Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondanátok Sablonos/klisés...

Mondanátok Sablonos/klisés gagyi animéket, mangákat? (Vagy esetleg azt amit nagyon utáltok)

Figyelt kérdés
Előre is köszi :)

2016. aug. 3. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Istenem, de le leszek pontozva :D


Személy szerint (< akiknek problémája van a szövegértéssel, annak megsúgom, hogy ez azt jelzi, hogy a véleményem szubjektív, tehát NEM KELL EGYET ÉRTENI - köszönöm) ezek az általam nem kedvelt (vagy éppen utált) animéim:


Sukitte Ii na yo:

A romantikus műfaj megalázása, néznem is fájdalmas.


Highschool DxD:

Ezen a moslékon szerintem nincs mit magyarázni.


Isuca:

Ez az akármi csak egy hajszálnyival lenyelhetőbb, mint a DxD, de még így is a moslék kategóriában marad.


Mayoiga:

Jól indult. De akkora baromság lett belőle, hogy az vérért kiált. Nagyon jó lett volna, ha karakterdrámát csinálnak belőle ahelyett a zseléből, amit összehoztak, de ugyebár azt elég nehéz összehozni, amikor egy jó karakterdráma alapfeltétele a kidolgozott szereplőgárda, de ezeknek a Mayoigás szerencsétleneknek együtt nincs annyi tulajdonsága, mint egy jófajta animében egy szereplőnek.


Soul Eater Not:

A cím elárulja, hogy ez nem méltó arra, hogy egy lapon emlegessék a Soul Eaterrel, az hétszentség. Ha rágondolok is kiráz a hideg.


Sword Art Online és Attack on Titan:

Nem magát a két animét utálom, hanem azt a hypetornádót, ami körölöttük tombol. Mert bár nem rosszak, csak erős közepesnek mennek el, ez pedig nem ad okot arra, hogy ennyire felkapják. Ilyenkor fáj a szívem, hogy ennyire birkamódra működik az emberiség. "Úú, ez a menő, ezért ez a kedvencem!! >v<" Phuu.


Endride:

Ez a sorozat most fut, és bár az elején egész érdekesnek tűnt, már a hatodik résznél rájöttem, hogy kár volt erre pazarolnom az időmet. Mostmár csak úgy nézem az új részeket, hogy háttérzaj, és néha ránézek, hogy lássam mi történik, de ennyi. Végig fogom nézni valami rejtett mazochista hajlam miatt, de utána el lesz felejtve, az biztos.


Avatar: The Legend of Korra (azon most ne vitatkozzunk, hogy mennyire anime és mennyire nem):

Imádom az eredeti sorozatot. Már vagy háromszor végignéztem Aang legendáját, és egyszerűen megunhatatlan. De ez? Ez egy csalódás. A sztori vontatott és érdektelen, végül pedig letettem róla, és hagytam az utolsó könyvet/évadot a fenébe.


Ennyi lenne. Remélem senki lelkébe nem gázoltam bele, de ha mégis, akkor sajnálom, ez az én véleményem. Nem kell egyet érteni, csak tudomásul venni.

15/L

2016. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén szubjektív vélemény:

Én általában mindig próbálok minden animében valami jót találni, de az alábbiakban... hát, szépen szólva, nem sokat találtam (1-2 pontot adtam rájuk, 3 ponttól már általában találok valami értékelhető dolgot - legalább azt, hogy végignéztem):

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki - két pontot adtam rá. Szegénnyel igazából az a legnagyobb baj, hogy valami játék alapján készült, és így története nem sok volt, ahogy kedvelhető karakter sem, az animáció és a grafika is hihetetlenül gyenge volt, és egyszerűen minden más dolog is. Valahogy nem csodálom, hogy Japánban is kb. nullás eladásokat produkált.

Comet Lucifer - ez valami original történet volt, de annyira, hogy kb. annyi maradt meg bennem, hogy volt benne egy jó OST, meg egész szép mechák. De a japánoknak se jött be, kb. a Chaos Dragon eladásával szállhat harcba, ahogy a pontokat tekintve is ugyanannyit kaptak.

Divine Gate - szintén játékadaptáció, ráadásul egy olyan játéké, aminek még én se tudtam eldönteni, hogy hol az eleje és hol a vége, amikor úgy gondoltam, utánaolvasok már, miről szól a történet. Hát, semmiről. Az egy ponttól csak a szinkronhangok mentették meg, semmi más.

