Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Más lánynál is van így? (yaoi...

Más lánynál is van így? (yaoi - yuri)

Figyelt kérdés
Minden lány már a yaoi szó hallatán kiugrik a bőréből, de nekem csak a hideg fut tőle át a hátamon. Nem rajongok a yuri-ért sem, de lány létemre az aranyosabb. Nincsen valaki, aki kivétel és ugyanúgy érez, mint én? Vagy úgy mit gondoltok összességében a kettőről? Miért szeretitek, amit szerettek és valamit miért nem?

2017. febr. 9. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Azt sem tudom mit jelent
2017. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanígy vagyok vele én is. Mondjuk én nem lány vagyok, szóval érthető...
2017. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
63%
Én lány vagyis inkább nő (28) vagyok. Megnéztem anno párat, de nem jöttek be.
2017. febr. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

A yurit nem a yaoit szeretem. bonyolult lenne leírni miért, biztos benne van a "tiltott kapcsolat" izgalma.

Itt egyébként a srác nagyon jól levezeti:


https://www.youtube.com/watch?v=vZOpp_lqS5U

2017. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
58%

Nekem semmi problémám sincs vele ..bejön mind 2 ..szeretek mindenféle animét nézni


17/L

2017. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem mindkét kategória hátborzongató. Bár én sem vagyok lány és nem is értem mit szeretnek a búzaságon. Rólad azt mondanám, hogy egészséges vagy, mármint ami az érdeklődésedet illeti.
2017. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Én már 35 éves vagyok, de 23 éves korom óta nézek animét. Shonen ai mangát olvastam kettőt vagy hármat de nem jött be. Egész egyszerűen amíg olvastam, végig azon kattogott az agyam, hogy "itt ez a két szuper pasi, akik milyen boldoggá tehetnének két lányt, ehelyett egymással t*ketlenkednek". Végig ez az érzés volt csak bennem, hogy "micsoda pazarlás" :D.


Emiatt az érzelmi szállal nem tudtam azonosulni egyáltalán. A sztori úgy-ahogy lekötött valameddig, de mivel a kapcsolat lenne ugye a fő vonala a dolognak, ha az nem fog meg akkor nincs mit tenni. Azóta nem is próbálkoztam vele.


A yuri meg olyan szinten taszít, hogy még annyi kiváncsiságot sem tudok összecsiholni magamban, hogy akár egyet is megnézzek vagy elolvassak.


Egyébként a kérdezővel ellentétben engem a yuri jobban zavar, mint a yaoi, mert bár a yaoi szereplőivel sem tudok azonosulni, azt még el tudom fogadni, hogy férfi bele szeret férfiba. Egyrészt mert a férfiak számomra is vonzóak, ezért megértem, ha akár az egész világ beléjük szeret :D. Illetve mivel nem vagyok férfi, nem tudom, hogyan gondolkoznak a férfi szereplők, ezért könnyebben elfogadok tőlük meglepő döntéseket, még azt is, hogy esetleg egy azonos neműhöz (is) vonzódik.


A yuri női szereplői viszont beleszeretnek nőként egy nőbe, miközben én a való életben sem értem, hogy a férfiak mit szeretnek a nőkön, olyan szinten hetero vagyok. Illetve végképp nem tudok azonosulni a szereplőkkel, mert az azt jelenti, hogy azonosulok egy olyan szereppel, ahol nőként egy másik csaj nyomul rám. Ezt a helyzetet pedig még elképzelni sem szeretném.


Kicsit bonyolult lett a magyarázat, nem tudom igazán jól megfogalmazni. A lényeg, hogy nem te vagy az egyetlen kivétel!

2017. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Undorodom mindkettőtől. pfuj
2017. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Én se bírom őket, engem az ilyesmi mindig is taszított. Egyedül a No.6-ot szerettem, bár az is inkább shounen-ai.
2017. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő ugyanolyan "~~tiltott szerelem~~" fétis műfaj, tökmindegy, hogy melyikre vagy ráfüggve.

Én régen szerettem mindkettőt, de manapság már eléggé taszítanak... (Nem, nem valami agybajos homofób indok miatt, hanem pusztán kiábrándultam abból, ahogy ezek a művek kezelik a melegség kérdését)

2017. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!