Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Ghost In The Shell anime...

A Ghost In The Shell anime sorozat (ok) és anime mozi (k) milyen sorrendben (milyen alcímekkel) követik egymást, melyikkel kezdjem és melyikkel zárjam?

Figyelt kérdés
A Stans Alone Complex cím az mihez tartozik,

#sorozat #film #anime #Stans Alone Complex
2017. ápr. 9. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A Ghost in the Shell alapvetően 3 univerzumra/idővonalra/storyvonalra bomlik amiket itt láthatsz feltűntetve a hozzájuk tartozó animékkel együtt: [link]

Én mondjuk úgy tudom, hogy a 2015-ös New Movie az eredeti, 95-ös film előzménye.


Beugrópontnak talán az első filmet, vagy a Stand Alone Complex első évadát mondanám.

2017. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

kicsit " egyszerűsítve" a fenti kép:


Történeti és nem vetitési sorrendben nagyjából:


- Ghost in the Shell Arise: Alternate Architecture (2015, sorozat 10 epizod)

- Ghost in the Shell New Movie (2015, film)

- Ghost in the Shell Standalone Complex 1st GiG, (2002-2003, sorozat 26 epizod)

- Opcionális- Ghost in the Shell: The Laughing Man (2005, film)

- Ghost in the Shell Standalone Complex 2nd GiG, (2004-2007, sorozat 26 epizod)

- Opcionális- Ghost in the Shell: Individual Eleven (2006, film)

- Ghost in The Shell: Solid State Society (2006, film)

- Ghost in the Shell (1995) Vagy Ghost in the Shell 2.0 (2008, film) - A 2.0 az eredeti 1995-ös felujitott változata

- Ghost in the Shell 2: Innocence (2008, film)


És ahogy az első írta a mostani élőszereplős film az eredeti (1995) adaptációja akar lenni, de már a trailerekből látni h erősen el fog térni a történet.


A rövödített változatok amikre utaltál: a Standalone Complex Sorozatok kétféle epizódból állnak

- Standalone: kb. filler epizódok, de semmi pénzért nem ugranám át őket

- complex epizódok, amik a fő történeti szálat viszik előre. Ezeket a Complex epizódokat vágták erősen meg mozifilmmé. (fentebb ezekhez írtam hogy "opcionális".)


A Standalone Complex 2nd GiG esetében 3 féle vonal megy:

-IN: Individual Eleven storylineba kapcsolódik - ehhez van a mozifilm

-DI: Dividual - önálló, független kis történetek

-DU: Cabinet Intelligence Service & Goda story-line

2017. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Először is mindkettőtöknek köszönöm szépen.


Az igazat megvallva az "infographics vagy storyline" nehezebben volt áttekinthető mint a második válasz.

(De ez csak az én agyi kapacitásbeli gyengeségem.)

Amúgy baromi jól néz ki.


Szóval ha a második válaszoló által felvázolt sorrenden nézem végig, akkor egy kerek történetet kapok.


Kérdés viszont, hogy amik előzmény filmnek tekinthetőek, azok előre megnézésével nem veszít-e az élvezeti értékéből a korábban megjelent film vagy sorozat?

Ugye ami ott csattanó lehetett, azt az előzményekben esetleg lelőhetik.


A különféle vonalak, amiket említettél, azok azért egy sorozaton belül vannak, ha jól értem, csak az egyik rész ehhez, a másik meg ahhoz tartozik.


Az opcionálisnak nevezett filmek, ha tényleg csak a sorozat összevágásai (ami jellemző animékre), akkor akár ki is hagyhatóak teljesen, igaz?


Köszi mégegszer.

2017. ápr. 10. 00:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak az eredeti 95-ös filmet láttam és teljesen élvezhető volt. Megmondom őszintén kicsit vonakodok is a folytatástól/előzménytől, mert ez így ahogy van jó volt szerintem, de attól még lehet jó a többi is. De szerintem nyugodtan kezdhetsz ezzel.
2017. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az előzmény film illetve a sorozat nem spoileres ;)
2017. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem tudom hogy szarkasztikus az emojid vagy komolyan gondolod.
2017. ápr. 10. 15:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Az élő szereplős film az eredeti filmen kívül a Stand alone complex második évadából is merít, úgyhogy inkább csak az után nézd meg.
2017. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2. és 5. vagyok


nem szarkasztikusan gondoltam, nyugi.

2017. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Értem.


Akkor már csak annyit, hogy megjelenési időrendeben vagy a korábban felsorolt kronológiai sorrendben érdemes, érdemesebb megnézni.

Hogy nyújt nagyobb élményt?

2017. ápr. 11. 14:08
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
annak ellenére hogy azt írtam nem spoileresek az előzménytörténetek, mégis jobban belegondolva azt mondom hogy szerintem kezdd a 95ös mozifilmmel, aztán a 2 standalone sorozattal, aztán a tobbi film aztán arise sorozat és film
2017. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!