Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ergo Proxy, ki látta és kinek...

Ergo Proxy, ki látta és kinek mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Én egyenlőre nem tudom hová rakni. Viszont kíváncsi lennék a véleményetekre.

2016. okt. 3. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első részt megnéztem és nem tudtam várni még egy napot, hogy a következő részt is megnézzem. Így megnéztem a 2. részt is és nem tudtam várni, hogy nézzem a 3-at. Ez így ment egy darabig.

Szóval szerintem nagyon izgalmasan indult és nem tudtam abbahagyni.


Illetve ez lett a kedvenc anime opening-em. Szerintem nagyon ott van: https://www.youtube.com/watch?v=oAXrRWLKzko Viszont van benne egy nagy spoiler...


Angol felirattal néztem és szerintem biztos van jobb fordítás, mint amit én találtam, mert szerintem abból nem lehetett egyből megérteni, hogy pontosan miről szól a történet. Ezért mikor végeztem rákellett keresnem googleben.

2016. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem láttam túl sok animét, de azok közül az Ergo Proxy a kedvencem. Nagyon megfogott a mondanivalója, a kivitelezése.
2016. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem bejött. Egyik kedvencemmé avanzsálódott.
2016. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkivel egyet értek. Igazából nem értem az animét, de zseniális a történet vezetés és a hangulata nagyon ott van ahol lennie kell.
2016. okt. 9. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lehet, túl fiatal, és azért nem érted a mondandóját. Ez az anime felnőtteknek szól, igényel némi élettapasztalatot.
2016. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez egy picikét fájt. 19/ L vagyok...

Értem vagyis érteni vélem a történetet, de ki meri azt mondani, hogy teljesen érti?

Leginkább magának az animének az üzenetével vagyok gondban. Mire akart megtanítani engem, milyen emberi hibára szándékozott felhívni a figyelmem?

Persze a szokásos filozófián kívül. Miszerint: Ki vagy Te? Hogy kerültél ide? Te akartál megszületni vagy mások döntöttek úgy, hogy mi legyél? Létezik sors? Szabad vagy? Létezik e halhatatlan lelked? Megismerhető e világ? Van Isten vagy istenek? stb.

Meg aztán ott vannak a szokásos sci-fi kérdések. Mennyire szabad a gépekre támaszkodni? Okosabbá vagy butábbá tesznek? Ellenük fognak e fordulni? Mi lesz a jövő? Az emberiség belehal a saját kapzsisága vagy nem? stb.

Na meg ott van lélektan. Pl.: Miért volt vagy hogy lehetett Pino vagy akár Vincent viselkedése sokkal emberibbnek mondható mint magé R-L Mayeré aki igazi a szó hagyományos értelmében véve embernek mondható?


Hangsúlyozom értem vagyis érteni vélem a kérdéseket. De az üzenetét nem.

2016. okt. 11. 21:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Élettapasztalat nem igazán kell hozzá.

Mindenki tudja, hogy az emberek elbäszottak.

Én pl. ahogy írtam lehet a nem túl jó minőségű fordítás miatt, de nem jöttem rá, hogy a történet arról szólt, hogy az emberek más bolygóra költöztek és létrehozták a Proxykat, hogy azok a többi ott maradt embernek kimeríthetetlen erőforrásként szolgáljanak.

2016. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokszor nincs is üzenet (nemcsak feltétlen az Ergo Proxyban) hanem inkább a kérdés felvetése. Hogy gondolkodj el rajta, mert magadtól nem biztos hogy eszedbe jut a kérdés maga.
2016. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az animének nem az a célja, hogy megválaszoljon nagy kérdéseket. Ahogy az előző hozzászóló is írta, inkább csak a kérdéseket teszi fel, majd rávezezet ezeknek a kérdéseknek a fontosságára. Az Ergo Proxy nagyon tömören azt veti fel, kik vagyunk és hol a helyünk a világban. Ugyan végül ezekre ad választ, de csak a szereplők esetében. A nézőnek ezek a kérdések más választ fognak magukkal hozni, ezt viszont mindenkinek magának kell megtalálnia, hiszen minden ember egy külön világ.
2016. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1# aki egyben 7#. Azért nem teljesen „elbaszottak”, csak épp rossz irányba haladunk. De nem kell félni pár éven belül úgyis kinyírjuk magunkat…

Nekem egyáltalán nem jött le belőle, hogy a Proxykat az emberek teremtették volna. Hol olvastál te ilyet? Én azt hittem eddig, hogy a proxykat egy entitáns alkotta meg. Egy picit félre értelmeztem a dolgokat…

8# és 9#

Már hogy a csudába ne lenne üzenet? Maga a kérdés vagy kérdések az üzenet. De amúgy egyet értek azzal amit mondasz.

Még egyszer köszi mindenkinek!

2016. okt. 15. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!