Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok olyan animét mondani...

Tudnátok olyan animét mondani ami történelmi témájú? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

És ha van akkor esetleg olyat is csináltak ami inkább az europai történelem foglalkozik vagy abban játszódik és nem a Japánabn? :)

e válaszaitokat előre is köszönöm



2016. aug. 5. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha japánok által találsz ilyen történelmi animét, akkor elárulom neked, hogy a történelmi korrektségük valószínüleg egészen közel lesz a nullához.

Sok sikert a kereséshez.

2016. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a figyelmeztetést :D

Igazából már láttam egy "történelmi" jellegű animét a Hetalia-t és hááát....ja a valóság hűsége a 0 szintjén volt :D

De bízok benne hogy van valami történelem hűbb anime :)

2016. aug. 5. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Arslan Senki. Csak ezzel az a baj hogy alternatív történelem és nem valós. :/
2016. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Találtam egy másik történelmi animét, bár nem tudom mennyire hű a történelemhez, mert én nem nézem. A címe Joker Game.

Link: [link]

2016. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

91 Days - 1920-as évek, maffia, bosszú, Amerika. Most fut, szerintem egész korhű, a szereplők is jók eddig, nekem nagyon tetszik.

A Joker Games a második világháború környékén játszódik, japán kémek szemszögéből. A részek elején kint van a szokásos szöveg, hogy kitalált karakterek, cselekmény, stb., de a környezet az korhű, illetve vannak utalások a háborús helyzetre is.

Japán és alternatív történelemhez kapcsolódó animékből viszont elég sok van, vagy esetleg olyanok, amelyek egy bizonyos korszakot mutatnak be fantasys környezetben (Berserk például, európai középkor, egész jól visszaadja a korszak hangulatát, de természetfeletti lények is szerepelnek benne).

2016. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*Joker Game, nem Joker Games, elírtam.

(Előző voltam)

2016. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindegyik be belefogok nézni :D
2016. aug. 6. 15:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért van néhány történelmi jellegű anime, bár szerintem nagyrészük inkább Japánnal foglalkozik, de azért beugrott néhány darab, ami külföldön játszódik:


Tezuka Osamu no Buddha: Akai Sabaku yo! Utsukushiku - Buddha életét bemutató animefilm.


Ikoku Meiro no Croisee The Animation - Az 1800-as évek végi Párizsban élő japán kislányról szól a történet.


Kingdom - Ez Kínában játszódik a Hadakozó Fejedelemségek korában.


My Last Day - Egy rövidfilm Jézus keresztrefeszítéséről.


+1 Hetalia - Ez egy jópofa történelemparódia.

2016. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gosick is alternatív történelmi mű:)
2016. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

youju senki

ez nem teljesen történelmi, de azért szerintem hasonlított az egész Europára

2020. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!