Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok arról a feltevés...

Mit gondoltok arról a feltevésről hogy csak akkor lehet valaki megszállottja valaminek ha nem ismer sok mindent?

Figyelt kérdés

Vannak a Star wars megszállottak, akik annyira imádják, hogy poszterek vannak a szobáikban. Ugyan ez a Naruto-sokkal, Bleach-esekkel, azokkal akik a The Walking Dead-et, Trónok harcát imádják. De ezek az emberek valahogy nem nagyon ismernek más dolgokat. Ha megkérdezünk pl. egy ilyen Starwars őrültet valószínűleg azt mondja majd hogy egy animét se látott, ha megkérezünk egy Bleach őrültet hogy játszott e már visual novel, valószínűleg azt fogja mondani hogy nem.

Én nem vagyok semminek se ennyire a megszállottja. Rengeteg filmet láttam már, rengeteg sorozatiból láttam több évadot, rengeteg animét néztem már végig, regeteg dolog volt már szórakozásom tárgya, és nincs tele poszterezve a falam, nem termek ott ha hirtelen elkezdenek körülöttem beszélni bármiről amit az általam nagyra nagyon nagyra tartott művek között szerepel. Szerintetek ez a megszállottság maga nem a beszűkültségből adódik, hogy azért imádja azt az egy dolgot mert nem nagyon látott mást ami ennyire nagy hatást gyakorolt volna rá?



2017. febr. 6. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az már eléggé a végletek. Én is nagy Naruto fan vagyok, ennek ellenére a szobámban semmi erre utalót nem találnál. A Star Wars is nagy meghatározója volt a gyerekkoromnak. És igen, ha körülöttem valaki(akit személyesen ismerek, és akivel jóban vagyok) elkezd valamelyikről beszélni, és nincs jobb dolgom, akkor odacsapódom én is. Viszont én nem mondanám, hogy valaki megszállott vagy beszűkült csak azért, mert valamit nagyon szeret. Nyilván vannak ilyenek is, akik szerint az általuk szeretett dolgokon kívül minden sz@r. Az ilyeneket én se bírom. De én például nem olvasok mangát, mert engem a könyvek sosem kötöttek le alapból, és a manga színek és hang nélkül nem adja úgy át az élményt(legalábbis nekem), mint anime. Visual novellel sem nagyon játszok, mert néha problémás a lejátszása, és pár döntést leszámítva majdnem ugyanaz, mint a manga vagy az anime. Tehát nem azért nézek csak animét, mert megszállottja vagyok, hanem mert számomra az otakuk által kedvelt dolgokból az a legkikapcsolóbb. Szoktam rendes filmeket is nézni. Nyitott vagyok az újakra. Ha meglátok egy filmelőzetest, és a leírása alapján érdekel, akkor családdal vagy ismerőssel elmegyek a moziba megnézni. Emellett elég sokat játszok, értelemszerűen olyan stílusú játékokkal, amik érdekelnek. Például ha szimulátorokról van szó, akkor inkább valami űrhajó vagy repülőszimulátor, mint a Sims. Ezek mellett egyetemre járok, és foglalkozok az általam kedvelt tudományokkal is. Vegyészmérnöknek tanulok, így hozzám a kémia áll a legközelebb, de hobbiból a csillagászattal is foglalkozok elméleti szinten. Szóval én nem nevezném magam beszűkültnek vagy megszállottnak. Nyitott vagyok az új dolgokra. Nyilván van olyan(nem is kevés), amire azt mondom, hogy nem tetszik, vagy nem érdekel, de őszintén ki nem? Az meg, hogy a Star Wars és a Naruto koruk egyik legsikeresebb művei, emellett elég sokáig lekötik a nézőt(mert sokan ezért is szeretik, mert nem egy egy estés filmről van szó), nem az ő hibájuk. Én szerintem ezzel befejeztem. A lényeg az, hogy nem kell általánosítani.


Ui.: Korábban a szabadban is játszottunk ismerősökkel, csak már sem időnk, sem lehetőségünk nincs. Meg megint megmondom őszintén, a sportok nem vonzanak túlságosan(akad 1-2, mint az úszás vagy a küzdősportok, de nem a foci és a többi tömegsport), én inkább szerepjátékpárti voltam. Igen, sokat játszottunk Star Wars-ot élőben, mi van abba'? :D

2017. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Én pl. az ASOIAF (Tűz és Jég dala, ami alapján a Trónok harca készül) megszállottja vagyok, de nincsenek olyan dolgaim és nem is akarok, mert az ilyen sokszor már nem megszállottság, hanem elvakultság.
2017. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azok az emberek akikre gondolsz, annyira beleélik magukat az általuk választott,megszeretett "univerzumba", hogy egyszerűen semmi más nem érdekli őket, persze ez sem mondható "normálisnak", mert szerintem meg kell találni az átmenetet az valós világ és egy elképzelt, kitalált univerzum között.
2017. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Néhány embernek nem tetszik a valóság. Ezért is megszállottjai néhány kitalált világnak. Azt hiszik, hogy ott egyszerűbb lenne élniük, pl.népszerűbbek lennének vagy normálisak. Én is szeretem a The Walking Dead-et, Trónok harcát, meg nézek egy pár sorozatot, de a szobámban ezekről semmi nincs. Egyébként én is nézek ezeken kívül filmeket, játékokon is játszok, de ha valami nem tetszik, abba nem kezdek bele, csak azért, hogy ne nevezzenek megszállottnak.
2017. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én fejből vágom az Star Wars szövegeket/jeleneteket, még-sincs erre utaló jel se ruhámon se szobámba.. max a gépen, az hogy van 3-4 darab SW játék... de ennyi. :D

6 havonta nézem meg mind a 6 részt. :D

2017. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen szintű megszállottság, igen, és ez azért már beteges is... viszont a logikája pont fordított, mint amit a kérdésben felvetettél.

Nem azért megszállott, mert nem nagyon ismer semmi mást, hanem éppen azért nem ismer másokat, mert megszállottja annak az egynek, és az ideje java részét az köti le.

2017. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat persze, de ahhoz eléggé elvakultnak kéne lenni. Lehet én vagyok korlátolt vagy én nem tudom de engem két film széria tudott igazán lekötni és hatással lenni rám. Ez pedig a Star Wars és a Bud Spencer - Terence Hill filmek.
2017. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mor -san ***** válasza:
Nos én hatalmas Bleach fan vagyok de ez nem azt jelenti, h nem próbálok ki dolgokat. Sok animét szeretek még, az emberi sorozatok és filmek sem a vedójátékok nem érdekelnek és kész. Ehhez semmi köze a Bleach -nek.
2017. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!