Mayoiga - ez nemcsak, hogy az egyik legrosszabb, de a legnagyobb csalódás is. Van egy érdekes alapötlet, amiből össze lehetne hozni egy legalább közepesen jó animét, de a készítők meg se próbálkoztak ezzel, helyette konkrétan önmagukat parodizálták ki. Még mindig gondolkodom, hogy 1 vagy 2 pontot adjak rá, de mivel túl friss az élmény, egyelőre marad az 1 pont.


Dobottak közül:

Amnesia - megnéztem az első 3 részt és az utolsó kettőt. Nem maradtam le semmiről. Két pontot kapott: egy a grafikáért, egy pedig a zenéért.

Phantasy Star Online 2 The Animation - szintén játék alapján készült, úgyhogy próbáltam úgy is állni hozzá, de ez még azt is alulmúlta. Itt tényleg semmi pozitívumot nem találtam: történet nem sok van, a karakterek idegesítőek, sablonosak és egysíkúak, a grafika valami hihetetlenül ronda (még az 1980-as években is ezerszer szebb grafikájú animékkel találkozni), animációról ne is beszéljünk... látszik, hogy semmi pénzt nem áldoztak rá, bár akkor nem tudom, miért készítették el. Emellett ez volt életem első animéje, aminél irritáltak a szinkronhangok is, főleg a "főhősé". A zenéje pedig szintén idegesítő volt. Úgyhogy nem, semmit nem találtam, ami tetszett volna, ezért is dobtam egy ponttal...

Endride - valahol a 6. rész környékén feladtam, hogy valami értelmes dolog is kisülhet ebből, így úgy döntöttem, jobban járok, ha inkább dobom 1 pont társaságában... először 2 pontot adtam rá, aztán átgondolva, igazából semmi pozitívumot nem találtam benne.

2016. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Unalmamban tettem fel ezt a kérdést... Nem gondoltam, hogy kapok ilyen értelemes és hoszzú választ/(2)válaszokat, szóval köszi :) Ha én is írhatok pár szót: Ment a zöld pacsi :)
2016. aug. 3. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Én alapból olyanokba igyekeztem belekezdeni eddig, amiket az emberek egész jóra értékeltek, de hát én is hibázhatok. :$ (Előre is elnézést kérek attól, akinek ezek a kedvenc animéi :D )


Diabolik lovers szörnyű, unalmas, pocsék, a vérszívók tevékenysége leginkább egy almába való harapáshoz hasonlít, a főszereplő életképtelen... Egyedül a grafika tetszik, de ahhoz, hogy értékelhetővé váljon az anime, ez édeskevés.


Black rock shooter: reményedtem, hogy egy hangulatos pszichológiai animébe kezdek, de azok a harcjelenetel mindent elrontottak. Sajnos teljesen tönkrevágták nekem a művet. :(


Korra legendája: dettó. Aang legendája fantasztikus, oda vagyok érte, de ezt nem bírtam végignézni.


Shugo charát kisebb koromban néztem, akkor meglehetősen szerettem, de teljesen megváltozott az ízlésem azóta, így ha mondanom kell egy klisés animét, hát tessék. :) Tömve van velük.


Ookami Shoujo to Kuroouji: nos a Suki tte li na yo ehhez képest egy szuper romantikus valentinnapi szórakozás. :D Azt hiszem 3 részt bírtam megnézni, majd rákerestem az utolsó részre, aztán dobtam az egészet. Nem vesztettem semmit.

2016. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jujj a sablon baromi jó is lehet, de amiket utálok mert nagyon ostobák:


Devil Survivor 2 The Animation

Koutetsujou no Kabaneri

Musaigen no Phantom World

Nisekoi

Sousei no Onmyouji

Akame ga Kill!

Aldnoah.Zero

Big Order

Strike the Blood

2016. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sablon:

Az összes shonen-fight...

One Piece, Bleach, Inuyasha, Naruto hadd ne soroljam tovább.


Ótvar:

A shojo és ecchi mûfajokban keresgélj, ezekben az elmúlt 10 évben nem nagyon született értékelhetõ darab.


Mindkettõ:

Sword Art Online :Ez ül a kakitrónon immár 4 éve. Ha a Sátán anime lenne, akkor ez lenne az.


Tokyo Ghoul :Az SnK sikerén kapaszkodott fel (magamban csak goreshonen-nek nevezem ezt az új csodás kis mûfajt). Csakhogy amíg az SnK meglepõen szórakoztató volt (legalább a mellékszereplôk normálisak + eredeti alapötlet), a TG semmi újat nem tudott felhozni. Gagyi sztori, szereplõk, gagyi soundtrack, gagyi ellenségek..

2016. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Naruto
2020. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!