Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért mondják a One-Punch Man...

Miért mondják a One-Punch Man sorozatra, hogy parodizálja a shounen animéket?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem ezt a fajta keleti kultúrát, viszont kíváncsi vagyok, hogy miért titulálják paródiának az emberek.

2016. okt. 31. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az alap ötlet egy poén. A főellenségek, a harcok felvezetése stb. mind olyan Shounen-es. Csak itt az egész alapjában nincs komolyan véve.
2016. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mégis mi az amit nem vesznek komolyan?

5x néztem végig a 12 részes sorozatot, de még mindig nem látom a fától az erdőt.

2016. okt. 31. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem paródia, hanem szatíra. A Gintama paródia. Ha pedig nem látod, nincs mit rajta magyarázni. Fejleszd magad és egyszer majd anélkül is észreveszed a dolgokat, hogy egyáltalán valakinek rá kelljen mutatni, mit kell keresned.
2016. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Azt, hogy egy fura kis kopasz ürge egy ütéssel legyőz bárkit, kolosszus méretű szörnyektől kezdve démoni mittudomén micsodáig. És mi a titka? Minden nap fekvőzik. Az alap koncepció egy vicc. Bár meg mondom őszintén én csak az első epizódot láttam, de ez annyi alapján is lejött. Nem is értem mit nem értesz, vagy ez az egyetlen anime amit eddig láttál?
2016. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz pár egyszerű shounent is látni kéne, hogy leessen a lényeg: Hunter x hunter, One piece, Naruto, Fairy tail, D Gray-man,
2016. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Eddigi látott sorozataim. Naruto, Bleach, Shaman King és végül az One Punch Man.


Saitama se tudja, hogy jutott ilyeni Isteni erőhöz. Ezt Genos is mondta. Az amit mondott, és hogy azt elhiszi, az más kérdés...


Nem szándékozom elmélyülni a japán anime kultúrába, így továbbra is várom az egyszerű magyarázatot.

2016. okt. 31. 16:43
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Már elmondtam. Az alap koncepció egy vicc. Ha ezt te nem látod, ahhoz gratulálok, mert egy nagyon ritka példány vagy.
2016. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azért mert egyenlőre nincs magyarázat a mérhetetlen erejére?


A személyeskedést hagyjuk inkább. Ha nem tudsz bunkó stílust mellőző választ adni, akkor inkább ne írj. Nyomok egy "Nem hasznos"-t azt részemről pont. De ha flood jelleggel hányod magadból a "megmondó" szöveget, nekem az is jó. :D

2016. nov. 1. 02:03
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem azért, mert nincs magyarázat, van rá magyarázat, csak az egyszerűen nevetséges. Egy olyan edzéstervvel lett szuperhős, aminek semmi ilyesmi hatást nem kéne gyakorolnia.

Nem is lesz megmagyarázva, mert ez a magyarázat. Nem hatottak rá szuper erők, nem injekciózott be magába semmit, egyszerűen egy edzéstervet csinált.

Egyébként nem pont a shouneneket parodizálja, hanem a szuperhősfilmeket, szuperhősöket (de ahogy már valaki korábban is írta, ez nem pont paródia, hanem szatíra). Ha shounen paródiát szeretnél nézni, akkor az a Gintama, viszont ehhez legalább 100-200 animét kell látni/ismerni, tisztában kell lenni a japán nyelvvel az iszonyatosan sok szóvicc miatt, és egy japán kulturális ismerettel is kell rendelkezni, mert azokba is belenyúl (szokások, politika, történelem, stb.).

A OPM ezzel szemben nem a saját, hanem a nyugati kultúrába nyúl bele a szuperhősökkel kapcsolatban.

Egyébként maguk a szuperhősök és az ellenségek is nevetségesek. Régen láttam, így lehet, nem leszek pontos, de: rákember, aki azért lett ilyen, mert túl sok rákot evett (vagy valami hasonló)? Egy szuper cyborg, akit minden részben rongyosra vernek? Egy loli az egyik legerősebb szuperhős? Stb. Aztán ott a főhős, aki egy vékony, kopasz srác, és lever mindenkit egy ütéssel, akit a többiek nem tudnak:D ja, és természetesen az is az, hogy hiába hihetetlenül erős, a rangsorba gyenge helyre rakták elsőre.

Ez már önmagában nevetséges. Ennél jobban már nem tudom megmagyarázni, remélem, érthető:D

2016. nov. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaja, valami már dereng. Ment is a zöld! Köszi!
2016. nov. 1. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!