Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime Filmet valaki?

Anime Filmet valaki?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem anime filmeket ajánlani?

A Hotaru no mori e és a Farkasgyerekek nagyon szimpatikus volt.. Ehhez hasonlóknak nagyon örülnék :)



2017. máj. 18. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Paprika (hasonló az Eredethez, tehát ilyen álom-valóságos cucc)

Toki wo Kakeru Shoujo (időutazós)

Kimi no Na wa (a kedvenc anime filmem ^^)

Chihiro Szellemországban

Perfect Blue

Mononoke Hime (talán a 2. kedvencem)

Aura: Maryuuin Kouga Saigo no Tatakai (nagyon-nagyon szép volt :3)

Byousoku 5 Centimeter

Hotaru no Haka (nagyon megható)

Kokoro ga Sakebitagatterunda.

Kotonoha no Niwa

Nerawareta Gakuen

Summer Wars

Taifuu no Noruda (csak 30 perc)

Tenshi no Tamago (nem túl akciódús, de annál zseniálisabb)


Mindegyik tökéletes arra, hogy egy remek estét szerezzünk magunknak.

Tudtam volna még írni olyanokat amik elvileg "kötelező darabok" vagy "ajánlatosak megnézni", de olyat ami nekem nem tetszett nem látom értelmét másnak ajánlgatni.

2017. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :)
2017. máj. 18. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hasonló, de:

Akira

Ninja Scroll

2017. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudsz egyébként jól angolul, kedves kérdező?


Mert pár napja jelent meg a Koe no Katachi (dvd-n), és ma megnéztem angol felirattal. Valami gyönyörű volt! ^^ A Kimi no Na Wa-t nem múlja felül, de vetekszik vele :').

(Majd ha megnéztél egy filmet, írd meg, hogy hogy tetszett, jó? :))

2017. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is tudsz angolul, akkor a Koe no Katachi-t megtudod nézni magyar felirattal az indán. (igaz nem hd minőségben)
2017. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem te vagy az, aki a Hotarubi no Mori e -n elsírta magát? :) (Egy másik kérdésnél a Farkasgyermek animével együtt említette valaki, talán te voltál az?)


Ajánlok neked hasonlóan megható, rövid animéket.


A Hotarubi no Mori e -t én nagyon egyszerűnek találtam, nem talált be annyira, és a Kimi No Na Wa sem az esetem (Makoto Shinkai sokkal színvonalasabbak is alkotott, szerény véleményem szerint).


De amitől "paff voltam", az pl:


- Eve no jikan,


valamint a


- Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume


Eléggé hasonló a témája mindkettőnek: vajon vannak-e az androidoknak érzelmei - A Ghost of Shell klasszikushoz hasonlóan. De a G. of Shell anime mozi engem

nem igazán fogott meg, viszont a Planetarian, és az Eve no Jikan engem meghatott, főleg a Planetarian...


Utóbbi kettő anime bár néhány részesek (5, illetve 6), de együtt a Planetarian: 125 perces, az Eve no jikan meg csak 100 percnyi. Akárcsak az egyrészes anime mozik hossza átlagban, egyenként.


TOVÁBBIAK:


Anime mozi még, amit régebben láttam, nem zseniális, de kedves, egyszerű, megható és szép rajzolású scifi jellegű:

- The Girl Who Leapt Through Time

(The Little Girl Who Conquered Time)

(Toki o Kakeru Shojo) :

[link]


TOVÁBBIAK:


- Mai Mai Miracle:

kisiskolás korról szól, az 1940-es években talán, Japánban. Kedves, egyszerű, megható anime.


- Angel's Egg:

klasszikus, absztakt anime, eléggé komor képi és hangulatvilága van, művészfilm. Drámai, elvont.


- Tokyo Grandfathers:

hajléktalanok találnak egy kisbabát. Ezen is kicsordul a könnye annak, akinek van lelke és először látja. Bár japán módra a vígjáték elemek keverednek drámai elemekkel ebben (mint sok más animében).


- Arashi No Yoru Ni:

[link]

Nem részletezem, ezt látni kell. Egyszerű és nagyszerű forgatókönyvírói ötlet! Na, ha valami szíven üti az embert, akkor ez. Antropomorf, csak állatszereplők. De az emberi érzelmekről szól. Drámai. Árulás, becsület kérdésköre és főként: barátság témája - de az úgy, ahogy máshol még nem láttam... Az emberi előítélet (és annak ellentéte) is látható, analógiásan e műből, ahogy kivesézi, persze közel se szájbarágósan... Nagyon melegszívű anime, mégis ott a veszély, a dráma, valamint harc az ösztönökkel, és a hibás társadalmi beidegződések kritikája...


TOVÁBBI:


...ha már negatív kritikával illettem a Kimi no na Wa-t, akkor a méltán világhírű Makoto Shinkai egy másik művét hadd ajánljam:


5 centimeters per second


Ez bár kissé nyomasztó, depressziós hangulatot áraszt, de gyönyörű, szívmelengető kamaszszerelemről szól. De csak akkor nézd meg, ha nem sajnálod, hogy szomorú leszel tőle...

Gyönyörűen megrajzolt, impresszionista kameraállásokkal teletűzdelt anime, ennyiből paralel a Kimi no na wa alkotásával.

2017. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedvencem: Conan a detektív - Kihívás Kudo Shinichinek. :)
2017. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

másodpercenként 5 centiméter

shape of your voice

szavak kertje

2017. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!