Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem szomorú hogy...

Csak szerintem szomorú hogy mennyire rossz irányba haladnak az animék?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre hogy manapság nagyon ritkák már a normális mondandóval rendelkező, szépen meganimált, értelmes animék. Amiből meg tucatnyi van az az abnormális csöcs villogtató, erőért kuncsorgó főszereplővel rendelkező, perverz, értelmetlen anime. Miért van ilyen kevés normális. Például az akagami no shirayukihime egy nagyon szép, visszafogott anime, mégis olyan kevesen ismerik vagy kedvelik, persze azokat amikben nagy csöcsű karakterek vannak már mindenki imád. Nem értem. Értem hogy a jó animéket nehezebb megalkotni, mert történetet is visznek bele, nem csak valami értelmetlen szenny. A jók között gondolok az Attack on Titan-ra, No Game No Life-ra, mahouka koukou no rettousei-ra, akagami no shirayukihime-re és hasonló jól átgondolt és szépen összeállított animékre, nagyon élvezhetőek meg minden ellenben tele vagyunk ilyen erőért kuncsorgó, perverz, értelmetlen szarokkal mint a Sousei no onmyouji, Musaigen no Phantom World (ezekből kevesebbet ismerek mert ami xar annak nem jegyzem meg a nevét, viszont sokba néztem már bele)

Megértem lehet valakinek ez tetszik, de miért nem fektetnek bele több energiát és csinálnak jobb animéket? Csak szerintem élvezhetetlen mostanában az animék többsége?



2017. ápr. 6. 20:49
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Azt talán kihagytam hogy gyűlölöm az olyan animéket amikben nincs cél. Mindenki csak úgy van, harcolgatnak, erőért nyafognak aztán persze a szeretet erejével kinyírnak minden gonoszt és hali. A történetet meg képzeld oda. Utálom az ilyeneket.
2017. ápr. 6. 20:58
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Van valami abba amit mondasz de szerintem ha nem szereted az ilyen kaliberű animéket akkor ne shounent néz hanem shoujot vagy seinent ezek nincsenek tele ecchivel és fanservicel és valószínűleg azért ezekből van több mert erre van kereslet szerintem vannak ezek közül is jók de ízlések és pofonok
2017. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak az animék terén van ez, a világ valamiért most olyan, hogy ezek az olcsó dolgok jól eladhatóak. Mivel az animéket elsősorban eladásra csinálják és drága az előállításuk, sokkal több olyat készítenek, mint amiket mondtál, mert ezeknek nagyobb a fogyasztótábora, mint az igényesebb műveknek. Sajnos.

Engem az zavar jobban, hogy még az igényesebb, mondanivalóval megáldott animéknél is néha a rajzolás nem az igazi. Az általad említett Akagamiban is ez zavart legjobban (különben szeretem azt az animét), hogy helyenként főleg a szereplők arca nagyon elnagyolva lett megrajzolva. Vannak persze szépen elkészített jelenetek is.

Az igénytelen animéket el lehet kerülni. Viszont az utóbbiakat (igényesebb animében igénytelen jelenetek vagy rajzolás) már bajosabb.

2017. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nekem a legnagyobb problémám az hogy csinálnak rengeteg animét köztűk rosszat meg jot is de egyik sem folytatódik, értem én hogy a bevétel dönti el hogy lesz e folytatva vagy sem de akkor is...
2017. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
na igen, az is borzasztó zavaró :/ Szerintem az animéknek legalább a fele nincs befejezve.
2017. ápr. 7. 14:07
 6/27 anonim ***** válasza:
57%

Nézz jobb animét!


Minden szezonban akad általában LEGALÁBB 2-3 nagyon erős cím. Az előzőben például a 3-gatsu no Lion és a Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, illetve a még mindig futó Little Witch Academia, és ezek még csak azok, amik vitán felül nagyszerűek lettek. Egy szezonnal korábban volt Haikyuu 3. évad, Hibike Euphonium 2, Flip Flappers, Natsume Yuujinchou Go, még egy szezonnal korábban Shokugeki no Souma, Mob Psycho 100, 91 Days, és lehetne folytatni a végtelenégig.


Az Akagami no Shirayuki-hime második évadja is csak épp hogy elmúlt egy éves, nem olyan régi az, hogy attól számítva leszálló tendenciát lehessen megállapítani. Egyébként, amit jónak emlegettál, a SnK-t leszámítva egyik sem öregebb 3 évesnél.


Egyébként a Shingeki no Kyojin középszar, a Mahouka Koukou no Rettousei pedig még attól is nagyon messze áll.


A probléma az, hogy kevés animét nézel, és azokat is rosszul válogatod meg. Plusz van egy ficam is az ízlésedben, ha az előbb említett kettőt te jónak tartod. Ha az elitistát akarod játszani, akkor:


1. Szeresd azt, amit az elitisták szeretnek.

2. Legyen régebbi az anime aranykorod 2-3 évvel ezelőttnél.

2017. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
nem értem miért van ízlés ficamom. Egyszerűen én azokat az animéket szeretem amiknek van értelmük, történetük és céljuk. A mostani animéket már többnyire mind láttam, rendszeresen nézek összefoglaló videókat az új animékről viszont mostanában nagyon kevés van ami jó és a régiek között sincs már érdekes.
2017. ápr. 7. 20:17
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha azokat szeretnéd, amiknek történetük, értelmük és céljuk van, nem szeretnéd a Shingeki no Kyojint és a Mahouka Koukou no Rettouseit. Ezeknek se céljuk, se értelmük.


Az összefoglaló videók meg szart sem érnek. Én lemeózok egy átlagos szezonban 25 animét minimum, úgyhogy egy 5-10 perces videónál jobb képet kapok, mi megy most és az milyen szintű.


Ráadásul, amiket felhoztál szintén mai animék. Ha már rossz irányba megy az ipar, ami nem igaz, akkor pont ez a kettő tökéletes példa arra, hogy rossz az irány. De nem megy rossz irányba, csak megnézel egy szezonból 3 animét, ami pont nem tetszik, meg két youtube videót valami önjelölt kritikustól, aki lehúz mindent, mert azt hiszi, attól lesz hiteles.

2017. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
hát te sem vagy más mint egy önjelölt kritikus aki azt hiszi hogy ő a helikopter.
2017. ápr. 7. 21:04
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
te pedig plebejjus, aki azt hiszi, kritikus 3 megnézett anime meg pár youtube videó után.
2017. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!