Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az alábbiak közül mely animéke...

Az alábbiak közül mely animéket ajánlanátok leginkább?

Figyelt kérdés

Van pár anime, amit már régóta meg szeretnék nézni, de nem tudom eldönteni, melyiket nézzem meg előbb. Csak ezek közül az animék közül szeretnék választani, de ha tudtok hasonlóan jó animéket, mint a következők, azokat is szívesen fogadom:

Mushishi

Monster

Ginga Eiyuu Densetsu/Legend of The Galactic Heroes

Yojouhan Shinwa Taikei/The Tatami Galaxy

Sword of the Stranger

Cowboy Bebop

One Outs

Berserk

Kaiji

NHK ni Youkoso!

Phantom: Requiem for the Phantom

Haibane Renmei

Gankutsuou

Planetes

Akagi

Dennou Coil

Mononoke

Terra e... (2007)

Ergo Proxy

Kaiba

Serial Experiments Lain

Casshern Sins

RahXephon

Texhnolyze

Aria (The Origination miatt)

Ghost in the Shell


Ezeket pedig egy korábbi kérdésemnél kaptam még pluszba:

Appleseed

Paprika

Afro Samurai

Blue Gender

Sunabouzu

Blue Bender

Trigun

Baccano!

Great Teacher Onizuka

Black Lagoon


Egyelőre az Ergo Proxyn gondolkodom a leginkább.



2016. aug. 17. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez attól függ, milyen animét szeretnél.


Ha összetett, izgalmas, történetre építő animét akarsz, akkor mindenképpen a Monster. Egyszerűen zseniális anime. Azon darabok közé tartozik, amiben semmi természetfeletti képesség vagy tárgy, lény nincs, mégis etalon. Nem operál mással csak az emberi lélekkel és annak sötétségeivel. Nagyon összetett, csavaros és mély mű, zseniális történettel, karakterekkel és megvalósítással. Több mint 70 részes, tehát nem egyszerű anime, de egy pillanatig sem érződik túlnyújtottnak, az izgalom és a feszültség szinte végig megmarad.


Ha egy rövidebb, könnyebb akció animére vágysz, ami pörgős és a harcokra épít, akkor Black Lagoon szerintem.


Ha viszont egy hihetetlenül vicces és zseniális vígjátékra vágysz, akkor én még hozzádobnám az Assassination Classroomot, ha még nem láttad.

2016. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ansatsu Kyoushitsu megvolt, bár vígjáték szempontjából nekem a Gintama az első, de tényleg nagyon jó^^


Elsősorban komolyabb, elgondolkodtatóbb, esetleg elvontabb animét néznék, bár azt hittem, a fentebbiekből ez lejön:D

Monsterhez viszont most nagyon meghoztad a kedvem, igazából egyedül a részek száma az, ami eltántorít ><

2016. aug. 17. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

"Elsősorban komolyabb, elgondolkodtatóbb, esetleg elvontabb animét néznék, bár azt hittem, a fentebbiekből ez lejön :D"

Ez oké, de amiket még alul hozzátettél, azok már vegyítik a listát, és így elég hangulatfüggővé tették :)



A részek elsőre soknak tűnhetnek a Monsternél valóban, de mint mondtam, minden egyes percet maximálisan kihasználnak. Bonyolult és összetett, de semmi túlnyújtás nincs benne. Egyszerűen nincs olyan rész, ami ne adna hozzá valamit a fő szálhoz, akár lélektanilag, akár cselekményileg. Nincs fölösleges karakter és fillerek sem. Zseniális darab.


Illetve még ha elvontabb, animét keresel, akkor ajánlom a Perfect Blue-t. Ez egy 1.5 animefilm, műfaját tekintve horror-thriller, de szintén zseniális és összetett.

2016. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azokat mások ajánlották, ezért szedtem külön őket^^ a fentieket magamtól szedtem össze ilyen szempontokból, csak már elég sok összegyűlt, és most tanácstalan vagyok, hogy melyikkel kezdjek.

De köszönöm szépen a segítséged:D Akkor a Monstert mindenképpen előrébb veszem, mert a leírtak alapján ilyesmi animét néznék most.

2016. aug. 18. 06:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A fenti lista nagyon jó :)


Lehet nem csak egyet kezdenék el.

Pl: A serial Experiments lain egy olyan cucc, hogy 2 epizódnál többen nem bírtam megnézni egy nap, mert annyit agyaltam hogy mit is láttam, uh személyes tapasztalat alapján e mellé befér egy másik is.

Mondjuk pl. az Ergo Proxy.


Egyébként meg ne görcsölj rá ennyire, kezd el akár ABC sorrendben.



De ha fentiek közül ha sorrendet kellene állítanom:

- Ghost in the Shell (minden, filmek sorozatok)

- Cowboy Bebop

- Ergo Proxy

- Serial Experiments Lain

.

.

.

2016. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked is:D

Amúgy több animét szoktam nézni egyszerre: szezonosak közül 10-15 általában, illetve egy befejezettet, úgyhogy szerintem ide belefér a Lain is:D

2016. aug. 18. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ginga Eiyuu Densetsu/Legend of The Galactic Heroes

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Ghost in the Shell

Baccano!

Paprika

Berserk

Texhnolyze

Yojouhan Shinwa Taikei/The Tatami Galaxy

Monster

Great Teacher Onizuka

Haibane Renmei


Ezeket láttam és ajánlom, a többit pedig tervezem elkezdeni. Nagyon igényes lista, szerintem is nyugodtan menj rajta végig.


Ha nagyon muszáj, akkor elsőnek talán a Ghost In The Shell sorozatot vagy a Cowboy Bebop-ot ajánlanám, de az általad említett Ergo Proxy is remek kezdés.


+ Hozzácsapnám még:


Akira

Paranoia Agent

Perfect Blue

Millenium Actress

Tokyo Godfathers

Angel's Egg

Neon Genesis Evangelion + The End Of Evangelion (Ezt a RahXephon helyére.)

JoJo's Bizarre Adventure (Ha szereted a 80-as évek akció és rajzfilmjeit.)

FLCL

Boogiepop Phantom

2016. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ^^

Az EVA megvolt, illetve a JoJo is tervezett, a többit pedig szintén felveszem a listámra.

2016. aug. 18. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!