnak, illetve videókat hallgatni, hogy egyáltalán hogy hangzik, gyorsan lemondtam róla, mert abszolút nem tetszik.

Aztán azért, mert szívesen kijutnék Japánba (persze nem dolgozni, hanem turistaként), ahol egyértelműen a japán nyelvvel lehet boldogulni, és azért jó lenne tudni legalább N4, de inkább N3 szinten ehhez.

Illetve az egyik legnagyobb vágyam, hogy az egyik kedvenc mangámat (Gintama) japánul olvassam, mivel rengeteg, a japán nyelven alapuló poén van benne, amik angolul nem jönnek vissza, csakis japánul lehet megérteni őket. De egyébként szívesen fordítanék még japánról is.

Úgyhogy igazából komolyabb szándékom nincs vele, inkább csak a nyelv(ek) szeretete miatt tanulnék. Az angol az mondhatni már alapnak számít, oroszul szintén azért kezdtem el tanulni, mert tetszik a nyelv, aztán most úgy néz ki, oroszból fogok érettségizni, illetve abból lesz a második nyelvvizsgám, így még egy különlegesebb nyelvet szeretnék majd elsajátítani, ami remélhetőleg a japán lesz^^

2016. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Először is, kikérem magamnak, hogy ez a kérdés az animésekhez szól csak. Mielőtt bármilyen kérdést is ki írsz, célszerű lenne előbb tájékozódnod a témáról, és nem csak simán általánositani. Rengetegen tanulnak japánul, és szinte mindenki az animék miatt, tehát a háttérgondolat jó, viszont elég nagy százalékunk 20-22 éves korára kinövi az animéket és csak a zenével, a kultúrával vagy magával a nyelv szépségének szeretetével viszi tovább a motivációt, hogy ténylegesen nyelvet tanuljon.

Félreértés ne essék, ez egyáltalán nem kötekedés, csak a kérdést elolvasva okvetlenül is beskatulyázva érzem magam. Animésnek kell lennem ahhoz, hogy japánul tanulhassak?

Vagy szimplán csak az animések válaszára vagy kíváncsi, akikről tudod, hogy úgysem fogják komolyan venni és amint az első akadályba ütköznek, feladják?

Mert az, hogy valaki szereti az animéket és mindenkinek azt hangoztatja, hogy ő tanul japánul, közel sem nyelvtanulás.

Az én korosztályomban (20-25 évesek körül van mindenki) kivétel nélkül mindenki valamilyen bandáért, személyért rajong, egy olyan emberrel nem találkoztam még, aki egy anime miatt eljutott volna felsőbb fokú nyelvvizsgákig. (Pedig ha valaki, akkor én sok japánost ismerek.)

Na de a kérdésedre válaszolva, eltekintve attól, hogy nem vagyok nagybetűs animés, azért tanulok japánul, mert egyrészt imádom; gyönyörű a hangzása, a szótagok különlegesek, a kanjik pedig amennyire ellenségeink, annyira tekintélyt parancsolóak; és másrészt, mert női mérnökinformatikus hallgatóként nekem sokkal többet kell majd bizonyítanom, mint bármelyik férfi szaktársamnak.

Ezért a nyelvek aduászok számomra - angol, német, japán, spanyol. Ezek felsőfokú ismeretével talán már lesz esélyem, hogy egyenlőként kezeljenek és felvonják a szemöldöküket, hogy nekik én kellek. Természetesen kiemelkedő szaktudás mellett.

Engem ez visz előrébb, ez a belső motivációm, hogy ha ennyit tanulok és egy különleges nyelvet is a magaménak tudhatok, akkor olyan életem lesz, amilyet én akarok, és nem olyan, amit a társadalom nőként kínálna.

2016. júl. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Elég fiatal voltam amikor elkezdett érdekelni a kultúrája(a szüleim is eléggé otthon vannak benne és szeretik, szóval biztos ez is hatással volt rám) és a szokások, életvitelük meg úgy ez az egész.Megjegyzem kiskoromban hülyeségnek tartottam az animéket meg nem is érdekeltek, aztán egy barátnőm hatására megnéztem az első komolyabb animémet olyan 14 évesen. Aztán végülis megszerettem leginkább a nyelv hangzása miatt és azóta akarok japánt tanulni és egy év múlva fogok is.Az írásjeleik is gyönyörűek,leginkább azt szeretném megtanulni de a nyelv hangzása is szép.Ahogy előttem is írták én is ki szeretnék menni Japánba turistaként legalább, akkor hasznát tudom majd venni.De amúgy akár tolmács is tudsz lenni ha még egy két nyelvet tudsz hozzá.
2016. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Én speciel azért tanulnék japánul, hogy értsem az olyan animéket illetve mangákat, amik érdekelnének, de nincs hozzájuk vagy hiányos vagy rémes az angol fordítás. Elsősorban nagyon régi animék/mangák ezek.
2016. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Hat, en bizony megprobalok elhelyezkedni Japanban. Ha nem sikerul, itthon maradok tolmacsnak, puff neki. A lenyeg, hogy ezzel a gyonyoru nyelvvel foglalkozhassak. :) tobb, mint egy eve tanulom.


23N

2016. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Ja, es az animek nem erdekelnek.
2016. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És hogy helyezkedsz el ? Ott mindenki perfekt japánból. Angolból pedig az anyanyelvűek érdeklik őket. Magyar nyelv az nem sokat ér. Diploma is általában a saját egyetemeikről jó nekik, abból sem mindegy melyik. Gaijin turistaként van szívesen látva.
2016. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
6-os vagyok es megvan a magam otlete, amely bizonyos professzorok es alapitvanyi elnokok szerint is jarhato utnak tunik. :) szoval olyanok segitenek (de nem a kapcsolataikkal), akik egyreszt tobbszor jartak mar Japanban, masreszt ismerik az ottani munkaeropiacot, gazdasagi helyzetet, meglehetosen melyrehatoan. Szerintem menni fog.
2016. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igazábol . Azért írtam ki a kérdést mert csomó animés eldönti,hogy japánul tanul ,kijutt blablabla . De a fele abba hagyja az animét és japánt is.Ezért egy 10-18 éves korú ember válaszát vártam,hogy milyen céllal akar tanulni.Csomó ismerősöm azt mondja : az animékben is úgy beszélnek,tök jó a nyelv...stb.

De köszönöm a válaszokat :DD

2016. júl. 26. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!